aizvērt
open menu
facebook
Izmaiņas atkritumu apsaimniekošanas maksā Rīgas Ziemeļu rajonā un Vidzemes priekšpilsētā

Izmaiņas atkritumu apsaimniekošanas maksā Rīgas Ziemeļu rajonā un Vidzemes priekšpilsētā

Vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide” informē par izmaiņām atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu maksā Rīgas Ziemeļu rajonā un Vidzemes priekšpilsētā, kas balstoties uz Rīgas domes pieņemto lēmumu stāsies spēkā no šā gada 20.augusta. Izmaiņas saistītas ar inflācijas izraisītajām sekām, taču pakalpojuma cenas izmaiņas būs nelielas – nešķirotajiem sadzīves atkritumiem tā mainīsies par 0,52 eiro kubikmetrā.

SIA “Eco Baltia vide” valdes priekšsēdētājs Jānis Aizbalts: “Līdzīgi kā virknei citu lielāku un mazāku uzņēmumu, arī mūsu darbību būtiski ietekmējusi inflācija. Lielākā daļa pakalpojumu klientiem sniedzam, izmantojot transportu. Līdz ar to pirmais, ko jau kopš 2021.gada izjutām, ir degvielas cenu kāpums. Papildu ietekme ir darba algas, kuras pielāgojam ekonomiskajai situācijai valstī, jo arī darbinieki izjūt inflāciju savā ikdienā. Sākotnēji centāmies to kompensēt, optimizējot dažādus uzņēmuma procesus, mainot citu pakalpojumu noietus un tirgus, kam arī diemžēl ir sava robeža, līdz ar to nelielas izmaiņas nonākušas arī līdz pašai pakalpojuma maksai. Tomēr iedzīvotājiem atgādinām, ka šķirošana ir iespēja tās samazināt. Turklāt Rīgā ir daudz priekšrocību tam, jo nodrošinām ne tikai iepakojuma, stikla taras, tekstilizstrādājumu, elektrotehnikas dalītu vākšanu, kas ir pilnīgi bez maksas, bet arī bio atkritumu šķirošanu, kas izmaksu ziņā ir lētāka nekā nešķiroto atkritumu apsaimniekošana.”

Rīgas dome izmaiņas atkritumu apsaimniekošanas maksā Rīgas Ziemeļu rajonā un Vidzemes priekšpilsētā apstiprināja, balstoties uz cenu pieaugumu vairākās atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu nodrošināšanai kritiski svarīgās kategorijās, kas tieši ietekmē arī pakalpojumu nodrošināšanas tiešās izmaksas.

Ņemot vērā faktisko pakalpojuma sniegšanas izmaksu pieaugumu, izmaiņas, nodrošinot pakalpojumu nemainīgi augstā kvalitātē un apjomā, stāsies spēkā no šā gada 20.augusta, un maksa par atkritumu apsaimniekošanu Rīgas Ziemeļu rajonā un Vidzemes priekšpilsētā būs:

  • Sadzīves nešķirotie atkritumi – 22,40EUR/m3 bez PVN (iepriekš 21,88EUR/m3), kopā ar PVN 21% – 27,10EUR/m3 (iepriekš 26,47EUR/m3). Izmaksas par privātmājās visbiežāk izmantotā 0,24 m3 konteinera izvešanas reizi būs 6,51EUR (ar PVN 21%) līdzšinējo 6,35EUR vietā.
  • Bioloģiski noārdāmie atkritumi – 17,92EUR/m3 bez PVN (iepriekš 17,14EUR/m3), kopā ar PVN 21% – 21,68EUR/m3 (iepriekš – 20,74EUR/m3). Izmaksas par privātmājās visbiežāk izmantotā 0,24 m3 konteinera izvešanas reizi būs 5,20EUR (ar PVN 21%) līdzšinējo 4,97EUR vietā.

Vienlaikus SIA “Eco Baltia vide” mērķtiecīgi turpina strādāt pie ikvienam klientam pieejamas šķirošanas infrastruktūras izveides, lai būtu iespējams dalīti no kopējiem atkritumiem nodot iepakojumu, stikla taru, tekstilizstrādājumus, elektrotehniku, baterijas un citus atkritumu veidus, kuru apsaimniekošanu uzņēmums nodrošina bez maksas. Plašāka informācija par SIA “Eco Baltia vide” šķirošanas iespējām pieejama ŠEIT.

Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar SIA “Eco Baltia vide” klientu apkalpošanas centru, zvanot pa tel. 8717 vai rakstot uz e-pastu riga@ecobaltiavide.lv. Pilna informācija par uzņēmuma pakalpojumiem un aktualitātēm pieejama www.ecobaltiavide.lv.

 

Saistītie raksti

Divas nedēļas Liepājā bez maksas varēs nodot vieglo auto riepas

11/04/2024

No 15. līdz 28. aprīlim vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide” sadarbībā ar “Latvijas Zaļo punktu” rīko riepu nodošanas akciju “Nomet riepu atbildīgi!”, aicinot Liepājas pilsētas un Dienvidkurzemes novada iedzīvotājus no nolietotajām vieglo automašīnu […]

11. aprīlī no plkst. 13.00 slēgts klientu apkalpošanas centrs Brīvības gatvē

10/04/2024

Informējam, ka tehnisku iemeslu dēļ 11. aprīlī saīsināts darba laiks SIA “Eco Baltia vide” klientu centram Brīvības gatvē 289, Rīgā. Klientu apkalpošanas centrs Brīvības gatvē 289, Rīgā 11. aprīlī strādās no plkst. 9.00 līdz plkst. […]

Marta akcijas laikā Mārupē savāktas 29,64 tonnas dažāda veida atkritumu

08/04/2024

Martā regulārās akcijas laikā Mārupes pilsētā un pagastā iedzīvotāji nodevuši 29,64 tonnas dažāda veida atkritumu. Akciju organizēja vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide”, piedāvājot iedzīvotājiem bez maksas atbrīvoties no nederīgajām elektroiekārtām, lielgabarīta un sadzīvē […]

Aprīļa sākumā “Eco Baltia vide” noslēgs 1. un 2.kategorijas ceļu tīrīšanu Rīgā pēc ziemas sezonas

05/04/2024

Vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide” tuvākajās dienās Rīgas centrā un Vidzemes priekšpilsētā noslēgs ielu apsaimniekošanas darbus pēc ziemas sezonas, kas paredz ­ 1. un 2.kategorijas ielu braucamās daļas attīrīšanu no gada aukstajā laikā […]

Sīkdatņu iestatījumi

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus
šajā vietnē var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Lūdzu atzīmējiet savu izvēli.

Obligāti nepieciešamās sīkdatnes
Analītiskās sīkdatnes
Mārketinga sīkdatnes
Sīkdatņu iestatījumi