aizvērt
open menu
facebook
Atkritumu apsaimniekošanu Pļaviņās, Aiviekstes, Vietalvas un Klintaines pagastos no 1. decembra nodrošinās SIA “Eco Baltia vide”

Atkritumu apsaimniekošanu Pļaviņās, Aiviekstes, Vietalvas un Klintaines pagastos no 1. decembra nodrošinās SIA “Eco Baltia vide”

Saskaņā ar Aizkraukles novada pašvaldības veiktā iepirkumu konkursa rezultātiem no šā gada 1.decembra atkritumu apsaimniekošanu Pļaviņu apvienībā, kas ietver Pļaviņu pilsētu, Aiviekstes, Vietalvas un Klintaines pagastus, turpmākos trīs gadus nodrošinās vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide”.

“Esam gandarīti, ka iepirkuma rezultātā esam izvēlēti par jauno atkritumu apsaimniekotāju Aizkraukles novada Pļaviņu apvienības teritorijā. Šis noteikti ir piemērs arī citām pašvaldībām, ka iepirkums ir efektīvs un konkurenci veicinošs rīks, ko jāizmanto, lai saņemtu iedzīvotājiem labāko piedāvājumu. Lai arī laiks līdz pakalpojuma sniegšanas sākumam ir ļoti īss – vien pāris nedēļas, darīsim visu iespējamo, lai pārmaiņu process noritētu raiti, iedzīvotājiem saprotami un nodrošinām atkritumu izvešanas pakalpojumu nepārtrauktību. Ņemot vērā, ka daļai iedzīvotāju, pārmaiņas būs pietiekami būtiskas, piemēram, atkritumu uzkrāšanai būs jāizmanto konteineri un to izvešana būs pēc grafika, aicinām arī iedzīvotājus jau laikus iepazīties ar izmaiņām, noslēgt līgumu un būt arī saprotošiem, ja pārejas periodā ir kādas aizķeršanās,” uzsver SIA “Eco Baltia vide” direktors Andris Ziemelis.

Uzņēmums Pļaviņu apvienības atkritumu apsaimniekošanas teritorijā sniegs pakalpojumus gan privātpersonām, gan juridiskām personām, nodrošinot sadzīves atkritumu apsaimniekošanu un publisko atkritumu šķirošanas punktu apkalpošanu.  Vēršam uzmanību, ka visiem atkritumu radītājiem ir jānoslēdz jauni līgumi ar SIA “Eco Baltia vide”, jo līdzšinējie līgumi būs spēkā līdz šā gada 30.novembrim. Atkritumu izvešana no 1.decembra tiks nodrošināta tikai klientiem, kuri būs noslēguši attiecīgu līgumu ar SIA “Eco Baltia vide”.

Nešķirotu sadzīves atkritumu apsaimniekošanas maksa Pļaviņu apvienībā no 1.decembra būs 23.22 eiro/m3 (ar PVN), kas ir nedaudz zemāka nekā līdz šim. Vienlaikus aicinām ņemt vērā, ka no 2023.gada saistībā ar dabas resursu nodokļa (DRN) kāpumu palielināsies izmaksas par atkritumu noglabāšanu poligonā, tāpēc no 2023.gada 1.janvāra samaksa par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu veidos 24,51 EUR/m3 (ar PVN). Maksā ir ietverts sabiedrisko pakalpojumu regulatora apstiprinātais tarifs par atkritumu apglabāšanu atkritumu poligonā, kurā iekļauts arī DRN par atkritumu apglabāšanu normatīvajos aktos noteiktajā apmērā.

Saskaņā ar iepirkuma prasībām SIA “Eco Baltia vide” turpinās apsaimniekot arī publiskos šķirošanas punktus, kur iedzīvotāji bez maksas var nodot vieglo iepakojumu (plastmasas, papīra, metāla iepakojumam) un stikla iepakojumu. Juridiskajām personām būs iespēja pieteikties arī individuāliem šķirošanas konteineriem, noslēdzot par to vienošanos pie līguma. Tāpat uzņēmums organizēs īpašas akcijas citu atkritumu veidu savākšanai, piemēram, elektroiekārtām.

SIA “Eco Baltia vide” šobrīd vēl izstrādā līgumu projektus ar iedzīvotājiem un juridiskām personām, lai tajos būtu ietvertas iepirkuma prasības un tie atbilstu arī Aizkraukles novada saistošajiem noteikumiem par atkritumu apsaimniekošanu. Līgumu iedzīvotājiem un uzņēmumiem būs iespēja noslēgt gan klātienē, gan attālināti, autorizējoties ar internetbankas starpniecību. Par konkrētiem līgumu noslēgšanas nosacījumiem un kārtību, kādā notiks līgumu noslēgšana klātienē, uzņēmums informēs iedzīvotājus jau tuvākajā laikā.

Aicinām Pļaviņu apvienības iedzīvotājus sekot līdzi aktuālajai informācijai uzņēmuma mājaslapā www.ecobaltiavide.lv un sociālo tīklu kanālos “Facebook” un “Instagram”, Aizkraukles domes informatīvajos kanālos, kā arī jautājumu gadījumā sazināties ar mums pa tālr. 8717 vai e-pastā plavinas@ecobaltiavide.lv .

 

Saistītie raksti

No 9. līdz 20. oktobrim Skrundā bez maksas varēs nodot uzkrātās elektroiekārtas

29/09/2023

Lai veicinātu, ka ikvienam Latvijas iedzīvotājam ir iespēja videi draudzīgā veidā atbrīvoties no nolietotās vai nevajadzīgās elektrotehnikas, vides apsaimniekošanas uzņēmums “Eco Baltia vide” sadarbībā ar “Latvijas Zaļo punktu” izveidos elektronikas pieņemšanas pagaidu punktu Skrundā, 1. […]

Svarīga informācija visiem Salaspils privātmāju iedzīvotājiem un juridiskajām personām par atkritumu apsaimniekošanu no 1. oktobra

26/09/2023

Šī gada 30. septembrī beigsies termiņš līdzšinējiem līgumiem par atkritumu apsaimniekošanu Salaspils novadā, atgādina vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide”. Tā kā uzņēmums šogad pašvaldības izsludinātajā iepirkumā iesniedza finansiāli izdevīgāko piedāvājumu, tas turpinās nodrošināt […]

No 25. septembra līdz 6. oktobrim Neretā bez maksas varēs nodot uzkrātās elektroiekārtas

21/09/2023

Lai veicinātu, ka ikvienam Latvijas iedzīvotājam ir iespēja videi draudzīgā veidā atbrīvoties no nolietotās vai nevajadzīgās elektrotehnikas, vides apsaimniekošanas uzņēmums “Eco Baltia vide” sadarbībā ar “Latvijas Zaļo punktu” un “Vidusdaugavas SPAAO” Neretā, Aizkraukles novadā, izveidos […]

Izmaiņas atkritumu apsaimniekošanas maksā SIA “Eco Baltia vide” apkalpotajos Auces pilsētas un tuvējos pagastos no 16. oktobra

21/09/2023

Vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide” informē par plānotajām izmaiņām sadzīves un lielgabarīta atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu maksā Dobeles novada Auces pilsētā, Bēnes, Īles, Lielauces, Ukru, Vecauces un Vītiņu pagastos no 2023. gada 16. oktobra. […]

Sīkdatņu iestatījumi

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus
šajā vietnē var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Lūdzu atzīmējiet savu izvēli.

Obligāti nepieciešamās sīkdatnes
Analītiskās sīkdatnes
Mārketinga sīkdatnes
Sīkdatņu iestatījumi