aizvērt
open menu
facebook
Mārupē un Babītē no 1.jūlija būs zemāka maksa par atkritumu apsaimniekošanu

Mārupē un Babītē no 1.jūlija būs zemāka maksa par atkritumu apsaimniekošanu

Vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide” informē par izmaiņām atkritumu apsaimniekošanas maksā Mārupes pilsētā un tuvējos pagastos, kā arī Babītes un Salas pagastos, kas stāsies spēkā no šā gada 1.jūlija. Pateicoties atkritumu šķirošanas infrastruktūras attīstībai reģionā, uzņēmuma un pašvaldības veiktajiem informatīvajiem pasākumiem un iedzīvotāju aktīvai iesaistei atkritumu dalītajā vākšanā, pēc nešķiroto atkritumu svara pārrēķina atkritumu apsaimniekošanas maksa būs zemāka.

Informatīvo aktivitāšu īstenošana un iedzīvotāju izpratne par atkritumu šķirošanas nepieciešamību mazinājusi neatbilstošu un svara ziņā apjomīgu atkritumu, piemēram, būvniecības, bioloģiski noārdāmos un ražošanas atkritumu nonākšanu nešķiroto atkritumu konteineros. Liela nozīme ir arī konteineru vāku aizvēršanai, lai tajos nenonāktu lietus ūdeņi un sniegs, kas veicina atkritumu samirkšanu, būtiski palielinot to svaru.

Maksa par atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumiem Mārupes novadā no 1.jūlija:

Mārupes pilsētā un pagastā:

  • Nešķiroto sadzīves atkritumu apsaimniekošana  – 14,58 EUR/m3 bez PVN, kopā ar PVN 21% – 17,64EUR/m3 (iepriekš – 23,32EUR/m3). Izmaksas par privātmājās visbiežāk izmantotā 0,24 m3 konteinera izvešanas reizi būs 4,24EUR (ar PVN 21%) līdzšinējo 5,59EUR vietā.
  • Bioloģiski noārdāmo atkritumu apsaimniekošanu – 11,67 EUR/m3 bez PVN, kopā ar PVN – 14,12EUR/m3 (iepriekš – 18,66EUR/m3). Izmaksas par privātmājās visbiežāk izmantotā 0,24 m3 konteinera izvešanas reizi būs 3,39EUR (ar PVN 21%) 4,48 EUR vietā.

Babītes un Salas pagastos:

  • Nešķiroto sadzīves atkritumu apsaimniekošana  – 19,95 EUR/m3 bez PVN, kopā ar PVN – 24,14 EUR/m3 (iepriekš – 29,37 EUR/m3). Izmaksas par privātmājās visbiežāk izmantotā 0,24 m3 konteinera izvešanas reizi būs 5,80EUR (ar PVN 21%) līdzšinējo 7,05 EUR vietā.
  • Bioloģiski noārdāmo atkritumu apsaimniekošanu – 15,96 EUR/m3 bez PVN, kopā ar PVN – 19,31 EUR/m3 (iepriekš – 23,50 EUR/m3). Izmaksas par privātmājās visbiežāk izmantotā 0,24 m3 konteinera izvešanas reizi būs 4,63EUR (ar PVN 21%) līdzšinējo 5,64 EUR vietā.

 

SIA “Eco Baltia vide” atgādina, ka šķirojot atkritumus, mājsaimniecības un uzņēmumi var vēl vairāk samazināt izdevumus par nešķiroto sadzīves atkritumu apsaimniekošanu. SIA “Eco Baltia vide” mērķtiecīgi turpina strādāt pie ikvienam klientam pieejamas šķirošanas infrastruktūras izveides, lai būtu iespējams dalīti no kopējiem atkritumiem nodot iepakojumu, stikla taru, tekstilizstrādājumus, elektrotehniku un citus atkritumu veidus, kuru apsaimniekošanu uzņēmums nodrošina bez maksas. Plašāka informācija par SIA “Eco Baltia vide” šķirošanas iespējām pieejama ŠEIT.

Pateicamies Mārupes novada iedzīvotājiem par atbildīgu atkritumu šķirošanu un aktīvu iesaisti atkritumu apjoma samazināšanā, lai tādējādi veidotu novadu un visu Latviju tīrāku, sakoptāku un zaļāku!

Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar SIA “Eco Baltia vide” klientu apkalpošanas centru, zvanot pa tel. 8717 vai rakstot uz savam reģionam atbilstošo e-pastu – Mārupes pilsētā un pagastos – marupe@ecobaltiavide.lv; Babītes un Salas pagastā – babite@ecobaltiavide.lv. Pilna informācija par uzņēmuma pakalpojumiem un aktualitātēm pieejama www.ecobaltiavide.lv.

Saistītie raksti

Divas nedēļas Liepājā bez maksas varēs nodot vieglo auto riepas

11/04/2024

No 15. līdz 28. aprīlim vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide” sadarbībā ar “Latvijas Zaļo punktu” rīko riepu nodošanas akciju “Nomet riepu atbildīgi!”, aicinot Liepājas pilsētas un Dienvidkurzemes novada iedzīvotājus no nolietotajām vieglo automašīnu […]

11. aprīlī no plkst. 13.00 slēgts klientu apkalpošanas centrs Brīvības gatvē

10/04/2024

Informējam, ka tehnisku iemeslu dēļ 11. aprīlī saīsināts darba laiks SIA “Eco Baltia vide” klientu centram Brīvības gatvē 289, Rīgā. Klientu apkalpošanas centrs Brīvības gatvē 289, Rīgā 11. aprīlī strādās no plkst. 9.00 līdz plkst. […]

Marta akcijas laikā Mārupē savāktas 29,64 tonnas dažāda veida atkritumu

08/04/2024

Martā regulārās akcijas laikā Mārupes pilsētā un pagastā iedzīvotāji nodevuši 29,64 tonnas dažāda veida atkritumu. Akciju organizēja vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide”, piedāvājot iedzīvotājiem bez maksas atbrīvoties no nederīgajām elektroiekārtām, lielgabarīta un sadzīvē […]

Aprīļa sākumā “Eco Baltia vide” noslēgs 1. un 2.kategorijas ceļu tīrīšanu Rīgā pēc ziemas sezonas

05/04/2024

Vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide” tuvākajās dienās Rīgas centrā un Vidzemes priekšpilsētā noslēgs ielu apsaimniekošanas darbus pēc ziemas sezonas, kas paredz ­ 1. un 2.kategorijas ielu braucamās daļas attīrīšanu no gada aukstajā laikā […]

Sīkdatņu iestatījumi

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus
šajā vietnē var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Lūdzu atzīmējiet savu izvēli.

Obligāti nepieciešamās sīkdatnes
Analītiskās sīkdatnes
Mārketinga sīkdatnes
Sīkdatņu iestatījumi