aizvērt
open menu
facebook
Izmaiņas atkritumu apsaimniekošanas noteikumos Mārupes novadā

Izmaiņas atkritumu apsaimniekošanas noteikumos Mārupes novadā

Vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide” informē, ka 2022. gadā 16. jūlijā spēkā stājās jauni saistošie noteikumi “Par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Mārupes novadā”, kas paredz dažādas izmaiņas atkritumu apsaimniekošanā Mārupes novadā.  Savukārt 19. jūlijā “Eco Baltia vide” noslēdza savstarpēju vienošanās ar Mārupes pašvaldību par izmaiņām atkritumu apsaimniekošanas līgumos. Šīs izmaiņas paredz, ka “Eco Baltia vide” Babītes un Salas pagastos konteinerus vai speciālās somas izlietotā iepakojuma savākšanai nodrošinās bez maksas.

Jaunie saistošie noteikumi paredz, ka individuālajās dzīvojamās mājās, dvīņu un rindu mājas katrā sekcijā minimālais nešķirotu sadzīves atkritumu izvešanas biežums ir vienu reizi mēnesī, bet daudzdzīvokļu mājās un komercobjektos – vienu reizi nedēļā.

Ja individuālās dzīvojamās mājas, dvīņu mājas vai rindu mājas katrā sekcijā veic atkritumu šķirošanu savā teritorijā un šim nolūkam izmanto attiecīgus konteinerus vai speciālās somas (vieglā iepakojuma un/vai stikla iepakojuma savākšanai), kā arī ir tiek veikta bioloģisko atkritumu šķirošana savā teritorijā, izmantojot paredzēto bioloģisko atkritumu dalītās vākšanas konteineru, vai arī ir izveidots piemājas komposts, minimālais nešķirotu atkritumu izvešanas biežums ir vienu reizi divos mēnešos. Bioloģisko atkritumu dalītai vākšanai var izmantot 0,24 m3  konteinerus ar regulāru izvešanu. Ja savā īpašumā veidojat mājsaimniecībā radīto bioloģisko atkritumu kompostu, izmantošanai savā dārzā, tas jāapliecina, slēdzot līgumu (vai to koriģējot) par atkritumu apsaimniekošanu.

Savukārt, ja daudzdzīvokļu mājas un komercobjekta apsaimniekotājs noslēdz līgumu par atkritumu šķirošanu savā teritorijā, proti, dalīti vāc nešķirotus sadzīves atkritumus, vieglo iepakojumu, stikla iepakojumu un bioloģiskos atkritumus, izmantojot attiecīgus konteinerus savā konteineru novietnē, nešķirotu sadzīves atkritumu izvešanas minimālais biežums ir vienu reizi divās nedēļās.

!! Svarīgi atcerēties !! Babītes un Salas pagastos izvietotos publiski pieejamos sašķirota iepakojuma savākšanas konteineru punktus pašvaldība uzturēs līdz 2023.gada 31.decembrim. Aicinām visus savlaicīgi pārskatīt savus atkritumu apsaimniekošanas līgumus un nepieciešamības gadījumā vienoties ar mums – SIA “Eco Baltia vide” –  par atkritumu šķirošanas risinājumiem.

Tāpat “Eco Baltia vide” atgādina, ka pareiza atkritumu šķirošana ir ne tikai videi draudzīga, bet ļauj samazināt arī izdevumus par nešķiroto atkritumu apsaimniekošanu. Piemēram, dažāda veida iepakojumi kopējos atkritumos veido aptuveni 25%. Tas nozīmē, ka, rūpīgi šķirojot plastmasas, papīra, metāla iepakojumu, kā arī stikla taru, ietaupījums rēķinā varētu būt acīmredzams.

Jautājumu gadījumā par SIA “Eco Baltia vide” pakalpojumiem un atkritumu šķirošanas iespējām aicinām sazināties, zvanot pa tel. 8717 vai rakstot e-pastu uz marupe@ecobaltiavide.lv vai babite@ecobaltiavide.lv. Tāpat informācija par SIA “Eco Baltia vide” pakalpojumiem un aktuālajām atkritumu apsaimniekošanas maksām pieejama www.ecobaltiavide.lv mājaslapā, kā arī lietotnē “Eco Baltia”.

Saistītie raksti

Informācija par izmaiņām SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” rēķinos

02/06/2023

SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) informē, ka klienti jūnijā saņems rēķinus, kuros uzskatāmi atšifrēta pozīcija par atkritumu apsaimniekošanu. Sākot ar jūniju mainās līdzšinējā kārtība un klienti varēs detalizēti iepazīties ar maksājumu apjomiem, kas iekļauti rēķinu […]

Dienvidkurzemē apstiprinātas izmaiņas atkritumu apsaimniekošanas maksā no 1.jūlija

02/06/2023

 Vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide” informē par izmaiņām atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu maksā uzņēmuma apkalpotajos Dienvidurzemes novada reģionos – Aizputes pilsētā, Aizputes, Cīravas, Kalvenes, Kazdangas, Lažas pagastos, Grobiņas pilsētā un Bārtas, Gaviezes, Grobiņas, Medzes […]

29.maijā atkritumu izvešana notiks pēc grafika, taču klientu centri būs slēgti

29/05/2023

Cienījamie klienti! Informējam, ka, neskatoties uz Saeimas ārkārtas sēdē 28.maija vakarā pieņemto lēmumu par brīvdienu valstī 29.maijā, kas noteikta, godinot Latvijas hokeja izlases veikumu pasaules čempionātā, atkritumu apsaimniekošanu saviem klientiem nodrošināsim pēc ierastā grafika. Izmaiņas […]

SIA “Eco Baltia vide” pēc notikuša atklāta konkursa turpinās pakalpojumu sniegšanu Salaspils novadā

24/05/2023

Salaspils novada pašvaldības veiktajā atklātajā konkursā par atkritumu apsaimniekotāja izvēli turpmākajiem trim gadiem vides apsaimniekošanas uzņēmuma SIA “Eco Baltia vide” piedāvājums atzīts par atbilstošāko un finansiāli izdevīgāko, līdz ar to uzņēmums arī turpmāk, pēc līdzšinējā […]

Sīkdatņu iestatījumi

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus
šajā vietnē var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Lūdzu atzīmējiet savu izvēli.

Obligāti nepieciešamās sīkdatnes
Analītiskās sīkdatnes
Mārketinga sīkdatnes
Sīkdatņu iestatījumi