aizvērt
open menu
facebook
Babītes un Salas pagastos veicinās atkritumu šķirošanu individuāli

Babītes un Salas pagastos veicinās atkritumu šķirošanu individuāli

Lai nodrošinātu ērtāku un efektīvāku atkritumu šķirošanu tuvāk iedzīvotāju dzīvesvietām, pašvaldība no 2024. gada sākuma maina atkritumu šķirošanas kārtību Babītes un Salas pagastos. Izmaiņas paredz, ka tiek noņemti publiski pieejamie šķirošanas konteineri gan jauktajam iepakojumam, gan stikla iepakojumam,  pārejot uz individuālo šķirošanu savā mājsaimniecībā vai adresē.

Līdz šim publiskajos šķirošanas punktos bija iespēja šķirot vairāku veidu atkritumus, taču turpmāk publiski būs pieejami tikai konteineri tekstila izstrādājumiem. Konteineri vai šķirošanas somas citiem šķirotajiem atkritumiem pēc pieprasījuma tiks izvietoti klientu adresēs.

Pieredze rāda, ka atkritumu šķirošana individuāli sniedz lielāku atdevi – iedzīvotājiem sajūtot augstāku atbildību, uzlabojas šķiroto atkritumu kvalitāte un mazinās sadzīves atkritumu izmešanas gadījumu skaits pie šķirotajiem atkritumiem. Tāpat novērots, ka publiskajos atkritumu šķirošanas punktos mēdz uzkrāties neatbilstoši atkritumi, kas rada piesārņotu vidi un  neestētisku ainavu.

Līdzīga kārtība ir ieviesta Mārupes pilsētā un pagastā un iedzīvotājiem atkritumu šķirošana ir kļuvusi ērtāka un pieejama tuvāk savai dzīves vietai.

Babītes un Salas pagastu klientiem iespējams individuāli pieteikt konteinerus vai somas stikla, papīra un kartona, plastmasas un metāla šķirošanai, kā arī konteinerus bioloģisko atkritumu šķirošanai.

Pieteikt pakalpojumu vai noskaidrot interesējošos jautājumus saistībā ar atkritumu šķirošanu iespējams, zvanot pa tel. 8717 vai rakstot uz e-pastu babite@ecobaltiavide.lv.

Atgādinām, ka SIA “Eco Baltia vide” regulāri, reizi ceturksnī, Mārupes novada iedzīvotājiem organizē nolietoto elektroiekārtu, lielgabarīta un sadzīvē radušos bīstamo atkritumu bezmaksas nodošanas akciju.

Plašāku informāciju par citiem SIA “Eco Baltia vide” pakalpojumiem atradīsiet ŠEIT.

Saistītie raksti

SIA “Eco Baltia vide” apgrozījums 2023. gadā palielinājies par 9,5%

19/06/2024

Vides apsaimniekošanas uzņēmuma SIA “Eco Baltia vide” neto apgrozījums 2023. gadā sasniedza 53,99 miljonus eiro, kas ir par 9,5% vairāk nekā 2022. gadā, kad neto apgrozījums bija 49,3 miljoni eiro. Apgrozījuma pieaugumu galvenokārt veicināja dabas resursu nodokļa […]

SIA “Eco Baltia vide” klientu apkalpošanas centru un atkritumu šķirošanas laukumu darba laiks Līgo svētkos

19/06/2024

Informējam par izmaiņām SIA “Eco Baltia vide” klientu apkalpošanas centru un atkritumu šķirošanas laukumu darba laikos Līgo svētku laikā. SIA “Eco Baltia vide” klientu apkalpošanas centri un zvanu centri nestrādās pirmdien, 24. jūnijā. Savukārt visi […]

“Eco Baltia vide” – oficiālais “Tet Rally Latvia” vides partneris

14/06/2024

Vides apsaimniekošanas uzņēmums “Eco Baltia vide”, ikdienā rūpējoties par atkritumu apjoma samazināšanu un vides ilgtspējas veicināšanu Latvijā, šovasar spēruši soli tuvāk autobraucējiem, kļūstot par “Tet Rally Latvia” organizētā FIA Pasaules rallija čempionāta posma oficiālo vides […]

Liepājā darbu sācis būvgružu šķirošanas laukums

13/06/2024

Šajā pavasarī darbu sācis Baltijā lielākās vides resursu apsaimniekošanas uzņēmumu grupas AS “Eco Baltia” uzņēmuma SIA “Eco Baltia vide” Kurzemes filiāles būvgružu šķirošanas laukums Liepājā,  Ezermalas ielā 11. Tajā tiks šķiroti visa veida būvniecības un […]

Sīkdatņu iestatījumi

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus
šajā vietnē var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Lūdzu atzīmējiet savu izvēli.

Obligāti nepieciešamās sīkdatnes
Analītiskās sīkdatnes
Mārketinga sīkdatnes
Sīkdatņu iestatījumi