aizvērt
open menu
facebook
Mārupē un Babītē no 1.jūlija būs zemāka maksa par atkritumu apsaimniekošanu

Mārupē un Babītē no 1.jūlija būs zemāka maksa par atkritumu apsaimniekošanu

Vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide” informē par izmaiņām atkritumu apsaimniekošanas maksā Mārupes pilsētā un tuvējos pagastos, kā arī Babītes un Salas pagastos, kas stāsies spēkā no šā gada 1.jūlija. Pateicoties atkritumu šķirošanas infrastruktūras attīstībai reģionā, uzņēmuma un pašvaldības veiktajiem informatīvajiem pasākumiem un iedzīvotāju aktīvai iesaistei atkritumu dalītajā vākšanā, pēc nešķiroto atkritumu svara pārrēķina atkritumu apsaimniekošanas maksa būs zemāka.

Informatīvo aktivitāšu īstenošana un iedzīvotāju izpratne par atkritumu šķirošanas nepieciešamību mazinājusi neatbilstošu un svara ziņā apjomīgu atkritumu, piemēram, būvniecības, bioloģiski noārdāmos un ražošanas atkritumu nonākšanu nešķiroto atkritumu konteineros. Liela nozīme ir arī konteineru vāku aizvēršanai, lai tajos nenonāktu lietus ūdeņi un sniegs, kas veicina atkritumu samirkšanu, būtiski palielinot to svaru.

Maksa par atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumiem Mārupes novadā no 1.jūlija:

Mārupes pilsētā un pagastā:

  • Nešķiroto sadzīves atkritumu apsaimniekošana  – 14,58 EUR/m3 bez PVN, kopā ar PVN 21% – 17,64EUR/m3 (iepriekš – 23,32EUR/m3). Izmaksas par privātmājās visbiežāk izmantotā 0,24 m3 konteinera izvešanas reizi būs 4,24EUR (ar PVN 21%) līdzšinējo 5,59EUR vietā.
  • Bioloģiski noārdāmo atkritumu apsaimniekošanu – 11,67 EUR/m3 bez PVN, kopā ar PVN – 14,12EUR/m3 (iepriekš – 18,66EUR/m3). Izmaksas par privātmājās visbiežāk izmantotā 0,24 m3 konteinera izvešanas reizi būs 3,39EUR (ar PVN 21%) 4,48 EUR vietā.

Babītes un Salas pagastos:

  • Nešķiroto sadzīves atkritumu apsaimniekošana  – 19,95 EUR/m3 bez PVN, kopā ar PVN – 24,14 EUR/m3 (iepriekš – 29,37 EUR/m3). Izmaksas par privātmājās visbiežāk izmantotā 0,24 m3 konteinera izvešanas reizi būs 5,80EUR (ar PVN 21%) līdzšinējo 7,05 EUR vietā.
  • Bioloģiski noārdāmo atkritumu apsaimniekošanu – 15,96 EUR/m3 bez PVN, kopā ar PVN – 19,31 EUR/m3 (iepriekš – 23,50 EUR/m3). Izmaksas par privātmājās visbiežāk izmantotā 0,24 m3 konteinera izvešanas reizi būs 4,63EUR (ar PVN 21%) līdzšinējo 5,64 EUR vietā.

 

SIA “Eco Baltia vide” atgādina, ka šķirojot atkritumus, mājsaimniecības un uzņēmumi var vēl vairāk samazināt izdevumus par nešķiroto sadzīves atkritumu apsaimniekošanu. SIA “Eco Baltia vide” mērķtiecīgi turpina strādāt pie ikvienam klientam pieejamas šķirošanas infrastruktūras izveides, lai būtu iespējams dalīti no kopējiem atkritumiem nodot iepakojumu, stikla taru, tekstilizstrādājumus, elektrotehniku un citus atkritumu veidus, kuru apsaimniekošanu uzņēmums nodrošina bez maksas. Plašāka informācija par SIA “Eco Baltia vide” šķirošanas iespējām pieejama ŠEIT.

Pateicamies Mārupes novada iedzīvotājiem par atbildīgu atkritumu šķirošanu un aktīvu iesaisti atkritumu apjoma samazināšanā, lai tādējādi veidotu novadu un visu Latviju tīrāku, sakoptāku un zaļāku!

Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar SIA “Eco Baltia vide” klientu apkalpošanas centru, zvanot pa tel. 8717 vai rakstot uz savam reģionam atbilstošo e-pastu – Mārupes pilsētā un pagastos – marupe@ecobaltiavide.lv; Babītes un Salas pagastā – babite@ecobaltiavide.lv. Pilna informācija par uzņēmuma pakalpojumiem un aktualitātēm pieejama www.ecobaltiavide.lv.

Saistītie raksti

No 9. līdz 20. oktobrim Skrundā bez maksas varēs nodot uzkrātās elektroiekārtas

29/09/2023

Lai veicinātu, ka ikvienam Latvijas iedzīvotājam ir iespēja videi draudzīgā veidā atbrīvoties no nolietotās vai nevajadzīgās elektrotehnikas, vides apsaimniekošanas uzņēmums “Eco Baltia vide” sadarbībā ar “Latvijas Zaļo punktu” izveidos elektronikas pieņemšanas pagaidu punktu Skrundā, 1. […]

Svarīga informācija visiem Salaspils privātmāju iedzīvotājiem un juridiskajām personām par atkritumu apsaimniekošanu no 1. oktobra

26/09/2023

Šī gada 30. septembrī beigsies termiņš līdzšinējiem līgumiem par atkritumu apsaimniekošanu Salaspils novadā, atgādina vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide”. Tā kā uzņēmums šogad pašvaldības izsludinātajā iepirkumā iesniedza finansiāli izdevīgāko piedāvājumu, tas turpinās nodrošināt […]

No 25. septembra līdz 6. oktobrim Neretā bez maksas varēs nodot uzkrātās elektroiekārtas

21/09/2023

Lai veicinātu, ka ikvienam Latvijas iedzīvotājam ir iespēja videi draudzīgā veidā atbrīvoties no nolietotās vai nevajadzīgās elektrotehnikas, vides apsaimniekošanas uzņēmums “Eco Baltia vide” sadarbībā ar “Latvijas Zaļo punktu” un “Vidusdaugavas SPAAO” Neretā, Aizkraukles novadā, izveidos […]

Izmaiņas atkritumu apsaimniekošanas maksā SIA “Eco Baltia vide” apkalpotajos Auces pilsētas un tuvējos pagastos no 16. oktobra

21/09/2023

Vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide” informē par plānotajām izmaiņām sadzīves un lielgabarīta atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu maksā Dobeles novada Auces pilsētā, Bēnes, Īles, Lielauces, Ukru, Vecauces un Vītiņu pagastos no 2023. gada 16. oktobra. […]

Sīkdatņu iestatījumi

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus
šajā vietnē var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Lūdzu atzīmējiet savu izvēli.

Obligāti nepieciešamās sīkdatnes
Analītiskās sīkdatnes
Mārketinga sīkdatnes
Sīkdatņu iestatījumi