aizvērt
open menu
facebook
Aicina pēc svētkiem eglītes neizmest sadzīves atkritumos un no tām atbrīvoties videi draudzīgā veidā

Aicina pēc svētkiem eglītes neizmest sadzīves atkritumos un no tām atbrīvoties videi draudzīgā veidā

“Eco Baltia” vides apsaimniekošanas uzņēmumi nodrošina vairākas iespējas eglīšu nodošanai

Strauji tuvojas Ziemassvētki, kad tradicionāli svētku noskaņas radīšanai mājvietās, birojos un citviet tiek sagādāta un rotāta eglīte. Lai novērstu pēc svētkiem nozaļojošo eglīšu nonākšanu pilsētvidē vai atkritumu poligonos, “Eco Baltia” vides apsaimniekošanas uzņēmumi – SIA “Eco Baltia vide” un Siguldas pilsētas SIA “Jumis” aicina jau savlaicīgi apsvērt iespējas no šī svētku dekora atbrīvoties videi draudzīgā veidā. Uzņēmumi saviem klientiem nodrošinās vairākas iespējas eglītes nodot atkritumu šķirošanas laukumos vai pēc iepriekšēja pieteikuma – klienta adresē.

“Svētku laikā līdz ar iepirkšanās drudzi un svinību plānošanu nereti tiek piemirsts par apkārtējo vidi, tostarp atkritumiem, kuri itin bieži tieši svētku periodā rodas vairāk. Ziemassvētki ir zīmīgi ar dažāda veida iepakojumu, tomēr vēl redzamāks “viesis” mājās, no kura itin drīz tomēr nākas atvadīties, ir svētku egle.  Jau vairākus gadus sabiedrībai atgādinām par iespējām, kā videi saudzīgāk atbrīvoties no nozaļojošā kociņa, kā arī savos apkalpotajos reģionos nodrošinām to savākšanu. Pērn pēc Ziemassvētkiem nodrošinājām, ka vairāk nekā 3000 eglītes nonāk nevis sadzīves atkritumos, bet tiek pārstrādātas šķeldā vai apsaimniekotas kā bioloģiskie atkritumi. Šogad ceram, ka vēl vairāk cilvēku parūpēsies par to, lai eglīte uz visiem laikiem netiek apglabāta poligonā,”  aicina “Eco Baltia” vides apsaimniekošanas segmenta vadītājs Jānis Aizbalts.

“Eco Baltia” vides apsaimniekošanas uzņēmumi aicina pēc svētkiem eglītes neizmest atkritumu konteinerā. Tās var noderēt kā vērtīgs kurināmais vai komposta saturs tiem, kuriem pie mājas ir izveidota speciāla vieta komposta veidošanai. Tāpat, ja eglīte pēc svētkiem vēl ir zaļa, to var nodot arī briežu audzētavās, iepriekš ar tām sazinoties.

“Vienlaikus atgādinām, ka rūpes par vidi ir būtiskas arī pirms svētkiem. Tāpēc aicinām arī apdomāt jau eglītes iegādes vai ciršanas brīdī, ko ar to iesāksim pēc svētkiem. Dabai draudzīgāk noteikti iegādāties eglīti podiņā, ko pēc tam var iestādīt. Taču šogad eglītes aicinām ne tikai nodot, bet konkursā skolēniem “Mana svētku eglīte” arī radīt – šoreiz no dažādiem šķirotiem atkritumiem, piemēram, papīra, pudelēm, pudeļu korķīšiem, nevajadzīga apģērba un citiem izstrādājumiem. Aicinām būt atbildīgiem – pirms svētkiem izvēlēties videi saudzīgākos risinājumus, savukārt pēc – svētku pārpalikumus pienācīgi sakopt,” saka J. Aizbalts.

SIA “Eco Baltia vide” nozaļojošās eglītes bez maksas pieņems atkritumu šķirošanas laukumos/ pieņemšanas punktos:

 • Salaspilī, Rīgas ielā 115k, atkritumu šķirošanas laukuma darba laikā,
 • Ādažos, “Kadagas attīrīšanas ietaises”, atkritumu šķirošanas laukuma darba laikā,
 • Liepājā, Ezermalas ielā 11, atkritumu šķirošanas laukuma darba laikā,
 • Mārupē eglītes bez maksas tiks pieņemtas pieņemšanas punktos 2023.gada sākumā:

Tīrainē, Vecozolu ielā 45 (iepriekš Vecozolu 103):

 • 7.01. plkst.10 -14
 • 9.01. plkst.15 -19

Piņķos, “Notekās”, Meistaru iela:

 • 8.01. plkst.10 -14
 • 10.01.  plkst.15-19

 

SIA “Eco Baltia vide” vairākos apkalpotajos novados pēc iepriekšēja pieteikuma nodrošinās arī eglīšu augstumā līdz 2.5 metriem individuālu savākšanu no klientu adresēm:

 • Rīgas Ziemeļu rajonā un Vidzemes priekšpilsētā izvešana jāpiesaka, zvanot pa tel. 8717 vai rakstot uz e-pastu riga@ecobaltiavide.lv (bezmaksas izvešana jāpiesaka līdz 10.janvārim, bet pieteikumiem pēc tam pakalpojuma maksa būs 4.5 eiro/gb bez PVN (5.45 eiro/gb ar PVN)).
 • Liepājā (Jaunliepājas daļā) un Grobiņā notiks pēc iepriekšējas pieteikšanās pa tel. 22013939 vai e-pastu kurzeme@ecobaltiavide.lv (bezmaksas izvešana jāpiesaka līdz 20.janvārim, bet pieteikumiem pēc tam pakalpojuma maksa būs 4.5 eiro/gb bez PVN (5.45 eiro/gb ar PVN))
 • Saldū un Brocēnos eglīšu bezmaksas savākšana no adresēm notiks 14.janvārī, pakalpojumu piesakot līdz 10.janvārim pa tel. 22022418, e-pasts: saldus@ecobaltiavide.lv.
 • Mārupes novadā individuālā eglīšu izvešana jāpiesaka, zvanot pa tel. 8717 vai e-pastos marupe@ecobaltiavide.lv vai babite@ecobaltiavide.lv (pakalpojuma maksa 4.5 eiro/gb bez PVN (5.45 eiro/gb ar PVN)).

 

Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” klienti eglītes bez maksas varēs nodot šķirošanas laukumā “Zemdegas”, Siguldas novadā, tā darba laikā. Pēc iepriekšēja pieteikuma (Siguldas pilsētas robežās) Ziemassvētku eglīšu savākšana tiks nodrošināta arī no mājsaimniecībām un uzņēmumiem. Maksa par vienas eglītes augstumā līdz 2.5 metriem izvešanu ir 4,50 eiro + PVN/gab ( 5,45 eiro ar PVN). Pieteikties eglīšu izvešanai PSIA “JUMIS” klienti var, zvanot pa tel. 26112288 vai sūtot e-pastu uz info@jumis.lv.

Ja eglīte ir augstāka par 2.5 metriem, tad par tās izvešanas iespējām un pakalpojuma maksu jāsazinās individuāli. Atgādinām, ka eglītēm ir jābūt atbrīvotām no svētku rotājumiem.

Saistītie raksti

29.maijā atkritumu izvešana notiks pēc grafika, taču klientu centri būs slēgti

29/05/2023

Cienījamie klienti! Informējam, ka, neskatoties uz Saeimas ārkārtas sēdē 28.maija vakarā pieņemto lēmumu par brīvdienu valstī 29.maijā, kas noteikta, godinot Latvijas hokeja izlases veikumu pasaules čempionātā, atkritumu apsaimniekošanu saviem klientiem nodrošināsim pēc ierastā grafika. Izmaiņas […]

SIA “Eco Baltia vide” pēc notikuša atklāta konkursa turpinās pakalpojumu sniegšanu Salaspils novadā

24/05/2023

Salaspils novada pašvaldības veiktajā atklātajā konkursā par atkritumu apsaimniekotāja izvēli turpmākajiem trim gadiem vides apsaimniekošanas uzņēmuma SIA “Eco Baltia vide” piedāvājums atzīts par atbilstošāko un finansiāli izdevīgāko, līdz ar to uzņēmums arī turpmāk, pēc līdzšinējā […]

“AS “Eco Baltia” grupa un tās uzņēmumi atzīti par “Ģimenei draudzīgu darbavietu”

24/05/2023

AS “Eco Baltia” grupa un tās uzņēmumi šogad saņēmuši Sabiedrības integrācijas fonda īstenotās valsts programmas statusu “Ģimenei draudzīga darbavieta”. Programmas “Ģimenei draudzīga darbavieta” mērķis ir sekmēt tādas darba vides kultūras attīstību Latvijā, kas ir empātiska, […]

Liepājā apstiprinātas izmaiņas atkritumu apsaimniekošanas maksā no 1.jūlija

23/05/2023

Vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide” informē par izmaiņām atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu maksā Liepājas ziemeļu daļā, kas balstoties uz Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes pieņemto lēmumu stāsies spēkā no šā gada 1.jūlija.   Liepājas valstspilsētas […]

Sīkdatņu iestatījumi

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus
šajā vietnē var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Lūdzu atzīmējiet savu izvēli.

Obligāti nepieciešamās sīkdatnes
Analītiskās sīkdatnes
Mārketinga sīkdatnes
Sīkdatņu iestatījumi