aizvērt
open menu
facebook
Izmaiņas atkritumu apsaimniekošanas noteikumos Mārupes novadā

Izmaiņas atkritumu apsaimniekošanas noteikumos Mārupes novadā

Vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide” informē, ka 2022. gadā 16. jūlijā spēkā stājās jauni saistošie noteikumi “Par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Mārupes novadā”, kas paredz dažādas izmaiņas atkritumu apsaimniekošanā Mārupes novadā.  Savukārt 19. jūlijā “Eco Baltia vide” noslēdza savstarpēju vienošanās ar Mārupes pašvaldību par izmaiņām atkritumu apsaimniekošanas līgumos. Šīs izmaiņas paredz, ka “Eco Baltia vide” Babītes un Salas pagastos konteinerus vai speciālās somas izlietotā iepakojuma savākšanai nodrošinās bez maksas.

Jaunie saistošie noteikumi paredz, ka individuālajās dzīvojamās mājās, dvīņu un rindu mājas katrā sekcijā minimālais nešķirotu sadzīves atkritumu izvešanas biežums ir vienu reizi mēnesī, bet daudzdzīvokļu mājās un komercobjektos – vienu reizi nedēļā.

Ja individuālās dzīvojamās mājas, dvīņu mājas vai rindu mājas katrā sekcijā veic atkritumu šķirošanu savā teritorijā un šim nolūkam izmanto attiecīgus konteinerus vai speciālās somas (vieglā iepakojuma un/vai stikla iepakojuma savākšanai), kā arī ir tiek veikta bioloģisko atkritumu šķirošana savā teritorijā, izmantojot paredzēto bioloģisko atkritumu dalītās vākšanas konteineru, vai arī ir izveidots piemājas komposts, minimālais nešķirotu atkritumu izvešanas biežums ir vienu reizi divos mēnešos. Bioloģisko atkritumu dalītai vākšanai var izmantot 0,24 m3  konteinerus ar regulāru izvešanu. Ja savā īpašumā veidojat mājsaimniecībā radīto bioloģisko atkritumu kompostu, izmantošanai savā dārzā, tas jāapliecina, slēdzot līgumu (vai to koriģējot) par atkritumu apsaimniekošanu.

Savukārt, ja daudzdzīvokļu mājas un komercobjekta apsaimniekotājs noslēdz līgumu par atkritumu šķirošanu savā teritorijā, proti, dalīti vāc nešķirotus sadzīves atkritumus, vieglo iepakojumu, stikla iepakojumu un bioloģiskos atkritumus, izmantojot attiecīgus konteinerus savā konteineru novietnē, nešķirotu sadzīves atkritumu izvešanas minimālais biežums ir vienu reizi divās nedēļās.

!! Svarīgi atcerēties !! Babītes un Salas pagastos izvietotos publiski pieejamos sašķirota iepakojuma savākšanas konteineru punktus pašvaldība uzturēs līdz 2023.gada 31.decembrim. Aicinām visus savlaicīgi pārskatīt savus atkritumu apsaimniekošanas līgumus un nepieciešamības gadījumā vienoties ar mums – SIA “Eco Baltia vide” –  par atkritumu šķirošanas risinājumiem.

Tāpat “Eco Baltia vide” atgādina, ka pareiza atkritumu šķirošana ir ne tikai videi draudzīga, bet ļauj samazināt arī izdevumus par nešķiroto atkritumu apsaimniekošanu. Piemēram, dažāda veida iepakojumi kopējos atkritumos veido aptuveni 25%. Tas nozīmē, ka, rūpīgi šķirojot plastmasas, papīra, metāla iepakojumu, kā arī stikla taru, ietaupījums rēķinā varētu būt acīmredzams.

Jautājumu gadījumā par SIA “Eco Baltia vide” pakalpojumiem un atkritumu šķirošanas iespējām aicinām sazināties, zvanot pa tel. 8717 vai rakstot e-pastu uz marupe@ecobaltiavide.lv vai babite@ecobaltiavide.lv. Tāpat informācija par SIA “Eco Baltia vide” pakalpojumiem un aktuālajām atkritumu apsaimniekošanas maksām pieejama www.ecobaltiavide.lv mājaslapā, kā arī lietotnē “Eco Baltia”.

Saistītie raksti

Viesītē tiks izveidots pagaidu punkts nolietotas elektrotehnikas savākšanai

23/05/2024

Lai padarītu nolietotas elektrotehnikas nodošanu pieejamāku ikvienam Latvijas iedzīvotājam, vides apsaimniekošanas uzņēmums “Eco Baltia vide” sadarbībā ar “Latvijas Zaļo punktu” Jēkabpils novada Viesītē, Smilšu ielā 39b izveidos elektrotehnikas pieņemšanas pagaidu punktu. Uz elektrotehnikas nodošanas punktu, […]

24. maijā saīsināts darba laiks SIA “Eco Baltia vide” klientu centriem Pierīgā

23/05/2024

Informējam, ka 24. maijā tehnisku iemeslu dēļ SIA “Eco Baltia vide” klientu apkalpošanas centri Brīvības gatvē 289, Rīgā un Getliņu ielā 5, Rumbulā, strādās no plkst. 9.00 līdz 16.00. Rīgas un Pierīgas zvanu centrs strādās […]

Akcijas laikā Pļaviņu iedzīvotāji pārstrādei nodevuši 3,16 tonnas elektrotehnikas

22/05/2024

Lai veicinātu iespējas iedzīvotājiem ērtāk atbrīvoties no nolietotās elektrotehnikas, vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide” sadarbībā ar “Latvijas Zaļo punktu” no 25. aprīļa rīta līdz 10. maijam aicināja Pļaviņu iedzīvotājus nogādāt elektrotehniku uz pagaidu […]

SIA “Eco Baltia vide” viesojas Mārupes novadā, lai izglītotu par atkritumu šķirošanu

16/05/2024

Lai izglītotu un ieinteresētu iedzīvotājus vides saudzēšanas un atkritumu šķirošanas jautājumos, SIA “Eco Baltia vide” sadarbībā ar Latvijas Zaļo punktu 2024. gada maijā viesojās Mārupes novadā. Uzņēmumu pārstāvji apmeklēja pirmskolas izglītības iestādi “Saimīte” Piņķos, kopumā […]

Sīkdatņu iestatījumi

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus
šajā vietnē var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Lūdzu atzīmējiet savu izvēli.

Obligāti nepieciešamās sīkdatnes
Analītiskās sīkdatnes
Mārketinga sīkdatnes
Sīkdatņu iestatījumi