aizvērt
open menu
Kurzeme
facebook
Izmaiņas atkritumu apsaimniekošanas maksā Mārupes, Babītes un Salas pagastos no 1.augusta

Izmaiņas atkritumu apsaimniekošanas maksā Mārupes, Babītes un Salas pagastos no 1.augusta

SIA “Eco Baltia vide” informē par plānotajām un Mārupes novada domes apstiprinātajām izmaiņām nešķiroto sadzīves un bioloģisko atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu maksā Mārupes, Babītes un Salas pagastos, kas stāsies spēkā no š.g. 1.augusta.

Iepriekšējās izmaiņas maksā par atkritumu apsaimniekošanu šā gada sākumā ietekmēja dabas resursu nodokļa likmes un poligonu tarifa kāpums, kas pēc valstī noteiktajiem normatīvajiem aktiem tiek iekļauti atkritumu apsaimniekošanas maksā. Taču šoreiz izmaiņas izraisījuši tādi ārējie un no apsaimniekotāja neatkarīgi faktori kā patēriņa cenu kāpums, vidējās darba samaksas, kā arī degvielas cenu pieaugums. Būtiski palielinājušās arī citu energoresursu cenas (elektroenerģijai, gāzei u.c.).

Tomēr, lai veicinātu finansiālo izdevīgumu un iespējas iedzīvotājiem aktīvāk iesaisties bioloģisko atkritumu dalītā vākšanā un to nodošanā pārstrādē, tādējādi samazinot poligonos noglabājamo atkritumu daudzumu, 2022.gada 20.aprīlī ir stājušies spēkā grozījumi Atkritumu apsaimniekošanas likumā, kas paredz noteikt zemāku maksu par dalīti savāktu bioloģisko atkritumu apsaimniekošanu.

 

Saistībā ar augstāk minēto, izmaksas par nešķirotu sadzīves atkritumu apsaimniekošanu no 2022. gada 1. augusta būs:

 

Mārupes pagastā:

 

  • Nešķiroto sadzīves atkritumu apsaimniekošana  – 19,27 EUR/m3 bez PVN, PVN 21% – 4,05 EUR, kopā – 23,32 EUR/m3 (līdz š.g. 1.augustam – 23,23 EUR/m3). Izmaksas par privātmājās visbiežāk izmantotā 0,24 m3 konteinera izvešanas reizi būs 5,60 EUR (ar PVN 21%) līdzšinējo 5,58 EUR vietā.
  • Bioloģiski noārdāmo atkritumu apsaimniekošanu – 15,42 EUR/m3 bez PVN, PVN 21% – 3,24 EUR, kopā 18,66 EUR/m3 (līdz š.g. 1.augustam – 18,61 EUR/m3). Izmaksas par privātmājās visbiežāk izmantotā 0,24 m3 konteinera izvešanas reizi būs 4,48 EUR (ar PVN 21%) līdzšinējo 4,47 EUR vietā.

 

Babītes un Salas pagastos:

 

  • Nešķiroto sadzīves atkritumu apsaimniekošana  – 24,27 EUR/m3 bez PVN, PVN 21% – 5,10 EUR, kopā – 29,37 EUR/m3 (līdz š.g. 1.augustam – 28,63 EUR/m3). Izmaksas par privātmājās visbiežāk izmantotā 0,24 m3 konteinera izvešanas reizi būs 7,04 EUR (ar PVN 21%) līdzšinējo 6,87 EUR vietā.
  • Bioloģiski noārdāmo atkritumu apsaimniekošanu – 19,42 EUR/m3 bez PVN, PVN 21% – 4,08 EUR, kopā 23,50 EUR/m3 (līdz š.g. 1.augustam – 27,41 EUR/m3). Izmaksas par privātmājās visbiežāk izmantotā 0,24 m3 konteinera izvešanas reizi būs 4,66 EUR (ar PVN 21%) līdzšinējo 6,58 EUR vietā.

 

Lai sniegtu iespēju iedzīvotājiem un uzņēmumiem samazināt izmaksas par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu, SIA “Eco Baltia vide” piedāvā dažādus risinājumus atkritumu šķirošanai gan individuāli, gan publiski pieejamās vietās. Šķiroto atkritumu – vieglā iepakojuma jeb plastmasas, papīra, metāla iepakojuma, stikla taras un citu šķiroto atkritumu apsaimniekošanu SIA “Eco Baltia vide” savos apkalpotajos novados nodrošina bez maksas.  Plašāka informācija par atkritumu šķirošanu pieejama ŠEIT.

Jautājumu gadījumā aicinām sazināties, rakstot uz e-pastu marupe@ecobaltiavide.lv vai babite@ecobaltiavide.lv, zvanot pa tel. 22022418. Informācija par SIA “Eco Baltia vide” pakalpojumiem un aktualitātēm pieejama www.ecobaltiavide.lv.

Saistītie raksti

Aicina piedalīties Ziemassvētku konkursā “Mana svētku eglīte”

08/12/2022

Rosinot bērnu un jauniešu interesi par vides aizsardzību, kā arī veicinot ilgtspējīgākus paradumus, AS “Eco Baltia” grupas vides apsaimniekošanas uzņēmumi SIA “Eco Baltia vide” un Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” to apkalpotajos reģionos kopā ar Latvijas […]

SIA “Eco Baltia vide” arī decembrī Pļaviņu apvienībā nodrošinās līgumu slēgšanu klātienē

08/12/2022

Kopš šā gada 1. decembra atkritumu apsaimniekošanu Pļaviņu, Aiviekstes, Vietalvas un Klintaines pagastos nodrošina vides apsaimniekošanas uzņēmumus SIA “Eco Baltia vide”. Uzņēmums jau šobrīd uzsācis atkritumu izvešanu tiem iedzīvotājiem, kuri bija noslēguši jaunos līgumus līdz […]

Aicina informēt par sniega vai apledojušu ceļu dēļ traucētu piekļuvi atkritumu konteineriem

06/12/2022

Sākoties ziemas sezonai, snigšanas vai laikapstākļu maiņas rezultātā  uz ceļiem var veidoties apledojums un sniega sega, kas var apgrūtināt braukšanas apstākļus. Vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide” strādā pie tā, lai neatkarīgi no laikapstākļiem […]

SIA “Eco Baltia vide” pievienojas memorandam par ūdeņraža tehnoloģiju attīstību

06/12/2022

Baltijā vadošais vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide”, kas ietilpst “Eco Baltia” grupā, parakstījis memorandu sadarbības stiprināšanai ūdeņraža tehnoloģiju attīstībai Latvijā. Memoranda mērķis ir  veicināt spēcīgu un vienotu ūdeņraža ekosistēmas un attiecīgo tehnoloģiju attīstību, […]

Sīkdatņu iestatījumi

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus
šajā vietnē var tikt izmantotas analītisās un mārketinga sīkdatnes. Lūdzu atzīmējiet savu izvēli.

Obligāti nepieciešamās sīkdatnes
Analītiskās sīkdatnes
Mārketinga sīkdatnes
Sīkdatņu iestatījumi