aizvērt
open menu
facebook
Liepājā darbu sācis būvgružu šķirošanas laukums

Liepājā darbu sācis būvgružu šķirošanas laukums

Šajā pavasarī darbu sācis Baltijā lielākās vides resursu apsaimniekošanas uzņēmumu grupas AS “Eco Baltia” uzņēmuma SIA “Eco Baltia vide” Kurzemes filiāles būvgružu šķirošanas laukums Liepājā,  Ezermalas ielā 11. Tajā tiks šķiroti visa veida būvniecības un celtniecības atkritumi, paplašinot būvgružu nodošanas pakalpojuma pieejamību iedzīvotājiem un uzņēmumiem Liepājā un Dienvidkurzemes novadā.

Laukuma izveidošana palīdzēs samazināt būvniecības atkritumu apjomu nonākšanu poligonos vai tiem nepiemērotās vietās, kas rada būtisku kaitējumu videi. Paredzams, ka vismaz puse no ievestajiem materiāliem tiks nodoti otrreizējā apritē un varēs pārtapt par vērtīgiem resursiem, nodrošinot to atkārtotu izmantošanu, pretēji riskam tikt apglabātiem poligonos. Liepājas būvgružu šķirošanas laukuma jaudas pakāpeniski plānots audzēt līdz 2400 tonnām gadā. Paredzams, ka materiāli laukumā mēros ceļu no  “Eco Baltia vide” apsaimniekošanas reģioniem Dienvidkurzemē, piemēram, Liepājas, Grobiņas u.c. pilsētām.

Jaunajā laukumā iespējama dažāda veida celtniecības un lielgabarīta būvniecības atkritumu šķirošana – betona, cementa, dzelzsbetona konstrukciju, flīžu, keramikas un ģipša materiālu, ķieģeļu un tamlīdzīgu materiālu šķirošana.

Laukumā Liepājā būvgružu priekšķirošana tiek veikta gan ar traktortehniku, gan manuāli, kopā nodarbinot 3-4 cilvēkus. Pēc pieprasījuma būvgružu pieņemšanu paredzēts paplašināt, mērķtiecīgi attīstot būvgružu apsaimniekošanu kā nozīmīgu biznesa virzienu arī Kurzemes reģionā. SIA “Eco Baltia vide” mērķis ir nodrošināt ikvienam ērti pieejamu pakalpojumu un šķirošanas infrastruktūru.

Atkritumu šķirošanas laukumā Liepājā, Ezermalas iela 11, iedzīvotājiem otrreizējai pārstrādei ir iespējams nodot dažāda veida iepakojumu, elektropreces, baterijas, lielgabarīta atkritumus, tekstilizstrādājumus, spuldzes, savukārt būvgružu izvešanas pakalpojums jāpiesaka uzņēmuma klientu centrā. Šķirošanas laukuma darba laiki pieejami ŠEIT.

Stiprinot uzņēmuma uzņemto kursu aprites ekonomikas veicināšanā, šī gada maijā Pierīgā atklāts būvgružu šķirošanas un pārstrādes laukums ar automatizētu šķirošanas līniju, kas nodrošinās automatizētu būvgružu šķirošanu.

Plašāka informācija par citiem “Eco Baltia vide” pakalpojumiem un nodrošinātajām atkritumu šķirošanas iespējām, kā arī aktuālo informāciju iespējams atrast uzņēmuma mājaslapā www.ecobaltiavide.lv.

Saistītie raksti

“Eco Baltia vide” savos reģionos aicina šķirot arī dzērienu kartona iepakojumu jeb piena, kefīra, sulas u.c. pakas

18/07/2024

Attīstoties otrreizējo izejvielu pārstrādes iespējām pasaulē, palielinās to atkritumu daudzums, ko iedzīvotājiem iespējams šķirot dalīti no citiem atkritumiem. Piemēram, ja vēl pēdējos gados starp dažādiem iepakojumiem daudzviet netika pieņemts dzērienu kartona jeb kompozīta (dažādu materiālu […]

Derīgas lietas gluži par baltu velti. Saldū tapis otrreiz izmantojamu mantu skapis

16/07/2024

Lietu atkārtota izmantošana tāpat kā atkritumu šķirošana ir viens no ilgtspējīgiem ikdienas paradumiem, kas nereti tiek aizmirsts. Aktualizējot atkārtotas lietu izmantošanas nozīmi cilvēku ekoloģiskās pēdas mazināšanā un atgādinot, ka itin bieži tas, kas vienam var […]

“Eco Baltia vide” reizi mēnesī Skrundā nodrošinās klientu apkalpošanu klātienē

11/07/2024

No šā gada 1. jūlija vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide” Kuldīgas novada Skrundas pilsētā un pagastā, kā arī Nīkrāces, Rudbāržu, Raņķu pagastā turpina sniegt sadzīves atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumus. Lai nodrošinātu pieejamāku klientu apkalpošanu ikvienam […]

Divu dienu akcijas laikā Mārupē savāktas 52,67 tonnas dažāda veida atkritumu

03/07/2024

Jūnijā divus dienu akcijas laikā Mārupes pilsētā un pagastā iedzīvotāji nodevuši 52,67 tonnas dažāda veida atkritumu. Akciju organizēja vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide”, piedāvājot iedzīvotājiem savās dzīves vietās bez maksas atbrīvoties no nederīgajām […]

Sīkdatņu iestatījumi

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus
šajā vietnē var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Lūdzu atzīmējiet savu izvēli.

Obligāti nepieciešamās sīkdatnes
Analītiskās sīkdatnes
Mārketinga sīkdatnes
Sīkdatņu iestatījumi