aizvērt
open menu
facebook
Mārupē un Babītē no 1.jūlija būs zemāka maksa par atkritumu apsaimniekošanu

Mārupē un Babītē no 1.jūlija būs zemāka maksa par atkritumu apsaimniekošanu

Vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide” informē par izmaiņām atkritumu apsaimniekošanas maksā Mārupes pilsētā un tuvējos pagastos, kā arī Babītes un Salas pagastos, kas stāsies spēkā no šā gada 1.jūlija. Pateicoties atkritumu šķirošanas infrastruktūras attīstībai reģionā, uzņēmuma un pašvaldības veiktajiem informatīvajiem pasākumiem un iedzīvotāju aktīvai iesaistei atkritumu dalītajā vākšanā, pēc nešķiroto atkritumu svara pārrēķina atkritumu apsaimniekošanas maksa būs zemāka.

Informatīvo aktivitāšu īstenošana un iedzīvotāju izpratne par atkritumu šķirošanas nepieciešamību mazinājusi neatbilstošu un svara ziņā apjomīgu atkritumu, piemēram, būvniecības, bioloģiski noārdāmos un ražošanas atkritumu nonākšanu nešķiroto atkritumu konteineros. Liela nozīme ir arī konteineru vāku aizvēršanai, lai tajos nenonāktu lietus ūdeņi un sniegs, kas veicina atkritumu samirkšanu, būtiski palielinot to svaru.

Maksa par atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumiem Mārupes novadā no 1.jūlija:

Mārupes pilsētā un pagastā:

  • Nešķiroto sadzīves atkritumu apsaimniekošana  – 14,58 EUR/m3 bez PVN, kopā ar PVN 21% – 17,64EUR/m3 (iepriekš – 23,32EUR/m3). Izmaksas par privātmājās visbiežāk izmantotā 0,24 m3 konteinera izvešanas reizi būs 4,24EUR (ar PVN 21%) līdzšinējo 5,59EUR vietā.
  • Bioloģiski noārdāmo atkritumu apsaimniekošanu – 11,67 EUR/m3 bez PVN, kopā ar PVN – 14,12EUR/m3 (iepriekš – 18,66EUR/m3). Izmaksas par privātmājās visbiežāk izmantotā 0,24 m3 konteinera izvešanas reizi būs 3,39EUR (ar PVN 21%) 4,48 EUR vietā.

Babītes un Salas pagastos:

  • Nešķiroto sadzīves atkritumu apsaimniekošana  – 19,95 EUR/m3 bez PVN, kopā ar PVN – 24,14 EUR/m3 (iepriekš – 29,37 EUR/m3). Izmaksas par privātmājās visbiežāk izmantotā 0,24 m3 konteinera izvešanas reizi būs 5,80EUR (ar PVN 21%) līdzšinējo 7,05 EUR vietā.
  • Bioloģiski noārdāmo atkritumu apsaimniekošanu – 15,96 EUR/m3 bez PVN, kopā ar PVN – 19,31 EUR/m3 (iepriekš – 23,50 EUR/m3). Izmaksas par privātmājās visbiežāk izmantotā 0,24 m3 konteinera izvešanas reizi būs 4,63EUR (ar PVN 21%) līdzšinējo 5,64 EUR vietā.

 

SIA “Eco Baltia vide” atgādina, ka šķirojot atkritumus, mājsaimniecības un uzņēmumi var vēl vairāk samazināt izdevumus par nešķiroto sadzīves atkritumu apsaimniekošanu. SIA “Eco Baltia vide” mērķtiecīgi turpina strādāt pie ikvienam klientam pieejamas šķirošanas infrastruktūras izveides, lai būtu iespējams dalīti no kopējiem atkritumiem nodot iepakojumu, stikla taru, tekstilizstrādājumus, elektrotehniku un citus atkritumu veidus, kuru apsaimniekošanu uzņēmums nodrošina bez maksas. Plašāka informācija par SIA “Eco Baltia vide” šķirošanas iespējām pieejama ŠEIT.

Pateicamies Mārupes novada iedzīvotājiem par atbildīgu atkritumu šķirošanu un aktīvu iesaisti atkritumu apjoma samazināšanā, lai tādējādi veidotu novadu un visu Latviju tīrāku, sakoptāku un zaļāku!

Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar SIA “Eco Baltia vide” klientu apkalpošanas centru, zvanot pa tel. 8717 vai rakstot uz savam reģionam atbilstošo e-pastu – Mārupes pilsētā un pagastos – marupe@ecobaltiavide.lv; Babītes un Salas pagastā – babite@ecobaltiavide.lv. Pilna informācija par uzņēmuma pakalpojumiem un aktualitātēm pieejama www.ecobaltiavide.lv.

Saistītie raksti

“Eco Baltia vide” savos reģionos aicina šķirot arī dzērienu kartona iepakojumu jeb piena, kefīra, sulas u.c. pakas

18/07/2024

Attīstoties otrreizējo izejvielu pārstrādes iespējām pasaulē, palielinās to atkritumu daudzums, ko iedzīvotājiem iespējams šķirot dalīti no citiem atkritumiem. Piemēram, ja vēl pēdējos gados starp dažādiem iepakojumiem daudzviet netika pieņemts dzērienu kartona jeb kompozīta (dažādu materiālu […]

Derīgas lietas gluži par baltu velti. Saldū tapis otrreiz izmantojamu mantu skapis

16/07/2024

Lietu atkārtota izmantošana tāpat kā atkritumu šķirošana ir viens no ilgtspējīgiem ikdienas paradumiem, kas nereti tiek aizmirsts. Aktualizējot atkārtotas lietu izmantošanas nozīmi cilvēku ekoloģiskās pēdas mazināšanā un atgādinot, ka itin bieži tas, kas vienam var […]

“Eco Baltia vide” reizi mēnesī Skrundā nodrošinās klientu apkalpošanu klātienē

11/07/2024

No šā gada 1. jūlija vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide” Kuldīgas novada Skrundas pilsētā un pagastā, kā arī Nīkrāces, Rudbāržu, Raņķu pagastā turpina sniegt sadzīves atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumus. Lai nodrošinātu pieejamāku klientu apkalpošanu ikvienam […]

Divu dienu akcijas laikā Mārupē savāktas 52,67 tonnas dažāda veida atkritumu

03/07/2024

Jūnijā divus dienu akcijas laikā Mārupes pilsētā un pagastā iedzīvotāji nodevuši 52,67 tonnas dažāda veida atkritumu. Akciju organizēja vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide”, piedāvājot iedzīvotājiem savās dzīves vietās bez maksas atbrīvoties no nederīgajām […]

Sīkdatņu iestatījumi

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus
šajā vietnē var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Lūdzu atzīmējiet savu izvēli.

Obligāti nepieciešamās sīkdatnes
Analītiskās sīkdatnes
Mārketinga sīkdatnes
Sīkdatņu iestatījumi