aizvērt
open menu
facebook
Kampaņas “Atver sirdi, atver skapi!” ietvaros labdarībai nodotas 3,2 tonnas tekstila

Kampaņas “Atver sirdi, atver skapi!” ietvaros labdarībai nodotas 3,2 tonnas tekstila

Tekstila ziedojumu kampaņas “Atver sirdi, atver skapi!” pirmajos divos mēnešos labdarības organizācijām nodotas vairāk nekā trīs tonnas apģērba, apavu un citu tekstila izstrādājumu, ko tekstila šķirošanas konteineros nodevuši Latvijas iedzīvotāji. Teju pusi no kopējā ziedojumu apjoma saņēmusi biedrība “Tavi draugi”, kas kopš Ukrainā notiekošā kara sākuma ik dienu nepagurstot strādā, lai palīdzētu Ukrainas iedzīvotājiem, kuri devušies bēgļu gaitās. Ar ziedotāju atbalstu biedrība saņēmusi tik ļoti nepieciešamos vasaras apavus, sporta apģērbu un T kreklus, kuru vasaras sākumā ļoti trūka, palīdzot aptuveni 5000 ukraiņu ģimenēm, kas šobrīd patvērumu radušas Latvijā.

 

“T krekls, kas zaudējis pagājušās sezonas aktualitāti, mums pašiem var šķist vairs nelietojams, taču ir ļoti vajadzīgs un noderīgs cilvēkiem, kuri Latvijā meklē patvērumu no kara šausmām. Šie cilvēki ir no sirds pateicīgi, jo daudzi no viņiem te ieradušies tikai ar to, kas mugurā. Tāpēc katrs ziedojums, ko varam nodot tālāk grūtībās nonākušajiem, mums ir svarīgs. Un īpašs paldies tiem Latvijas iedzīvotājiem, kuri apzinās, ka ziedošanas mērķis ir palīdzēt, nevis atbrīvoties no tekstilatkritumiem!” uzsver Biedrības “Tavi draugi” mārketinga vadītāja Beāte Bēvalde.

 

Jau ziņots, ka, lai atvieglotu apģērba, apavu un citu tekstila izstrādājumu vākšanu Ukrainas iedzīvotāju atbalstam, maija vidū vides apsaimniekošanas uzņēmums “Eco Baltia vide”, Latvijas Zaļais punkts un “Rimi Latvia” sāka kampaņu “Atver sirdi, atver skapi!”. Tās ietvaros Latvijas sabiedrība aicināta pārskatīt savu skapju saturu un apnikušo vai nederīgo apģērbu, apavus un mājas tekstilu ziedot, nododot to kādā no 122 tekstila šķirošanas konteineriem visā Latvijā. Šobrīd iedzīvotāji tiek īpaši aicināti ziedot liela izmēra sieviešu un vīriešu drēbes un apavus, kā arī bērnu un sieviešu apģērbu. Kā norāda kampaņas organizatori, kopš kampaņas sākuma Latvijas iedzīvotāji visvairāk ziedojuši bērnu apģērbu, kā arī vasaras sezonas apģērbu – T kreklus, kleitas, brīvā laika apģērbu.

 

“Kampaņas divos mēnešos tekstila konteineros esam savākuši vairāk nekā 180 tonnas tekstila izstrādājumu, kas ir patiesi ievērojams apjoms. Tiesa, jāņem vērā, ka ne viss konteineros ievietotais tekstils ir valkāšanai derīgs – nenolietots, tīrs, nesaplēsts. Tā ir problēma, kuru kopīgiem spēkiem palīdzam risināt labdarības organizācijām. Lai izvairītos no situācijas, kad labdarības organizācijas saņem ziedojumu, kas faktiski sastāv no tekstila atkritumiem, tiek veikta tekstila šķirošana. Rūpējoties, lai ziedojums maksimāli atbilstu ziedojumu saņēmēju vajadzībām, tiek ņemti vērā sezonalitātes un arī konkrētā apģērba funkciju kritēriji.  Vasarā ir maz cilvēku, kuriem akūti nepieciešami ziemas mēteļi vai šalles, tāpēc šādi apģērbi tiek atšķiroti un labdarības organizācijās nonāk tieši tas, kas tobrīd visvairāk nepieciešams ziedojumu saņēmējiem. Piemēram, vasaras sākumā biedrība “Tavi draugi” no palīdzības saņēmēju puses novēroja lielu pieprasījumu pēc vasaras apaviem un sporta tērpiem, ko, pateicoties ziedotāju atsaucībai, kopīgiem spēkiem sarūpējām un nodevām biedrības rīcībā,” stāsta vides apsaimniekošanas uzņēmuma “Eco Baltia vide” valdes priekšsēdētājs Jānis Aizbalts.

 

Viņš aicina Latvijas iedzīvotājus arī turpmāk pašiem nevajadzīgās, bet vēl valkājamās lietas ievietot “Eco Baltia vide” un citu atkritumu apsaimniekošanas operatoru speciālajos tekstila šķirošanas konteineros, kas tostarp atrodas pie veikaliem “Rimi” visā Latvijā, lai tādējādi palīdzētu cilvēkiem, kuriem šo apģērbu patiešām vajag, un, protams, samazinātu sadzīves atkritumos izmestā tekstila apjomu un tā radīto vides piesārņojumu. Kampaņas organizatori atgādina, ka tekstila šķirošanas konteineros jāievieto tīras, sausas un, vēlams, nesabojātas drēbes: labdarībai var nodot lietas, kas bija modē pērn un pirms diviem gadiem, taču ne saplēstu vai ar ķīmiskām vielām sabojātu apģērbu. Pārskatot savu skapja saturu, ikviens aicināts apdomāt, vai pašam būtu patīkami vilkt to apģērba gabalu, kuru nolemts nodot valkāšanai citiem.

 

“Eco Baltia vide” un Latvijas Zaļais punkts kopā ar partneriem šobrīd nodrošina plašu tekstila savākšanas konteineru tīklu, kas pieejams 24/7 režīmā – visā Latvijas teritorijā izvietoti vairāk nekā 120 tekstilam paredzēti konteineri. Šogad tekstila konteineri izvietoti 42 jaunās atrašanās vietās, bet plānots, ka līdz gada beigām tiks izvietoti kopumā 110 speciālās tvertnes. Konteineros savāktais tekstils tiek šķirots. Daļa tiek novirzīta atkārtotai valkāšanai pasaules attīstības valstīs, kā arī nodota labdarībai. Tāpat daļa tiek virzīta pārstrādē, savukārt to, kas atkārtotā apritē nav derīgs, tiek noglabāts atkritumu poligonā.

 

Tuvāko tekstila šķirošanas konteineru atrašanās vietu ikviens var atrast https://www.zalais.lv/skirot/kur-skirot publicētajā kartē.

Saistītie raksti

29.maijā atkritumu izvešana notiks pēc grafika, taču klientu centri būs slēgti

29/05/2023

Cienījamie klienti! Informējam, ka, neskatoties uz Saeimas ārkārtas sēdē 28.maija vakarā pieņemto lēmumu par brīvdienu valstī 29.maijā, kas noteikta, godinot Latvijas hokeja izlases veikumu pasaules čempionātā, atkritumu apsaimniekošanu saviem klientiem nodrošināsim pēc ierastā grafika. Izmaiņas […]

SIA “Eco Baltia vide” pēc notikuša atklāta konkursa turpinās pakalpojumu sniegšanu Salaspils novadā

24/05/2023

Salaspils novada pašvaldības veiktajā atklātajā konkursā par atkritumu apsaimniekotāja izvēli turpmākajiem trim gadiem vides apsaimniekošanas uzņēmuma SIA “Eco Baltia vide” piedāvājums atzīts par atbilstošāko un finansiāli izdevīgāko, līdz ar to uzņēmums arī turpmāk, pēc līdzšinējā […]

“AS “Eco Baltia” grupa un tās uzņēmumi atzīti par “Ģimenei draudzīgu darbavietu”

24/05/2023

AS “Eco Baltia” grupa un tās uzņēmumi šogad saņēmuši Sabiedrības integrācijas fonda īstenotās valsts programmas statusu “Ģimenei draudzīga darbavieta”. Programmas “Ģimenei draudzīga darbavieta” mērķis ir sekmēt tādas darba vides kultūras attīstību Latvijā, kas ir empātiska, […]

Liepājā apstiprinātas izmaiņas atkritumu apsaimniekošanas maksā no 1.jūlija

23/05/2023

Vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide” informē par izmaiņām atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu maksā Liepājas ziemeļu daļā, kas balstoties uz Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes pieņemto lēmumu stāsies spēkā no šā gada 1.jūlija.   Liepājas valstspilsētas […]

Sīkdatņu iestatījumi

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus
šajā vietnē var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Lūdzu atzīmējiet savu izvēli.

Obligāti nepieciešamās sīkdatnes
Analītiskās sīkdatnes
Mārketinga sīkdatnes
Sīkdatņu iestatījumi