aizvērt
open menu
facebook

Bateriju un elektrotehnikas šķirošana

Drīkst mest:

 

Baterijas

  • Specializētie bateriju savākšanas konteineri ir izvietoti gan bateriju tirdzniecības vietās – veikalos, degvielas uzpildes stacijās, gan arī vienojoties ar atkritumu apsaimniekotāju, šādus konteinerus var izvietot izglītības iestādēs, valsts un pašvaldību iestādēs, birojos un citviet.
  • Lielāku daudzumu bateriju, kā arī automašīnu akumulatori ir jānogādā šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumos, piemēram, Getliņu ielā 5, Rumbula, Stopiņu pagasts, Ropažu novads.
  • Atgādinām, ka baterijas un akumulatori satur virkni bīstamu vielu: svinu, kadmiju, dzīvsudrabu u.c. Izmetot tos kopā ar sadzīves atkritumiem vai vidē, dažādu ārējo vides faktoru iedarbības rezultātā, metālu savienojumi var sākt sadalīties un kaitīgās vielas var nonākt augsnē, gruntsūdeņos un vēlāk – cilvēka organismā.

Elektrotehnika

  • Mazo elektrotehniku ( fēns, blenderis, utt.) var nodot lielākās tirdzniecības vietās
  • Saules baterijas, piemēram, dārza lampas (izņemot saules paneļus) var ievietot nolietotai elektrotehnikai paredzētos konteineros. Saules paneļus var nodot vienojoties ar savu atkritumu apsaimniekotāju.
  • Lielākas elektroiekārtas var nodot šķirošanas laukumos, piemēram, Getliņu ielā 5, Rumbula, Stopiņu pagasts, Ropažu novads - vai vienojoties ar atkritumu apsaimniekotāju.
  • Eco Baltia vide piedāvā bezmaksas elektrotehnikas izvešanu (Uzzini vairāk >>)

Nedrīkst mest:

  • Elektroiekārtām ir jābūt neizjauktām, piemēram, ledusskapim jābūt ar kompresoru, televizoram – ar kineskopu, datoram – ar mātes plati u.tml.

Speciālās kastes nolietoto bateriju, akumulatoru, kā arī mazo elektroiekārtu nodošanai pieejamas “Rimi” un "Maxima" visā Latvijā. Veikalu adreses, kur pieejamas bateriju, akumulatoru un elektroiekārtu nodošanai paredzētie konteineri pieejamas ŠEIT.

Izdrukājamie un lejuplādējamie materiāli:

 

Digitāls buklets - BATERIJU, ELEKTROTEHNIKAS UN TEKSTILA ŠĶIROŠANA

 

Sīkdatņu iestatījumi

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus
šajā vietnē var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Lūdzu atzīmējiet savu izvēli.

Obligāti nepieciešamās sīkdatnes
Analītiskās sīkdatnes
Mārketinga sīkdatnes
Sīkdatņu iestatījumi