aizvērt
open menu
facebook
Par plānotajām izmaiņām atkritumu apsaimniekošanas maksā 2024. gadā

Par plānotajām izmaiņām atkritumu apsaimniekošanas maksā 2024. gadā

Informējam, ka paredzams, ka no nākamā gada 1. janvāra valstī palielināsies dabas resursu nodoklis (DRN) par nešķirotu sadzīves atkritumu apglabāšanu poligonos. Plānotās izmaiņas Dabas resursu nodokļa likumā nosaka, ka no 2024. gada 01. janvāra dabas resursu nodokļa (DRN) likme par atkritumu apglabāšanu būs 110 EUR/t (līdzšinējo 95 EUR/t vietā). Tāpat atkritumu apsaimniekošanas likumā (AAL) paredzēts, ka no 2024. gada 01. janvāra maksa par dalīti vāktu bioloģisko atkritumu apsaimniekošanu tiek noteikta 60 % apmērā (līdzšinējo 80% vietā) no nešķirotu sadzīves atkritumu apsaimniekošanas maksas.

Līdz ar to sagaidāms, ka mainīsies arī maksa par nešķirotu sadzīves atkritumu un lielgabarīta atkritumu izvešanu iedzīvotājiem un uzņēmumiem, jo viena no sadzīves atkritumu apsaimniekošanas maksas komponentēm ir arī poligona tarifs par atkritumu apglabāšanu ar tajā iekļauto DRN.

AAL 39. panta 1.2 daļā noteikts, ka poligona tarifu izmaiņu gadījumā atkritumu apsaimniekotājs ir tiesīgs aktuālo poligona tarifu iekļaut atkritumu apsaimniekošanas maksā līdz ar izmaiņu spēkā stāšanās dienu.

Kāda būs jaunā maksa par atkritumu apsaimniekošanu?

Tā kā Saeima izmaiņas likumā plāno skatīt decembra sākumā, šobrīd vēl nevaram ziņot precīzu atkritumu apsaimniekošanas maksu par mūsu pakalpojumiem un datumu, kad izmaiņas stāsies spēkā. Kolīdz tas būs iespējams, tā darīsim Jums to zināmu!

Atgādinām, ka samazināt izdevumus par nešķiroto atkritumu apsaimniekošanu var, tos šķirojot. Plašāka informācija par SIA “Eco Baltia vide” šķirošanas iespējām pieejama ŠEIT.

Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar SIA “Eco Baltia vide” klientu apkalpošanas centru, zvanot pa tel. 8717 vai rakstot uz e-pastu riga@ecobaltiavide.lv.

 

Saistītie raksti

“Eco Baltia vide” savos reģionos aicina šķirot arī dzērienu kartona iepakojumu jeb piena, kefīra, sulas u.c. pakas

18/07/2024

Attīstoties otrreizējo izejvielu pārstrādes iespējām pasaulē, palielinās to atkritumu daudzums, ko iedzīvotājiem iespējams šķirot dalīti no citiem atkritumiem. Piemēram, ja vēl pēdējos gados starp dažādiem iepakojumiem daudzviet netika pieņemts dzērienu kartona jeb kompozīta (dažādu materiālu […]

Derīgas lietas gluži par baltu velti. Saldū tapis otrreiz izmantojamu mantu skapis

16/07/2024

Lietu atkārtota izmantošana tāpat kā atkritumu šķirošana ir viens no ilgtspējīgiem ikdienas paradumiem, kas nereti tiek aizmirsts. Aktualizējot atkārtotas lietu izmantošanas nozīmi cilvēku ekoloģiskās pēdas mazināšanā un atgādinot, ka itin bieži tas, kas vienam var […]

“Eco Baltia vide” reizi mēnesī Skrundā nodrošinās klientu apkalpošanu klātienē

11/07/2024

No šā gada 1. jūlija vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide” Kuldīgas novada Skrundas pilsētā un pagastā, kā arī Nīkrāces, Rudbāržu, Raņķu pagastā turpina sniegt sadzīves atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumus. Lai nodrošinātu pieejamāku klientu apkalpošanu ikvienam […]

Divu dienu akcijas laikā Mārupē savāktas 52,67 tonnas dažāda veida atkritumu

03/07/2024

Jūnijā divus dienu akcijas laikā Mārupes pilsētā un pagastā iedzīvotāji nodevuši 52,67 tonnas dažāda veida atkritumu. Akciju organizēja vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide”, piedāvājot iedzīvotājiem savās dzīves vietās bez maksas atbrīvoties no nederīgajām […]

Sīkdatņu iestatījumi

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus
šajā vietnē var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Lūdzu atzīmējiet savu izvēli.

Obligāti nepieciešamās sīkdatnes
Analītiskās sīkdatnes
Mārketinga sīkdatnes
Sīkdatņu iestatījumi