aizvērt
open menu
facebook
Nevajadzīgā tekstila savākšanas akcijā nodots vairāk nekā 145 tonnas tekstilizstrādājumu

Nevajadzīgā tekstila savākšanas akcijā nodots vairāk nekā 145 tonnas tekstilizstrādājumu

Ar iedzīvotāju nodotām 145 tonnām nevajadzīgo tekstilizstrādājumu 25. oktobrī noslēdzies SIA “Eco Baltia vide” un “Latvijas Zaļā punkta” rīkotais kampaņas “Stils–Tekstils” otrais posms sadarbībā ar lielveikalu tīklu “Rimi”. Kampaņas otrajā posmā Latvijas iedzīvotāji tika aicināti nodot nevajadzīgos tekstilizstrādājumus gan tam paredzētajos sarkanajos konteineros, gan īpašos savākšanas mašīnu izbraukumos, kas mēneša laikā piestāja pie Rimi veikaliem 10 pilsētās – Siguldā, Madonā, Daugavpilī, Aizkrauklē, Liepājā, Ādažos, Saldū, Salaspilī, Rīgā un Mārupē.

 

Mēneša laikā “Eco Baltia vide” kopā ar sadarbības partneriem Rīgā un Pierīgā savāca 88 tonnas jeb 60% visa nodoto tekstilatkritumu apjoma, savukārt pārējā Latvijā kopā savāktas 57 tonnas. Vislielākā atsaucība izbraukuma akcijās bija vērojama Siguldā, kur aktīvi iesaistījās biedrība “Lidojošie eņģeļi”, – tur savākti 980 kg nevajadzīgo tekstilizstrādājumu, kā arī Saldū, kur iedzīvotāji nodevuši 860 kg, un Madonā, kur nodoti 540 kg tekstīliju.

 

“Rudens, kad mainās gadalaiks un modes sezona, iespējams, ir pats labākais laiks, kad veikt sava skapja revīziju un atbrīvotos no liekajām drēbēm un apaviem, dodot tiem otru iespēju nonākt atkārtotā apritē vai pārstrādē. Kopumā to jutām arī kampaņas aktivitātē, jo nodoto tekstilatkritumu apjoms salīdzinājumā ar citiem mēnešiem palielinājās par 13%. Tekstilatkritumu konteineri šīs kampaņas laikā pildījās raitāk un bija pilnāki, nekā ierasts, par ko priecājamies. Esam gandarīti par daudzo Latvijas iedzīvotāju entuziasmu un mūsu partneru iesaisti, ne tikai veidojot tīrāku personīgo dzīves telpu, bet arī uzlabojot vides tīrību mums apkārt,” saka Kaspars Zakulis, “Latvijas Zaļā punkta” direktors.

 

Daļa savākto tekstilizstrādājumu sadarbībā ar biedrību “Tavi draugi” tiks ziedota Ukrainas iedzīvotāju atbalstam.

 

Pēc iedzīvotāju paradumiem redzams, ka ilgtspēja un rūpes par vidi ar katru gadu kļūst arvien aktuālākas, ko varam novērot gan pārtikas izvēlē, gan paradumos, piemēram, uz veikalu doties ar savu iepirkumu somu, retāk izmest pārtiku, ietaupīt līdzekļus un no atlikumiem pagatavot gardu maltīti. Tas pats attiecas arī uz tekstilu, kur mūsu pircēji aktīvi iesaistās un nereti paši ierosina, pie kuriem “Rimi” veikaliem būtu nepieciešams izvietot papildu tekstila konteinerus apģērba otrreizējai pārstrādei gan Rīgā, gan reģionos. Tāpēc esam gandarīti kopā ar partneriem nodrošināt pircējiem arvien plašākas ērtības, apvienojot došanos uz veikalu ar ikdienas nepieciešamību nodot nevajadzīgo tekstilu,” stāsta Inga Bite, “Rimi Latvia” sabiedrisko attiecību vadītāja.

 

Katru gadu 3–5% no poligonos noglabājamā atkritumu apjoma veido tekstils – apģērbs, apavi, mājas tekstils, aksesuāri, kas izmesti sadzīves atkritumos. Vienlaikus Latvijas tirgū ik gadu nonāk 27 000 tonnas jauna un lietota apģērba jeb 14,3 kg apģērba uz vienu iedzīvotāju. Sintētiskās šķiedras, no kurām ražo 60% tekstilizstrādājumu, sadalās aptuveni 200 gadu laikā. Tas nozīmē, ka ķīmiskās vielas ar laiku sāk izplatīties vidē, kā arī tekstils turpina palielināt poligonu kalnu.

 

Mērķis ES dalībvalstīs ieviest tekstila šķirošanas sistēmu noteikts, lai samazinātu tekstila atkritumu apjomu un modes industrijas ietekmi uz vidi, kā arī veicinātu tekstila atkritumu savākšanu, šķirošanu un atkārtotu pārstrādi. Kampaņas “Stils–Tekstils” ietvaros izdevies būtiski palielināt tekstilatkritumu apjomu, kas nodoti pārstrādei un otrreizējai apritei, nevis izmesti sadzīves atkritumos: līdz ar kampaņas pirmajā posmā šī gada aprīlī savāktajiem tekstilizstrādājumiem kopā otrreizējai apritei vai pārstrādei nodots vairāk nekā 319 tonnu tekstila.

 

SIA “Eco Baltia vide” visā Latvijā šobrīd ir izvietojusi jau vairāk nekā 260 speciālos tekstila šķirošanas konteinerus. Tuvāko tekstila konteineru meklējiet šeit.

Saistītie raksti

Viesītē tiks izveidots pagaidu punkts nolietotas elektrotehnikas savākšanai

23/05/2024

Lai padarītu nolietotas elektrotehnikas nodošanu pieejamāku ikvienam Latvijas iedzīvotājam, vides apsaimniekošanas uzņēmums “Eco Baltia vide” sadarbībā ar “Latvijas Zaļo punktu” Jēkabpils novada Viesītē, Smilšu ielā 39b izveidos elektrotehnikas pieņemšanas pagaidu punktu. Uz elektrotehnikas nodošanas punktu, […]

24. maijā saīsināts darba laiks SIA “Eco Baltia vide” klientu centriem Pierīgā

23/05/2024

Informējam, ka 24. maijā tehnisku iemeslu dēļ SIA “Eco Baltia vide” klientu apkalpošanas centri Brīvības gatvē 289, Rīgā un Getliņu ielā 5, Rumbulā, strādās no plkst. 9.00 līdz 16.00. Rīgas un Pierīgas zvanu centrs strādās […]

Akcijas laikā Pļaviņu iedzīvotāji pārstrādei nodevuši 3,16 tonnas elektrotehnikas

22/05/2024

Lai veicinātu iespējas iedzīvotājiem ērtāk atbrīvoties no nolietotās elektrotehnikas, vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide” sadarbībā ar “Latvijas Zaļo punktu” no 25. aprīļa rīta līdz 10. maijam aicināja Pļaviņu iedzīvotājus nogādāt elektrotehniku uz pagaidu […]

SIA “Eco Baltia vide” viesojas Mārupes novadā, lai izglītotu par atkritumu šķirošanu

16/05/2024

Lai izglītotu un ieinteresētu iedzīvotājus vides saudzēšanas un atkritumu šķirošanas jautājumos, SIA “Eco Baltia vide” sadarbībā ar Latvijas Zaļo punktu 2024. gada maijā viesojās Mārupes novadā. Uzņēmumu pārstāvji apmeklēja pirmskolas izglītības iestādi “Saimīte” Piņķos, kopumā […]

Sīkdatņu iestatījumi

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus
šajā vietnē var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Lūdzu atzīmējiet savu izvēli.

Obligāti nepieciešamās sīkdatnes
Analītiskās sīkdatnes
Mārketinga sīkdatnes
Sīkdatņu iestatījumi