aizvērt
open menu
facebook
Aprīļa sākumā “Eco Baltia vide” noslēgs 1. un 2.kategorijas ceļu tīrīšanu Rīgā pēc ziemas sezonas

Aprīļa sākumā “Eco Baltia vide” noslēgs 1. un 2.kategorijas ceļu tīrīšanu Rīgā pēc ziemas sezonas

Vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide” tuvākajās dienās Rīgas centrā un Vidzemes priekšpilsētā noslēgs ielu apsaimniekošanas darbus pēc ziemas sezonas, kas paredz ­ 1. un 2.kategorijas ielu braucamās daļas attīrīšanu no gada aukstajā laikā uz ceļiem kaisītā ­ smilts  no smilts – sāls maisījuma.  Trīs nedēļu laikā uzņēmums galvaspilsētā jau veicis 270 kilometrus tekņu zonu tīrīšanu, savukārt līdz aprīļa vidum paredzēts kopumā attīrīt vēl ap 110 kilometru tekņu zonu (3.kategoijas ielu posmos).

Ceļu apsaimniekošana pavasarī notiek, izmantojot speciāli pielāgotu tehniku, kas aprīkota ar birstēm ielas tīrīšanai un “putekļu sūcēju”, ar kura palīdzību tiek savākta ­smilts un nogulsnes, tās sastāvā esošie pilsētvidē radītie putekļi un citi piejaukumi. Atsevišķās vietās, kur smilts nogulsnes ir vairāk nekā 5-6 cm biezumā, tiek izmantota arī mehanizēta traktortehnika ar savācējbirsti, pašizgāzējs, kā arī masas savākšanu manuāli veic darbinieki.  Kā rāda uzņēmuma pieredze, 5 km garā tekņu zonu posmā tiek savāktas aptuveni  3,5-4 tonnas  masas.

SIA “Eco Baltia vide” ielu uzkopšanas darbus galvenokārt veic agri no rītiem, kā arī vakaros un nakts stundās, tādējādi netraucējot satiksmes dalībniekiem pārvietošanos pilsētvidē diennakts aktīvajās stundās. Nepieciešamības gadījumā vienā posmā tīrīšanas process var tikt nodrošināts vairākas reizes, līdz visi ziemas laikā uzkrājušies netīrumi tiek savākti.

SIA “Eco Baltia vide” valdes priekšsēdētājs Jānis Aizbalts skaidro, ka pilsētvides apsaimniekošanā darbi notiek nepārtrauktā režīmā visa gada garumā: “Ziemā strādājam pie ceļu, gājēju ietvju un pieturvietu operatīvas attīrīšanas no sniega, kā arī asfalta seguma apstrādes ar pretslīdes līdzekļiem. Pavasarī turpinām darbu pie ceļa seguma sakopšanas pēc ziemas laikā kaisītā materiāla savākšanas, savukārt vasarā darbu turpinām pie ielu ikdienas mehanizētas tīrīšanas, laistīšanas, kā arī greiderēšanas un grantēto ceļu  atputekļošanas, kas īpaši svarīga gada sausajā laikā. Nemainīga sezonalitāte ir ceļu seguma labošanai, kas galvaspilsētā vietām ir kritiskā stāvoklī. Tas itin bieži prasa ātru reakciju, jo mainīgajos laikapstākļos vienu bedri salabojot, rodas jau nākamās.”  

Līdz ar pašreizējiem pavasara tīrīšanas darbiem “Eco Baltia vide” nepārtrauktā režīmā nodrošina arī bedrīšu labošanu, kas, gaisa temperatūrai stabilizējoties virs +5 grādiem pēc Celsija, tiek veikts ar augstvērtīgāku tehnoloģiju, nekā ziemas sezonā – karsto asfaltbetonu, ar kuru iespējams nodrošināt ilgāku seguma kalpošanas laiku. Tāpat uzņēmums aktīvi gatavojas vasaras darbiem, kas tiks sākti uzreiz pēc pavasara darbu noslēgšanas un paredz ielu seguma ikdienas tīrīšanu, kā arī vismaz divas reizes sezonā –   atputekļošanu.

“Sezonālā maiņa vairāku gadu pieredzē mums uzskatāmi parādījusi, ka ceļu apsaimniekošanā jābūt gataviem uz straujām laikapstākļu izmaiņām, kas prasa būt gataviem dažādām situācijām. Tātad vienmēr pēc nepieciešamības jāspēj nodrošināt gan vajadzīgo darbaspēku, gan tehniku, kas atbilst konkrētajai darba specifikai. Ikdienas darbus pilsētvides apsaimniekošanā “Eco Baltia vide” teritorijās atbilstoši sezonai veic aptuveni 90 darbinieku, kas specializējas ceļu tīrīšanā un ielu segumu labošanā. Šogad pilsētvides uzturēšanā uzsvaru liekam uz procesu automatizāciju, kas ilgtermiņā palīdz uzlabot darba kvalitāti, efektivitāti, kā arī palielina mūsu darbinieku un kopējo satiksmes drošību,” pauž J. Aizbalts.

SIA “Eco Balta vide” atbilstoši līgumam ar pašvaldību nodrošina ceļu tīrīšanu un ceļu seguma labošanu Rīgā, Daugavas labajā krastā. Uzņēmums ceļu apsaimniekošanas pakalpojumus sniedz arī Mārupē, savukārt Saldū un Brocēnos nodrošina pašvaldību teritoriju uzkopšanu.

Saistītie raksti

Viesītē tiks izveidots pagaidu punkts nolietotas elektrotehnikas savākšanai

23/05/2024

Lai padarītu nolietotas elektrotehnikas nodošanu pieejamāku ikvienam Latvijas iedzīvotājam, vides apsaimniekošanas uzņēmums “Eco Baltia vide” sadarbībā ar “Latvijas Zaļo punktu” Jēkabpils novada Viesītē, Smilšu ielā 39b izveidos elektrotehnikas pieņemšanas pagaidu punktu. Uz elektrotehnikas nodošanas punktu, […]

24. maijā saīsināts darba laiks SIA “Eco Baltia vide” klientu centriem Pierīgā

23/05/2024

Informējam, ka 24. maijā tehnisku iemeslu dēļ SIA “Eco Baltia vide” klientu apkalpošanas centri Brīvības gatvē 289, Rīgā un Getliņu ielā 5, Rumbulā, strādās no plkst. 9.00 līdz 16.00. Rīgas un Pierīgas zvanu centrs strādās […]

Akcijas laikā Pļaviņu iedzīvotāji pārstrādei nodevuši 3,16 tonnas elektrotehnikas

22/05/2024

Lai veicinātu iespējas iedzīvotājiem ērtāk atbrīvoties no nolietotās elektrotehnikas, vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide” sadarbībā ar “Latvijas Zaļo punktu” no 25. aprīļa rīta līdz 10. maijam aicināja Pļaviņu iedzīvotājus nogādāt elektrotehniku uz pagaidu […]

SIA “Eco Baltia vide” viesojas Mārupes novadā, lai izglītotu par atkritumu šķirošanu

16/05/2024

Lai izglītotu un ieinteresētu iedzīvotājus vides saudzēšanas un atkritumu šķirošanas jautājumos, SIA “Eco Baltia vide” sadarbībā ar Latvijas Zaļo punktu 2024. gada maijā viesojās Mārupes novadā. Uzņēmumu pārstāvji apmeklēja pirmskolas izglītības iestādi “Saimīte” Piņķos, kopumā […]

Sīkdatņu iestatījumi

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus
šajā vietnē var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Lūdzu atzīmējiet savu izvēli.

Obligāti nepieciešamās sīkdatnes
Analītiskās sīkdatnes
Mārketinga sīkdatnes
Sīkdatņu iestatījumi