aizvērt
open menu
facebook
Salaspilī atklāts otrreizējo materiālu šķirošanas punkts

Salaspilī atklāts otrreizējo materiālu šķirošanas punkts

Lai nodrošinātu ērtu, videi draudzīgāku un vienlaikus ekonomiski izdevīgāku risinājumu atkritumu šķirošanai, 18. oktobrī Enerģētiķu ielā 17b, Salaspilī, atklāts jauns atkritumu šķirošanas punkts, kurā tuvējo māju iedzīvotāji turpmāk varēs šķirot dažāda veida mājsaimniecībā radušos atkritumus. Šķirošanas punktu ar slēdzamām novietnēm atkritumu konteineriem izbūvējusi Salaspils novada pašvaldība, bet atkritumu apsaimniekošanu tajā nodrošina vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide”.

No jauna izveidotajā šķirošanas punktā, kas atrodas ielokā starp vairākām daudzdzīvokļu mājām, iedzīvotājiem būs plašas iespējas šķirot dažāda veida atkritumus. Punktā izvietoti konteineri dalīti vāktajiem atkritumiem – papīram, plastmasai un metāla iepakojumam, kā arī stiklam, bioloģiskajiem atkritumiem, tekstilizstrādājumiem, nolietotajai elektrotehnikai u.c. atkritumu veidiem.

“Eco Baltia vide” attīstības direktors Andris Karlsons atzīst: “Atkritumu šķirošana un savu ikdienas paradumu maiņa ir viens solis, lai samazinātu atkritumu kaudzes Latvijas poligonos. Arī mūsu dati liecina, ka 74% Latvijas iedzīvotāju patēriņa samazināšanu un atkritumu šķirošanu vērtē kā veidu, lai samazinātu atkritumu apjomus*, kas ir pozitīvi vērtējama tendence. Būtiska ir visu iesaistīto pušu sadarbība – pašvaldības, kā tas ir Salaspils gadījumā un par ko esam gandarīti, atkritumu apsaimniekotāja, kā arī iedzīvotāju gatavība ieviest savā ikdienā dabai draudzīgākus paradumus.”

Guntars Auders, Salaspils novada domes attīstības daļas vadītājs, atklājot šo punktu, aicināja iedzīvotājus aktīvi iesaistīties atkritumu šķirošanā. “Nodrošināt kvalitatīvu un pievilcīgu dzīves vidi Salaspils novada iedzīvotājiem ir viens no pašvaldības ilgtermiņa mērķiem. Viens no veidiem, kā šo mērķi sasniegt, ir veidot ilgtspējīgu atkritumu šķirošanas sistēmu un dot iespēju ikvienam novada iedzīvotājam šķirot mājsaimniecībā radušos atkritumus. Tāpēc pašvaldības Attīstības programmas Investīciju plānā un ikgadējā pašvaldības budžetā tiek paredzēti ievērojami finanšu līdzekļi arī atkritumu savākšanas un šķirošanas infrastruktūras uzlabošanai. Pašvaldībā jau ir izbūvēti 16 šāda tipa atkritumu šķirošanas punkti, divi ir būvniecības stadijā un vēl vienam tiks izstrādāts būvprojekts. Kopējās investīcijas, ko pašvaldība ir ieguldījusi šādu punktu izbūvei, tuvojas pus miljonam eiro. Tāpēc aicinu ikvienu novada iedzīvotāju šķirot atkritumus, tādā veidā samazinot mājsaimniecības izmaksas par atkritumu izvešanu, kā arī padarot vidi, kurā dzīvojam, tīru gan šodien, gan nākotnē,” norāda G. Auders.

 

Kā atklāšanas pasākumā uzsvēra tā dalībnieki, lai šķirošana būtu veiksmīga, liela nozīme ir ne tikai pieejamai infrastruktūrai, bet arī iedzīvotāju iniciatīvai.

“Šī ir iespēja arvien plašākam Salaspils iedzīvotāju lokam šķirot atkritumus ērtā, modernā un estētiskā vidē. Turklāt šajā punktā būs iespēja šķirot neierasti plašu atkritumu klāstu. Jo vairāk no sava atkritumu maisa sašķirosim, jo mazāk atliks, ko ielikt kopējā atkritumu konteinerā,” turpina “Eco Baltia vide” attīstības direktors A. Karlsons.

Plānots, ka iesākumā iedzīvotājiem būs pieejami konteineri arī iepriekšējās atkritumu savākšanas vietās. Jāņem vērā, ka šķirošanas punkts būs pieejamas noteiktu ēku iedzīvotājiem:

  • Enerģētiķu iela 5, Salaspils;
  • Enerģētiķu iela 11, Salaspils;
  • Enerģētiķu iela 13, Salaspils;
  • Enerģētiķu iela 15, Salaspils;
  • Enerģētiķu iela 21, Salaspils;
  • Celtnieku iela 4, Salaspils;
  • Celtnieku iela 6, Salaspils;
  • Celtnieku iela 16, Salaspils.

Informācija par tuvāko atkritumu šķirošanas laukumu

Iedzīvotājiem tuvākais dalīto atkritumu vākšanas laukums atrodas Salaspilī, Rīgas ielā 115 k-1. Laukums apmeklētājiem pieejams četras reizes nedēļā – otrdienās no plkst. 10.00 līdz plkst. 14.00, ceturtdienās no plkst. 16.00 līdz plkst. 20.00, sestdienās no plkst. 10.00 līdz plkst. 18.00 un svētdienās no plkst. 12.00 līdz 16.00. Šķirošanas laukumā iedzīvotāji var nodot vieglo iepakojumu jeb plastmasas, papīra, metāla iepakojumus, stikla taru, nolietoto elektrotehniku, baterijas un akumulatorus, koku, logu stiklu un daudz citus atkritumu veidus. Tāpat laukumā iespējams nodot autoriepas, tostarp vienu riepu komplektu gadā bez maksas, kā arī bez maksas tiks pieņemti sezonālie zaļie dārza atkritumi.

* 2023. gadā “Latvijas Zaļā punkta” īstenotā aptauja par atkritumiem un veiktajiem pasākumiem to samazināšanai, aptaujājot 1001 Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

Saistītie raksti

Viesītē tiks izveidots pagaidu punkts nolietotas elektrotehnikas savākšanai

23/05/2024

Lai padarītu nolietotas elektrotehnikas nodošanu pieejamāku ikvienam Latvijas iedzīvotājam, vides apsaimniekošanas uzņēmums “Eco Baltia vide” sadarbībā ar “Latvijas Zaļo punktu” Jēkabpils novada Viesītē, Smilšu ielā 39b izveidos elektrotehnikas pieņemšanas pagaidu punktu. Uz elektrotehnikas nodošanas punktu, […]

24. maijā saīsināts darba laiks SIA “Eco Baltia vide” klientu centriem Pierīgā

23/05/2024

Informējam, ka 24. maijā tehnisku iemeslu dēļ SIA “Eco Baltia vide” klientu apkalpošanas centri Brīvības gatvē 289, Rīgā un Getliņu ielā 5, Rumbulā, strādās no plkst. 9.00 līdz 16.00. Rīgas un Pierīgas zvanu centrs strādās […]

Akcijas laikā Pļaviņu iedzīvotāji pārstrādei nodevuši 3,16 tonnas elektrotehnikas

22/05/2024

Lai veicinātu iespējas iedzīvotājiem ērtāk atbrīvoties no nolietotās elektrotehnikas, vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide” sadarbībā ar “Latvijas Zaļo punktu” no 25. aprīļa rīta līdz 10. maijam aicināja Pļaviņu iedzīvotājus nogādāt elektrotehniku uz pagaidu […]

SIA “Eco Baltia vide” viesojas Mārupes novadā, lai izglītotu par atkritumu šķirošanu

16/05/2024

Lai izglītotu un ieinteresētu iedzīvotājus vides saudzēšanas un atkritumu šķirošanas jautājumos, SIA “Eco Baltia vide” sadarbībā ar Latvijas Zaļo punktu 2024. gada maijā viesojās Mārupes novadā. Uzņēmumu pārstāvji apmeklēja pirmskolas izglītības iestādi “Saimīte” Piņķos, kopumā […]

Sīkdatņu iestatījumi

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus
šajā vietnē var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Lūdzu atzīmējiet savu izvēli.

Obligāti nepieciešamās sīkdatnes
Analītiskās sīkdatnes
Mārketinga sīkdatnes
Sīkdatņu iestatījumi