aizvērt
open menu
facebook
Izmaiņas atkritumu apsaimniekošanas maksā Mārupes, Babītes un Salas pagastos no 1.augusta

Izmaiņas atkritumu apsaimniekošanas maksā Mārupes, Babītes un Salas pagastos no 1.augusta

SIA “Eco Baltia vide” informē par plānotajām un Mārupes novada domes apstiprinātajām izmaiņām nešķiroto sadzīves un bioloģisko atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu maksā Mārupes, Babītes un Salas pagastos, kas stāsies spēkā no š.g. 1.augusta.

Iepriekšējās izmaiņas maksā par atkritumu apsaimniekošanu šā gada sākumā ietekmēja dabas resursu nodokļa likmes un poligonu tarifa kāpums, kas pēc valstī noteiktajiem normatīvajiem aktiem tiek iekļauti atkritumu apsaimniekošanas maksā. Taču šoreiz izmaiņas izraisījuši tādi ārējie un no apsaimniekotāja neatkarīgi faktori kā patēriņa cenu kāpums, vidējās darba samaksas, kā arī degvielas cenu pieaugums. Būtiski palielinājušās arī citu energoresursu cenas (elektroenerģijai, gāzei u.c.).

Tomēr, lai veicinātu finansiālo izdevīgumu un iespējas iedzīvotājiem aktīvāk iesaisties bioloģisko atkritumu dalītā vākšanā un to nodošanā pārstrādē, tādējādi samazinot poligonos noglabājamo atkritumu daudzumu, 2022.gada 20.aprīlī ir stājušies spēkā grozījumi Atkritumu apsaimniekošanas likumā, kas paredz noteikt zemāku maksu par dalīti savāktu bioloģisko atkritumu apsaimniekošanu.

 

Saistībā ar augstāk minēto, izmaksas par nešķirotu sadzīves atkritumu apsaimniekošanu no 2022. gada 1. augusta būs:

 

Mārupes pagastā:

 

  • Nešķiroto sadzīves atkritumu apsaimniekošana  – 19,27 EUR/m3 bez PVN, PVN 21% – 4,05 EUR, kopā – 23,32 EUR/m3 (līdz š.g. 1.augustam – 23,23 EUR/m3). Izmaksas par privātmājās visbiežāk izmantotā 0,24 m3 konteinera izvešanas reizi būs 5,60 EUR (ar PVN 21%) līdzšinējo 5,58 EUR vietā.
  • Bioloģiski noārdāmo atkritumu apsaimniekošanu – 15,42 EUR/m3 bez PVN, PVN 21% – 3,24 EUR, kopā 18,66 EUR/m3 (līdz š.g. 1.augustam – 18,61 EUR/m3). Izmaksas par privātmājās visbiežāk izmantotā 0,24 m3 konteinera izvešanas reizi būs 4,48 EUR (ar PVN 21%) līdzšinējo 4,47 EUR vietā.

 

Babītes un Salas pagastos:

 

  • Nešķiroto sadzīves atkritumu apsaimniekošana  – 24,27 EUR/m3 bez PVN, PVN 21% – 5,10 EUR, kopā – 29,37 EUR/m3 (līdz š.g. 1.augustam – 28,63 EUR/m3). Izmaksas par privātmājās visbiežāk izmantotā 0,24 m3 konteinera izvešanas reizi būs 7,04 EUR (ar PVN 21%) līdzšinējo 6,87 EUR vietā.
  • Bioloģiski noārdāmo atkritumu apsaimniekošanu – 19,42 EUR/m3 bez PVN, PVN 21% – 4,08 EUR, kopā 23,50 EUR/m3 (līdz š.g. 1.augustam – 27,41 EUR/m3). Izmaksas par privātmājās visbiežāk izmantotā 0,24 m3 konteinera izvešanas reizi būs 4,66 EUR (ar PVN 21%) līdzšinējo 6,58 EUR vietā.

 

Lai sniegtu iespēju iedzīvotājiem un uzņēmumiem samazināt izmaksas par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu, SIA “Eco Baltia vide” piedāvā dažādus risinājumus atkritumu šķirošanai gan individuāli, gan publiski pieejamās vietās. Šķiroto atkritumu – vieglā iepakojuma jeb plastmasas, papīra, metāla iepakojuma, stikla taras un citu šķiroto atkritumu apsaimniekošanu SIA “Eco Baltia vide” savos apkalpotajos novados nodrošina bez maksas.  Plašāka informācija par atkritumu šķirošanu pieejama ŠEIT.

Jautājumu gadījumā aicinām sazināties, rakstot uz e-pastu marupe@ecobaltiavide.lv vai babite@ecobaltiavide.lv, zvanot pa tel. 22022418. Informācija par SIA “Eco Baltia vide” pakalpojumiem un aktualitātēm pieejama www.ecobaltiavide.lv.

Saistītie raksti

SIA “Eco Baltia vide” aicina Babītes un Salas pagastu iedzīvotājus piedalīties elektrotehnikas un lielgabarīta atkritumu nodošanas akcijā

30/03/2023

Vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide” aicina Babītes un Salas pagastu iedzīvotājus piedalīties nolietoto elektroiekārtu, lielgabarīta un mājsaimniecībā radušos videi kaitīgo atkritumu bezmaksas nodošanas akcijā, kas norisināsies 20. un 21. aprīlī. Iedzīvotāji tiek aicināti […]

Aktualizējot problēmas tekstila atkritumu šķirošanā, Esplanādē tapis iespaidīgs vides objekts “Stila aleja”

29/03/2023

Latvijas iedzīvotāji naski iegādājas jaunu apģērbu – vairāk nekā 50% iedzīvotāju to dara vismaz reizi trijos mēnešos vai biežāk, bet tikai trešdaļa nolietoto apģērbu nodod tekstila šķirošanas konteineros. Mudinot rast risinājumus tekstila atkritumu apjoma mazināšanai […]

SIA “Eco Baltia vide” Liepājā un Grobiņā paplašina tekstila šķirošanas konteineru tīklu

29/03/2023

Palielinoties sabiedrības izpratnei par atbildīgu šķirošanu un pieprasījumam pēc tekstila konteineriem, vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide” paplašina tekstila šķirošanas infrastruktūru, izvietojot trīs jaunus tekstila šķirošanas punktus Grobiņā un papildu divus jaunus tekstila šķirošanas […]

Nepilna mēneša laikā Daugavpils iedzīvotāji pārstrādei nodevuši teju 6 tonnas elektrotehnikas

22/03/2023

Elektrotehnika, kad tā savu laiku nokalpojusi, kļūst par videi kaitīgiem atkritumiem, no kuriem jāatbrīvojas ar īpašu atbildību. Lai veicinātu iespējas iedzīvotājiem to paveikt ērtāk, vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide” sadarbībā ar Latvijas Zaļo […]

Sīkdatņu iestatījumi

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus
šajā vietnē var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Lūdzu atzīmējiet savu izvēli.

Obligāti nepieciešamās sīkdatnes
Analītiskās sīkdatnes
Mārketinga sīkdatnes
Sīkdatņu iestatījumi