aizvērt
open menu
facebook
Iedzīvotāji vislabprātāk tekstila šķirošanas punktus izvēlas pie tirdzniecības vietām

Iedzīvotāji vislabprātāk tekstila šķirošanas punktus izvēlas pie tirdzniecības vietām

Paplašinot apģērbu, apavu, kā arī citu tekstila izstrādājumu šķirošanas un nodošanas iespējas, vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide” veica rīdzinieku aptauju*, kurā aicināja paust viedokli par ērtākajām tekstila šķirošanas punktu atrašanās vietām galvaspilsētā. Vairāk nekā puse jeb 54% aptaujāto vēlamās adreses norādīja dažādu tirdzniecības vietu tuvumā, savukārt kā visbiežāk izvēlētās vietas aptaujā bija Parādes iela, Raiņa bulvāris, Lidoņu iela, Stūrmaņu iela, Ieriķu iela, Ķīpsala, kā arī interesi izrādījuši vairāki uzņēmumi, kuri vēlas tekstilu šķirot arī savās teritorijās.

“Jau līdz šim esam pārliecinājušies, ka lielākā tekstila šķirošanas aktivitāte notiek pie veikaliem. Tur novietotie konteineri piepildās visātrāk. Ir vietas, kur esam uzstādījuši pat divas speciālās tekstila šķirošanas tvertnes, lai mēs varētu nodrošināt efektīvāku tekstila apsaimniekošanu un palīdzētu uzturēt vietu sakoptu. Tāpat tieši pie veikaliem ir nepieciešama arī biežāka šķirošanas konteineru tukšošana, ko vietām veicam pat katru dienu. Tas vērtējams pozitīvi, jo parāda, ka cilvēki ir gatavi sev nevajadzīgo tekstilu nodot atkārtotā apritē. Tāpēc mēs strādājam pie tā, lai tekstila šķirošanas vietas būtu vēl pieejamākas sabiedrībai, un vislabākais veids, kā to paveikt – vērsties pie pašiem iedzīvotājiem,” pauž SIA “Eco Baltia vide” valdes priekšsēdētājs Jānis Aizbalts.

Aptaujā rīdzinieki tika aicināti ierosināt jaunas tekstila šķirošanas vietas Rīgas mikrorajonos, lai varētu izveidot cilvēkiem pēc iespējas ērtāku un pieejamāku tekstila šķirošanas infrastruktūru. Iedzīvotāji tika aicināti norādīt adresi un vai tai ir brīva piekļuve ar specializēto transportu, lai jau savlaicīgi izvērtētu iespējas nodrošināt konteineru tukšošanu, kā arī vai adresē ir aktīva cilvēku plūsma. Drīzumā uzņēmums sāks darbu pie tā, lai apzinātu jau konkrētas iespējas aptaujā norādītajās vietās uzstādīt tekstilam paredzētos konteinerus.

“Notikusī aptauja palīdzēs mums apzināt potenciālās teritorijas, kurās novietot jaunos konteinerus, taču tam ir nepieciešams laiks un saskaņošana ar vietas īpašniekiem vai apsaimniekotājiem. Primāri tiks izskatītas adreses Rīgas Ziemeļu rajonā un Vidzemes priekšpilsētā, kas ir mūsu apsaimniekošanas teritorija galvaspilsētā, savukārt attiecībā uz pārējām zonām komunikāciju veiksim ar tajās esošajiem atkritumu apsaimniekošanas operatoriem. Vienlaikus plānojam tekstila šķirošanas tīkla attīstību arī cituviet Latvijā. Paralēli nepārtraukti strādājam pie apkalpošanas procesu uzlabojumiem, lai nodrošinātu vēl efektīvāku konteineru tukšošanu kā līdzšinējās, tā jaunajās to atrašanās vietās,” tā J.Aizbalts.

Šobrīd SIA “Eco Baltia vide” kopā ar Latvijas Zaļo punktu un citiem partneriem Latvijā izvietojuši jau vairāk nekā 120 speciālos tekstila šķirošanas konteinerus, no kuriem šogad uzstādīti vairāk nekā 40, savukārt līdz gada beigām plānots to skaitu papildināt vēl par aptuveni 80. Tekstila šķirošanas konteineru pašreizējās atrašanās vietas pieejamas www.zalais.lv sadaļā “Šķirot”.

Tekstila šķirošanas konteineros iedzīvotāji aicināti ievietot visa veida apģērbu, apavus un mājas tekstilu – gan tādu, kas pašam apnicis un savu laiku nokalpojis, gan tādu, kas izgājis no modes. Galvenais nosacījums, lai tie nebūtu bijuši saskarsmē ar spēcīgām ķīmijām vielām, piemēram, motoreļļām. Tāpat konteinerā nevajadzētu izmest mitru un pelējušu apģērbu, kā arī audumu atgriezumus. Šādiem izstrādājumiem atkārtota aprite vairs nebūs iespējama un tos jāizmet sadzīves atkritumu konteinerā. Tekstila šķirošanas konteinerā apģērbu jāievieto cieši aizsietā maisā, lai apģērbs konteinerā no tā neizbirtu.

*Aptaujā piedalījās 263 respondenti.

Saistītie raksti

“Eco Baltia” iegādājas 40,4 % akciju Latvijas ceļu uzturēšanas uzņēmumā Daugavpilī

18/04/2024

Baltijā lielākā vides resursu apsaimniekošanas un pārstrādes uzņēmumu grupa AS “Eco Baltia” iegādājusies 40,4% akciju Latvijas ceļu uzturēšanas uzņēmumā AS “Daugavpils specializētais autotransporta uzņēmums” (“Daugavpils Spec. ATU”). Daugavpils pilsētas domei un Latvijas valstij piederošās akcijas […]

Divas nedēļas Liepājā bez maksas varēs nodot vieglo auto riepas

11/04/2024

No 15. līdz 28. aprīlim vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide” sadarbībā ar “Latvijas Zaļo punktu” rīko riepu nodošanas akciju “Nomet riepu atbildīgi!”, aicinot Liepājas pilsētas un Dienvidkurzemes novada iedzīvotājus no nolietotajām vieglo automašīnu […]

11. aprīlī no plkst. 13.00 slēgts klientu apkalpošanas centrs Brīvības gatvē

10/04/2024

Informējam, ka tehnisku iemeslu dēļ 11. aprīlī saīsināts darba laiks SIA “Eco Baltia vide” klientu centram Brīvības gatvē 289, Rīgā. Klientu apkalpošanas centrs Brīvības gatvē 289, Rīgā 11. aprīlī strādās no plkst. 9.00 līdz plkst. […]

Marta akcijas laikā Mārupē savāktas 29,64 tonnas dažāda veida atkritumu

08/04/2024

Martā regulārās akcijas laikā Mārupes pilsētā un pagastā iedzīvotāji nodevuši 29,64 tonnas dažāda veida atkritumu. Akciju organizēja vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide”, piedāvājot iedzīvotājiem bez maksas atbrīvoties no nederīgajām elektroiekārtām, lielgabarīta un sadzīvē […]

Sīkdatņu iestatījumi

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus
šajā vietnē var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Lūdzu atzīmējiet savu izvēli.

Obligāti nepieciešamās sīkdatnes
Analītiskās sīkdatnes
Mārketinga sīkdatnes
Sīkdatņu iestatījumi