aizvērt
open menu
facebook
Kā rīkoties, lai no 1. marta Rīgas daudzdzīvokļu namos būtu pieejama bioloģisko atkritumu šķirošana

Kā rīkoties, lai no 1. marta Rīgas daudzdzīvokļu namos būtu pieejama bioloģisko atkritumu šķirošana

Jau šonedēļ, no 1. marta, Rīgas pašvaldībā spēkā stāsies prasība dalīti vākt bioloģiskos atkritumus daudzdzīvokļu mājās, kurās ir vairāk nekā 10 dzīvokļu. Vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide” atgādina, kā jārīkojas iedzīvotājiem un kā namu apsaimniekotājiem, lai dalītā bioloģisko atkritumu vākšana būtu sekmīga.

Kā liecina SIA “Eco Baltia vide” dati, pieprasījums pēc konteineriem bioloģiskajiem atkritumiem ir pieaudzis jau no pagājušā gada decembra. Janvārī un februārī uzņēmums galvaspilsētā ir izvietojis papildu 417 dažāda tilpuma konteineru bioloģiskajiem atkritumiem, bet kopumā šobrīd uzņēmums Rīgā ir uzstādījis 1502 specializēto bio šķirošanas konteineru. Uzņēmumā prognozē, ka pieprasījums pēc bioloģisko atkritumu tvertnēm vēl palielināsies.

Praksē redzam, ka visaktīvāk konteinerus bioloģiskajiem atkritumiem pieprasa lielie namu apsaimniekotāji. Saprotams, iesākumā visiem nāksies pierast pie izmaiņām, jo, ieviešot jaunu pakalpojumu un paradumu, ir daudz nezināmā. Lai šķirošana būtu veiksmīga, jāatceras, ka katrai iesaistītajai pusei ir sava atbildība. SIA “Eco Baltia vide” kā atkritumu apsaimniekotājs ir gatavs nodrošināt klientus gan ar konteineriem, gan nodrošināt to izvešanu un novirzīšanu uz tālāku apstrādi un atgriešanu atkārtotā apritē. Savukārt no sabiedrības sagaidām iesaisti – parūpēties par sevis radīto atkritumu pareizu apsaimniekošanu, tādējādi samazinot atkritumu kalnus un rezultātā arī personīgās izmaksas par atkritumu apsaimniekošanu,” stāsta “Eco Baltia vide” valdes priekšsēdētājs Jānis Aizbalts.

“Eco Baltia vide” atgādina, ka iedzīvotājiem, kas dzīvo daudzdzīvokļu mājās, pašiem konteineri bioloģiskajiem atkritumiem nav jāpiesaka – to veiks namu apsaimniekotājs. Tomēr namu iedzīvotāji nepieciešamības gadījumā aicināti vērsties pie sava nama pārvaldnieka, tādējādi paātrinot speciālo šķirošanas konteineru izvietošanu.

Visērtāk SIA “Eco Baltia vide” klientiem pieteikt bioloģisko konteineru uzstādīšanu, rakstot pieteikumu e-pastā riga@ecobaltiavide.lv vai mājas lapas sadaļā “Noslēgt līgumu”, piesakot vienošanos par bioloģisko atkritumu apsaimniekošanu. Par neskaidrajiem jautājumiem iedzīvotāji ir aicināti interesēties SIA “Eco Baltia vide” klientu apkalpošanas centrā pa tālruni 8717.

Rīgā bioloģisko atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumus uzņēmums piedāvā kopš 2020. gada, bet citviet jau no 2018. gada. Šis pakalpojums pieejams uzņēmuma klientiem arī citos tā darbības reģionos, piemēram, Liepājā, Dienvidkurzemes novadā, Saldū, Brocēnos, Mārupē, Ādažos, Salaspilī un citviet.

Informācija par to, ko drīkst un ko nedrīkst mest bioloģisko atkritumu konteinerā, pieejama ŠEIT.

Saistītie raksti

Divas nedēļas Liepājā bez maksas varēs nodot vieglo auto riepas

11/04/2024

No 15. līdz 28. aprīlim vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide” sadarbībā ar “Latvijas Zaļo punktu” rīko riepu nodošanas akciju “Nomet riepu atbildīgi!”, aicinot Liepājas pilsētas un Dienvidkurzemes novada iedzīvotājus no nolietotajām vieglo automašīnu […]

11. aprīlī no plkst. 13.00 slēgts klientu apkalpošanas centrs Brīvības gatvē

10/04/2024

Informējam, ka tehnisku iemeslu dēļ 11. aprīlī saīsināts darba laiks SIA “Eco Baltia vide” klientu centram Brīvības gatvē 289, Rīgā. Klientu apkalpošanas centrs Brīvības gatvē 289, Rīgā 11. aprīlī strādās no plkst. 9.00 līdz plkst. […]

Marta akcijas laikā Mārupē savāktas 29,64 tonnas dažāda veida atkritumu

08/04/2024

Martā regulārās akcijas laikā Mārupes pilsētā un pagastā iedzīvotāji nodevuši 29,64 tonnas dažāda veida atkritumu. Akciju organizēja vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide”, piedāvājot iedzīvotājiem bez maksas atbrīvoties no nederīgajām elektroiekārtām, lielgabarīta un sadzīvē […]

Aprīļa sākumā “Eco Baltia vide” noslēgs 1. un 2.kategorijas ceļu tīrīšanu Rīgā pēc ziemas sezonas

05/04/2024

Vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide” tuvākajās dienās Rīgas centrā un Vidzemes priekšpilsētā noslēgs ielu apsaimniekošanas darbus pēc ziemas sezonas, kas paredz ­ 1. un 2.kategorijas ielu braucamās daļas attīrīšanu no gada aukstajā laikā […]

Sīkdatņu iestatījumi

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus
šajā vietnē var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Lūdzu atzīmējiet savu izvēli.

Obligāti nepieciešamās sīkdatnes
Analītiskās sīkdatnes
Mārketinga sīkdatnes
Sīkdatņu iestatījumi