
Aicinām iedzīvotājus atbrīvoties no atkritumiem ar īpašu atbildību
Ņemot vērā, ka atkritumu apsaimniekošanas sistēmas efektīva un nepārtraukta darbībai ir svarīgs aspekts arī no sabiedrības kopējā veselības viedokļa, ar īpašu piesardzību un atbildību turpinām darbu arī šajos saspringtajos apstākļos, nodrošinot pakalpojumu nepārtrauktību saviem klientiem.
Vienlaikus, pieaugot ar COVID-19 inficēto iedzīvotāju skaitam Latvijā, kā arī, ņemot vērā to, ka vairākiem tūkstošiem iedzīvotāju šobrīd ir jāievēro pašizolācija, aicinām iedzīvotājus ievērot arī atbildību attiecībā uz saviem atkritumu izmešanas paradumiem:
- šķiroto atkritumu konteineros nekādā gadījumā neizmest papīra salvetes, dvieļus un kabatlakatiņus;
- ievērot prasības atkritumu šķirošanā un neizmest šajos konteineros sadzīves atkritumus;
- informēt mūs par gadījumiem, ja konteineri piepildījušies pirms grafikā paredzētā izvešanas termiņa, lai varam operatīvi plānot to tukšošanu;
- veselības aprūpes atkritumus (šļirces, medikamentus u.tml.) neizmest sadzīves atkritumos un uzglabāt atsevišķi stingri aizsietos maisos un nodot tuvākajā aptiekā vai veselības iestādē;
- nepieciešamības gadījumā sazināties ar mums par konteineru dezinfekcijas iespējām;
- vienmēr pēc atkritumu izmešanas rūpīgi nomazgāt rokas vai veikt roku dezinfekciju.
! Iedzīvotājus, kuriem ir apstiprināta COVID-19 saslimšana un/vai kuri atrodas karantīnā, aicinām visus mājsaimniecībā radušos atkritumus, tajā skaitā visus šķirotos atkritumus, izmest sadzīves atkritumos stingri aizsietos divos plastmasas maisos. Pirms atkritumu izmešanas kopīgajos konteineros, aicinām ievērot vismaz 24h pārtraukumu, uzglabājot tos savā dzīvesvietā stingri aizsietos maisos. Tāpat aicinām ar COVID-19 saslimušos iedzīvotājus pašiem nedoties uz kopīgajiem atkritumu konteineriem, bet vienoties ar kaimiņiem/paziņām, ka viņi no dzīvokļa ārdurvīm iznes šos atkritumus līdz kopīgajiem konteineriem.
Atgādinām, ka mūsu klientu centri šobrīd darbojas attālinātā režīmā un nepieciešamības gadījumā aicinām ar tiem sazināties pa tālr.8717 vai [email protected] .
Plastmasas pudele var pārdzīvot tevi: atgādina, kāpēc šķirošanai ir nozīme
Ikdienā iepakojums šķiet pašsaprotama mūsu dzīves daļa – pārtikas plēve, dzēriena pudele, kartona kaste vai konservu bundža. Valsts vides dienesta dati liecina, ka 2024. gadā Latvijā radīti vairāk nekā 230 tūkstoši tonnu izlietotā iepakojuma. No […]
Jūnijā trīs dienu laikā Mārupē savāktas 43,5 tonnas dažāda veida atkritumu
Jūnijā trīs dienu izbraukuma akcijā Mārupes pilsētā un Mārupes pagastā savāktas 43,5 tonnas dažāda veida atkritumu. Akciju organizēja vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide”, piedāvājot bez maksas atbrīvoties no nederīgajām elektroiekārtām, liela izmēra un […]
“Eco Baltia vide” klientiem Rīgā un Pierīgā samazināsies maksa par atkritumu apsaimniekošanu
Vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide” informē par plānotajām izmaiņām bioloģisko un nešķirotu sadzīves atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu maksā, kas stāsies spēkā no 2026. gada 17. jūlija. Izmaiņas saistītas apstiprinātajām SIA “Getliņi EKO” tarifa izmaiņām […]
SIA “Eco Baltia vide” klientu apkalpošanas centru un atkritumu šķirošanas laukumu darbalaiks Jāņos
Informējam par izmaiņām SIA “Eco Baltia vide” klientu apkalpošanas centru un atkritumu šķirošanas laukumu darbalaikā Jāņu laikā. Klientu apkalpošanas un zvanu centru darbalaiks 22. jūnijā: Brīvības gatvē 289, Rīgā plkst. 9.00–12.00 un 13.00–15.00 Klientu apkalpošanas […]

