aizvērt
open menu
Kurzeme
facebook
Aicina piedalīties Ziemassvētku konkursā “Mana svētku eglīte”

Aicina piedalīties Ziemassvētku konkursā “Mana svētku eglīte”

Rosinot bērnu un jauniešu interesi par vides aizsardzību, kā arī veicinot ilgtspējīgākus paradumus, AS “Eco Baltia” grupas vides apsaimniekošanas uzņēmumi SIA “Eco Baltia vide” un Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” to apkalpotajos reģionos kopā ar Latvijas Zaļo punktu aicina skolu klases piedalīties Ziemassvētku eglīšu darināšanas konkursā “Mana svētku eglīte”. No šā gada 7.decembra līdz 2023.gada 11.janvārim skolēni aicināti no dažādām dabā, mājās vai skolā pieejamām lietām, tostarp dažādiem šķiroto vai nešķiroto atkritumu veidiem izgatavot svētku dekoru – Ziemassvētku eglīti. Trīs unikālāko darbu autori, ko noteiks žūrija, saņems vērtīgu balvu – kopīgu aktivitāti visai klasei.

 “Mūsu mērķis nav panākt atteikšanos no ierastās Ziemassvētku eglītes, bet gan likt padomāt par to, kā samazināt atkritumu apjomu. Arī šķietamie atkritumi ir resurss, ko var izmantot atkārtoti, radot ikdienā un svētkos noderīgas lietas. Turklāt – jo mazāk ikdienā radām atkritumus, ko jāapglabā poligonā, jo vairāk varam ietaupīt. Jau šobrīd visā pasaulē tiek skaļi runāts par aprites ekonomiku un atkritumu pārstrādi. Un arī mēs paši, nedaudz pamainot savus paradumus, varam sevis pašu radītos atkritumus “pārstrādāt” jeb pārveidot jaunās lietās. Tāpēc aicinām skolu audzēkņus un mācībspēkus būt aktīviem, radīt svētku dekorus pašu spēkiem, tostarp izmantojot sev šķietami vairs nevajadzīgas lietas, piemēram, dažāda veida iepakojumu, sazīmētus un vairs nevajadzīgus papīra izstrādājumus, tekstilu un daudz citu lietu, kam var piešķirt otro dzīvi,” aicina SIA “Eco Baltia vide” valdes priekšsēdētājs Jānis Aizbalts.

Konkursā prioritāri aicinātas piedalīties SIA “Eco Baltia vide” un Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” apkalpoto reģionu skolu 1.-6.klases. Konkursa norises reģioni ir Rīgas Ziemeļu rajons un Vidzemes priekšpilsēta, Liepāja (Jaunliepājas daļa), Saldus, Salaspils, Mārupes novadi, Ādaži, Vecumnieki, Auce, Tērvete, Pļaviņas, Durbe, Grobiņa, Aizpute, Pāvilosta, Skrunda, Sigulda un to tuvējie uzņēmuma apkalpotie pagasti.

Konkursa noteikumi ir pavisam vienkārši. Konkursa dalībnieki  – katra klase individuāli – atbilstoši savām idejām un iespējām no otrreizējiem materiāliem, piemēram, skolā izlietotā papīra, dažāda veida iepakojuma, tekstilizstrādājumiem, grāmatām vai pārstrādei nederīgajiem materiāliem, piemēram, putuplasta, izlietotiem flomāsteriem utt., izveido Ziemassvētku eglīti vai vairākas. Radītais darbs ir jāiemūžina un foto vai video formātā kopā ar nelielu aprakstu (līdz 500 zīmēm) līdz 2023.gada 11.janvārim jānosūta uz e-pastu konkursi@ecobaltiavide.lv.

“Lai izveidotu svētku rotājumus, ne vienmēr ir jāiegādājas jaunas lietas. Itin bieži tās atrodas mums acu priekšā – atliek tikai radoši izpausties.  Latvijā jau 20 gadus esam mācījušies rūpīgi šķirot savus atkritumus. Taču nu ir laiks spert soļus tālāk – mācīties radīt mazāk atkritumu  un iegādātās preces lietot ilgāk, dodot tām arī otru dzīvi. Tāpēc aicinām ikvienu svētkos un ikdienā pievērst uzmanību saviem paradumiem un svētku dekorācijas radīt no tām lietām, kas jau atrodamas mājās, skolā vai birojā. Tas būs gan saturīgi pavadīts laiks kopā ar mīļajiem un tuvajiem, gan neradīti lieki atkritumi. Tādā veidā mēs visi kopā parūpēsimies, lai poligonu kalni nevis augtu, bet saruktu, savukārt Latvija kļūtu vēl zaļāka,” pauž Latvijas Zaļā punkta direktors Kaspars Zakulis.

Interesantāko darbu autorus un konkursa uzvarētājus no visām dalības skolām noteiks žūrija, ko veidos konkursa organizētāju pārstāvji. Trīs unikālāko darbu autori saņems balvā dāvanu karti klases izvēlētai saliedēšanās vai atpūtas aktivitātei: 1.vieta – 250 eiro, 2.vieta – 150 eiro, savukārt 3. vieta – 100 eiro vērtībā. Uzvarētāji tiks paziņoti 2023.gada 20.janvārī. Konkursa rīkotāji ar labāko darbu autoriem sazināsies individuāli, kā arī informācija un darbi tiks publicēti SIA “Eco Baltia vide” mājas lapā www.ecobaltiavide.lv un uzņēmuma Facebook profilā – @Eco Baltia vide.

Ar pilnu konkursa nolikumu var iepazīties ŠEIT. Ar personu datu apstrādes nosacījumiem iespējams iepazīties šeit https://www.ecobaltiavide.lv/personu-datu-apstrade/. Visi konkursa laikā iegūtie personu dati var tikt izmantoti tikai saziņai par akcijas norisi. Konkursā iesūtītie darbi var tikt izmantoti akcijas organizētāju mārketinga un komunikācijas vajadzībām.

Vienlaikus kampaņas rīkotāji jau savlaicīgi aicina iedzīvotājus zaļojošās Ziemassvētku eglītes pēc svētkiem neizmest sadzīves atkritumu konteineros, bet atbrīvoties no tām videi draudzīgākos veidos. Eglītes var izmantot iekuram, kompostēt, un, ja eglīte vēl ir zaļa, tad to var nodot arī briežu audzētavās, iepriekš ar tām sazinoties. Tiem iedzīvotājiem, kuriem šādu iespēju nav, aicināti sazināties ar savu atkritumu apsaimniekotāju, lai noskaidrotu iespējas nodot eglīti pārstrādei. SIA “Eco Baltia vide” un Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” aicina sekot līdzi informācijai uzņēmumu mājas lapās www.ecobaltiavide.lv un www.jumis.lv, lai uzzinātu par iespējām pēc svētkiem nodot eglītes uzņēmumu apsaimniekotajās teritorijās.

Plašāka informācija par videi draudzīgu paradumu veidošanu ikdienā pieejama Latvijas Zaļā punkta iniciatīvas “5P” izveidotajā lapā pieccina.zalais.lv , savukārt par atkritumu šķirošanu Latvijā –  www.zalais.lv. Par SIA “Eco Baltia vide” piedāvātajām atkritumu šķirošanas iespējām un pareizu šķirošanu vairāk informācijas – www.ecobaltiavide.lv, savukārt Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” – www.jumis.lv.

Saistītie raksti

Janvārī Babītes un Salas pagastu iedzīvotāji nodevuši 9,2 tonnas videi kaitīgo un 9,2 tonnas lielgabarīta atkritumu

31/01/2023

Babītes uz Salas pagastos noslēgusies ik ceturksni rīkotā vides apsaimniekošanas uzņēmuma SIA “Eco Baltia vide” akcija elektronikas, lielgabarīta un citu videi kaitīgo atkritumu savākšanai. Janvārī Babītes un Salas iedzīvotāji otrreizējai pārstrādei nodeva gandrīz 5  tonnas […]

Saldus novadā apstiprinātas izmaiņas atkritumu apsaimniekošanas maksā

31/01/2023

Vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide” informē par izmaiņām atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu maksā Saldus novadā. Balstoties uz Saldus novada domes šā gada 26.janvārī pieņemto lēmumu, izmaiņas stājas spēkā no šā gada 1.janvāra.   Papildu […]

Kampaņā “Tavs toksiskais pirkstiņš?” vērš uzmanību bateriju ietekmei uz vidi un cilvēku veselību

27/01/2023

Baterijas, tāpat kā citi bīstamie atkritumi, nepareizi apsaimniekotas, rada piesārņojuma riskus videi. Viena zemē nomesta pirkstiņbaterija var saindēt pat vienu kubikmetru augsnes, un to sastāvā esošās ķīmiskās vielas caur gruntsūdeņiem var nonākt cilvēka organismā. Latvijas […]

“Eco Baltia” pabeidz ielu un ceļu uzturēšanas uzņēmuma “Pilsētas Eko Serviss” iegādi

23/01/2023

Baltijā lielākās un straujāk augošās vides resursu apsaimniekošanas uzņēmumu grupas AS “Eco Baltia” uzņēmums SIA “Eco Baltia vide” ar meitasuzņēmuma starpniecību pabeidzis ceļu un ielu uzturēšanas uzņēmuma SIA “Pilsētas Eko Serviss” iegādes darījumu. Tas paredz […]

Sīkdatņu iestatījumi

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus
šajā vietnē var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Lūdzu atzīmējiet savu izvēli.

Obligāti nepieciešamās sīkdatnes
Analītiskās sīkdatnes
Mārketinga sīkdatnes
Sīkdatņu iestatījumi