aizvērt
open menu
facebook
Izmaiņas atkritumu apsaimniekošanas maksā Vecumnieku un tuvējos pagastos no 16. oktobra

Izmaiņas atkritumu apsaimniekošanas maksā Vecumnieku un tuvējos pagastos no 16. oktobra

Vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide” informē par plānotajām izmaiņām sadzīves un lielgabarīta atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu maksā Bauskas novada Vecumnieku, Bārbeles, Kurmenes, Skaistkalnes, Stelpes un Valles pagastos, kas stāsies spēkā no 2023. gada 16. oktobra.

Plānotās izmaiņas atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu maksā saistītas ar Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas apstiprināto SIA “Jelgavas komunālie pakalpojumi” iesniegto tarifu projektu sadzīves atkritumu apglabāšanas pakalpojumiem atkritumu poligonā “Brakšķi”, kur no šā gada 16. oktobra maksa par cieto sadzīves atkritumu apglabāšanu palielināsies no pašreiz spēkā esošajiem 87,58 EUR/t līdz 127,95 EUR/t bez PVN. Savukārt liela izmēra jeb lielgabarīta atkritumu tarifs atkritumu poligonā “Brakšķi” no 2023. gada 16. oktobra būs 162,81 EUR/ t bez PVN iepriekšējo 138,34 EUR/t vietā.

Atkritumu apsaimniekošanas likuma 39. panta 1.2 daļā noteikts, ka izmaiņu gadījumā atkritumu apsaimniekotājs ir tiesīgs aktuālo poligona tarifu iekļaut atkritumu apsaimniekošanas maksā līdz ar izmaiņu spēkā stāšanās dienu.

Ņemot vērā augstāk minēto, izmaksas par atkritumu apsaimniekošanu Bauskas novada Vecumnieku, Bārbeles, Kurmenes, Skaistkalnes, Stelpes un Valles pagastos no 2023. gada 16. oktobra būs:

  • Nešķiroto sadzīves atkritumu apsaimniekošana – 23,22 EUR/m3 bez PVN, kopā ar PVN 21% – 28,10 EUR/m3 (iepriekš – 22,24 EUR/m3). Izmaksas par privātmājās visbiežāk izmantotā 0,24 m3 konteinera izvešanas reizi būs 6,74 EUR (ar PVN 21%) līdzšinējo 5,34 EUR vietā.
  • Lielgabarīta atkritumu apsaimniekošana – 33,33 EUR/m3 bez PVN, kopā ar PVN 21% – 40,33 EUR/m3 (iepriekš – 35,89 EUR/m3).

 

Uzņēmums atgādina, ka samazināt izdevumus par nešķiroto atkritumu apsaimniekošanu var, tos šķirojot. SIA “Eco Baltia vide” mērķtiecīgi turpina strādāt pie ikvienam klientam pieejamas šķirošanas infrastruktūras izveides, lai būtu iespējams dalīti no kopējiem atkritumiem nodot iepakojumu, stikla taru, tekstilizstrādājumus, elektrotehniku un citus atkritumu veidus, kuru apsaimniekošanu uzņēmums nodrošina bez maksas. Plašāka informācija par SIA “Eco Baltia vide” šķirošanas iespējām pieejama ŠEIT.

Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar SIA “Eco Baltia vide” klientu apkalpošanas centru, zvanot pa tel. 8717 vai rakstot uz vecumnieki@ecobaltiavide.lv. Plašāka informācija par uzņēmuma pakalpojumiem pieejama www.ecobaltiavide.lv.

Saistītie raksti

Noslēdzas “Eco Baltia vide” un “Pilsētas Eko Serviss” apvienošana

01/12/2023

Turpinot efektivizēt AS “Eco Baltia” korporatīvo pārvaldību un struktūru un uzlabot pakalpojumu piedāvājumu un kvalitāti klientiem, grupas vadošajam vides apsaimniekošanas uzņēmumam SIA “Eco Baltia vide” reorganizācijas rezultātā pievienots ielu un ceļu uzturēšanas uzņēmums SIA “Pilsētas Eko Serviss”. Visas […]

Par plānotajām izmaiņām atkritumu apsaimniekošanas maksā 2024. gadā

01/12/2023

Informējam, ka paredzams, ka no nākamā gada 1. janvāra valstī palielināsies dabas resursu nodoklis (DRN) par nešķirotu sadzīves atkritumu apglabāšanu poligonos. Plānotās izmaiņas Dabas resursu nodokļa likumā nosaka, ka no 2024. gada 01. janvāra dabas […]

SIA “Eco Baltia vide” aicina informēt par traucētu piekļuvi atkritumu konteineriem apledojušu ceļu un sniega dēļ

28/11/2023

Tupinoties snigšanai un salam visā Latvijā, daudzviet apstākļi uz auto ceļiem var būt neparedzami. Neskatoties uz to, vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide” turpina nodrošināt atkritumu izvešanu pēc grafikiem un strādā pie tā, lai […]

Divas nedēļas Saldus novada iedzīvotāji bez maksas varēs nodot vieglo auto riepas

23/11/2023

  No 27. novembra līdz 10. decembrim vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide” aicina Saldus novada iedzīvotājus bez maksas nodot vieglo automašīnu riepas, nogādājot tās uz SIA “Eco Baltia vide” apsaimniekoto otrreizējo materiālu šķirošanas […]

Sīkdatņu iestatījumi

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus
šajā vietnē var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Lūdzu atzīmējiet savu izvēli.

Obligāti nepieciešamās sīkdatnes
Analītiskās sīkdatnes
Mārketinga sīkdatnes
Sīkdatņu iestatījumi