aizvērt
open menu
facebook
Izmaiņas atkritumu apsaimniekošanas maksā Mārupes, Babītes un Salas pagastos no 1.augusta

Izmaiņas atkritumu apsaimniekošanas maksā Mārupes, Babītes un Salas pagastos no 1.augusta

SIA “Eco Baltia vide” informē par plānotajām un Mārupes novada domes apstiprinātajām izmaiņām nešķiroto sadzīves un bioloģisko atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu maksā Mārupes, Babītes un Salas pagastos, kas stāsies spēkā no š.g. 1.augusta.

Iepriekšējās izmaiņas maksā par atkritumu apsaimniekošanu šā gada sākumā ietekmēja dabas resursu nodokļa likmes un poligonu tarifa kāpums, kas pēc valstī noteiktajiem normatīvajiem aktiem tiek iekļauti atkritumu apsaimniekošanas maksā. Taču šoreiz izmaiņas izraisījuši tādi ārējie un no apsaimniekotāja neatkarīgi faktori kā patēriņa cenu kāpums, vidējās darba samaksas, kā arī degvielas cenu pieaugums. Būtiski palielinājušās arī citu energoresursu cenas (elektroenerģijai, gāzei u.c.).

Tomēr, lai veicinātu finansiālo izdevīgumu un iespējas iedzīvotājiem aktīvāk iesaisties bioloģisko atkritumu dalītā vākšanā un to nodošanā pārstrādē, tādējādi samazinot poligonos noglabājamo atkritumu daudzumu, 2022.gada 20.aprīlī ir stājušies spēkā grozījumi Atkritumu apsaimniekošanas likumā, kas paredz noteikt zemāku maksu par dalīti savāktu bioloģisko atkritumu apsaimniekošanu.

 

Saistībā ar augstāk minēto, izmaksas par nešķirotu sadzīves atkritumu apsaimniekošanu no 2022. gada 1. augusta būs:

 

Mārupes pagastā:

 

  • Nešķiroto sadzīves atkritumu apsaimniekošana  – 19,27 EUR/m3 bez PVN, PVN 21% – 4,05 EUR, kopā – 23,32 EUR/m3 (līdz š.g. 1.augustam – 23,23 EUR/m3). Izmaksas par privātmājās visbiežāk izmantotā 0,24 m3 konteinera izvešanas reizi būs 5,60 EUR (ar PVN 21%) līdzšinējo 5,58 EUR vietā.
  • Bioloģiski noārdāmo atkritumu apsaimniekošanu – 15,42 EUR/m3 bez PVN, PVN 21% – 3,24 EUR, kopā 18,66 EUR/m3 (līdz š.g. 1.augustam – 18,61 EUR/m3). Izmaksas par privātmājās visbiežāk izmantotā 0,24 m3 konteinera izvešanas reizi būs 4,48 EUR (ar PVN 21%) līdzšinējo 4,47 EUR vietā.

 

Babītes un Salas pagastos:

 

  • Nešķiroto sadzīves atkritumu apsaimniekošana  – 24,27 EUR/m3 bez PVN, PVN 21% – 5,10 EUR, kopā – 29,37 EUR/m3 (līdz š.g. 1.augustam – 28,63 EUR/m3). Izmaksas par privātmājās visbiežāk izmantotā 0,24 m3 konteinera izvešanas reizi būs 7,04 EUR (ar PVN 21%) līdzšinējo 6,87 EUR vietā.
  • Bioloģiski noārdāmo atkritumu apsaimniekošanu – 19,42 EUR/m3 bez PVN, PVN 21% – 4,08 EUR, kopā 23,50 EUR/m3 (līdz š.g. 1.augustam – 27,41 EUR/m3). Izmaksas par privātmājās visbiežāk izmantotā 0,24 m3 konteinera izvešanas reizi būs 4,66 EUR (ar PVN 21%) līdzšinējo 6,58 EUR vietā.

 

Lai sniegtu iespēju iedzīvotājiem un uzņēmumiem samazināt izmaksas par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu, SIA “Eco Baltia vide” piedāvā dažādus risinājumus atkritumu šķirošanai gan individuāli, gan publiski pieejamās vietās. Šķiroto atkritumu – vieglā iepakojuma jeb plastmasas, papīra, metāla iepakojuma, stikla taras un citu šķiroto atkritumu apsaimniekošanu SIA “Eco Baltia vide” savos apkalpotajos novados nodrošina bez maksas.  Plašāka informācija par atkritumu šķirošanu pieejama ŠEIT.

Jautājumu gadījumā aicinām sazināties, rakstot uz e-pastu marupe@ecobaltiavide.lv vai babite@ecobaltiavide.lv, zvanot pa tel. 22022418. Informācija par SIA “Eco Baltia vide” pakalpojumiem un aktualitātēm pieejama www.ecobaltiavide.lv.

Saistītie raksti

“Eco Baltia vide” savos reģionos aicina šķirot arī dzērienu kartona iepakojumu jeb piena, kefīra, sulas u.c. pakas

18/07/2024

Attīstoties otrreizējo izejvielu pārstrādes iespējām pasaulē, palielinās to atkritumu daudzums, ko iedzīvotājiem iespējams šķirot dalīti no citiem atkritumiem. Piemēram, ja vēl pēdējos gados starp dažādiem iepakojumiem daudzviet netika pieņemts dzērienu kartona jeb kompozīta (dažādu materiālu […]

Derīgas lietas gluži par baltu velti. Saldū tapis otrreiz izmantojamu mantu skapis

16/07/2024

Lietu atkārtota izmantošana tāpat kā atkritumu šķirošana ir viens no ilgtspējīgiem ikdienas paradumiem, kas nereti tiek aizmirsts. Aktualizējot atkārtotas lietu izmantošanas nozīmi cilvēku ekoloģiskās pēdas mazināšanā un atgādinot, ka itin bieži tas, kas vienam var […]

“Eco Baltia vide” reizi mēnesī Skrundā nodrošinās klientu apkalpošanu klātienē

11/07/2024

No šā gada 1. jūlija vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide” Kuldīgas novada Skrundas pilsētā un pagastā, kā arī Nīkrāces, Rudbāržu, Raņķu pagastā turpina sniegt sadzīves atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumus. Lai nodrošinātu pieejamāku klientu apkalpošanu ikvienam […]

Divu dienu akcijas laikā Mārupē savāktas 52,67 tonnas dažāda veida atkritumu

03/07/2024

Jūnijā divus dienu akcijas laikā Mārupes pilsētā un pagastā iedzīvotāji nodevuši 52,67 tonnas dažāda veida atkritumu. Akciju organizēja vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide”, piedāvājot iedzīvotājiem savās dzīves vietās bez maksas atbrīvoties no nederīgajām […]

Sīkdatņu iestatījumi

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus
šajā vietnē var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Lūdzu atzīmējiet savu izvēli.

Obligāti nepieciešamās sīkdatnes
Analītiskās sīkdatnes
Mārketinga sīkdatnes
Sīkdatņu iestatījumi