aizvērt
open menu
Kurzeme
facebook
Izmaiņas atkritumu apsaimniekošanas noteikumos Mārupes novadā

Izmaiņas atkritumu apsaimniekošanas noteikumos Mārupes novadā

Vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide” informē, ka 2022. gadā 16. jūlijā spēkā stājās jauni saistošie noteikumi “Par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Mārupes novadā”, kas paredz dažādas izmaiņas atkritumu apsaimniekošanā Mārupes novadā.  Savukārt 19. jūlijā “Eco Baltia vide” noslēdza savstarpēju vienošanās ar Mārupes pašvaldību par izmaiņām atkritumu apsaimniekošanas līgumos. Šīs izmaiņas paredz, ka “Eco Baltia vide” Babītes un Salas pagastos konteinerus vai speciālās somas izlietotā iepakojuma savākšanai nodrošinās bez maksas.

Jaunie saistošie noteikumi paredz, ka individuālajās dzīvojamās mājās, dvīņu un rindu mājas katrā sekcijā minimālais nešķirotu sadzīves atkritumu izvešanas biežums ir vienu reizi mēnesī, bet daudzdzīvokļu mājās un komercobjektos – vienu reizi nedēļā.

Ja individuālās dzīvojamās mājas, dvīņu mājas vai rindu mājas katrā sekcijā veic atkritumu šķirošanu savā teritorijā un šim nolūkam izmanto attiecīgus konteinerus vai speciālās somas (vieglā iepakojuma un/vai stikla iepakojuma savākšanai), kā arī ir tiek veikta bioloģisko atkritumu šķirošana savā teritorijā, izmantojot paredzēto bioloģisko atkritumu dalītās vākšanas konteineru, vai arī ir izveidots piemājas komposts, minimālais nešķirotu atkritumu izvešanas biežums ir vienu reizi divos mēnešos. Bioloģisko atkritumu dalītai vākšanai var izmantot 0,24 m3  konteinerus ar regulāru izvešanu. Ja savā īpašumā veidojat mājsaimniecībā radīto bioloģisko atkritumu kompostu, izmantošanai savā dārzā, tas jāapliecina, slēdzot līgumu (vai to koriģējot) par atkritumu apsaimniekošanu.

Savukārt, ja daudzdzīvokļu mājas un komercobjekta apsaimniekotājs noslēdz līgumu par atkritumu šķirošanu savā teritorijā, proti, dalīti vāc nešķirotus sadzīves atkritumus, vieglo iepakojumu, stikla iepakojumu un bioloģiskos atkritumus, izmantojot attiecīgus konteinerus savā konteineru novietnē, nešķirotu sadzīves atkritumu izvešanas minimālais biežums ir vienu reizi divās nedēļās.

!! Svarīgi atcerēties !! Babītes un Salas pagastos izvietotos publiski pieejamos sašķirota iepakojuma savākšanas konteineru punktus pašvaldība uzturēs līdz 2023.gada 31.decembrim. Aicinām visus savlaicīgi pārskatīt savus atkritumu apsaimniekošanas līgumus un nepieciešamības gadījumā vienoties ar mums – SIA “Eco Baltia vide” –  par atkritumu šķirošanas risinājumiem.

Tāpat “Eco Baltia vide” atgādina, ka pareiza atkritumu šķirošana ir ne tikai videi draudzīga, bet ļauj samazināt arī izdevumus par nešķiroto atkritumu apsaimniekošanu. Piemēram, dažāda veida iepakojumi kopējos atkritumos veido aptuveni 25%. Tas nozīmē, ka, rūpīgi šķirojot plastmasas, papīra, metāla iepakojumu, kā arī stikla taru, ietaupījums rēķinā varētu būt acīmredzams.

Jautājumu gadījumā par SIA “Eco Baltia vide” pakalpojumiem un atkritumu šķirošanas iespējām aicinām sazināties, zvanot pa tel. 8717 vai rakstot e-pastu uz marupe@ecobaltiavide.lv vai babite@ecobaltiavide.lv. Tāpat informācija par SIA “Eco Baltia vide” pakalpojumiem un aktuālajām atkritumu apsaimniekošanas maksām pieejama www.ecobaltiavide.lv mājaslapā, kā arī lietotnē “Eco Baltia”.

Saistītie raksti

Janvārī Babītes un Salas pagastu iedzīvotāji nodevuši 9,2 tonnas videi kaitīgo un 9,2 tonnas lielgabarīta atkritumu

31/01/2023

Babītes uz Salas pagastos noslēgusies ik ceturksni rīkotā vides apsaimniekošanas uzņēmuma SIA “Eco Baltia vide” akcija elektronikas, lielgabarīta un citu videi kaitīgo atkritumu savākšanai. Janvārī Babītes un Salas iedzīvotāji otrreizējai pārstrādei nodeva gandrīz 5  tonnas […]

Saldus novadā apstiprinātas izmaiņas atkritumu apsaimniekošanas maksā

31/01/2023

Vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide” informē par izmaiņām atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu maksā Saldus novadā. Balstoties uz Saldus novada domes šā gada 26.janvārī pieņemto lēmumu, izmaiņas stājas spēkā no šā gada 1.janvāra.   Papildu […]

Kampaņā “Tavs toksiskais pirkstiņš?” vērš uzmanību bateriju ietekmei uz vidi un cilvēku veselību

27/01/2023

Baterijas, tāpat kā citi bīstamie atkritumi, nepareizi apsaimniekotas, rada piesārņojuma riskus videi. Viena zemē nomesta pirkstiņbaterija var saindēt pat vienu kubikmetru augsnes, un to sastāvā esošās ķīmiskās vielas caur gruntsūdeņiem var nonākt cilvēka organismā. Latvijas […]

“Eco Baltia” pabeidz ielu un ceļu uzturēšanas uzņēmuma “Pilsētas Eko Serviss” iegādi

23/01/2023

Baltijā lielākās un straujāk augošās vides resursu apsaimniekošanas uzņēmumu grupas AS “Eco Baltia” uzņēmums SIA “Eco Baltia vide” ar meitasuzņēmuma starpniecību pabeidzis ceļu un ielu uzturēšanas uzņēmuma SIA “Pilsētas Eko Serviss” iegādes darījumu. Tas paredz […]

Sīkdatņu iestatījumi

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus
šajā vietnē var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Lūdzu atzīmējiet savu izvēli.

Obligāti nepieciešamās sīkdatnes
Analītiskās sīkdatnes
Mārketinga sīkdatnes
Sīkdatņu iestatījumi