aizvērt
open menu
facebook
Salaspilī atklāts otrreizējo materiālu šķirošanas punkts

Salaspilī atklāts otrreizējo materiālu šķirošanas punkts

Lai nodrošinātu ērtu, videi draudzīgāku un vienlaikus ekonomiski izdevīgāku risinājumu atkritumu šķirošanai, 18. oktobrī Enerģētiķu ielā 17b, Salaspilī, atklāts jauns atkritumu šķirošanas punkts, kurā tuvējo māju iedzīvotāji turpmāk varēs šķirot dažāda veida mājsaimniecībā radušos atkritumus. Šķirošanas punktu ar slēdzamām novietnēm atkritumu konteineriem izbūvējusi Salaspils novada pašvaldība, bet atkritumu apsaimniekošanu tajā nodrošina vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide”.

No jauna izveidotajā šķirošanas punktā, kas atrodas ielokā starp vairākām daudzdzīvokļu mājām, iedzīvotājiem būs plašas iespējas šķirot dažāda veida atkritumus. Punktā izvietoti konteineri dalīti vāktajiem atkritumiem – papīram, plastmasai un metāla iepakojumam, kā arī stiklam, bioloģiskajiem atkritumiem, tekstilizstrādājumiem, nolietotajai elektrotehnikai u.c. atkritumu veidiem.

“Eco Baltia vide” attīstības direktors Andris Karlsons atzīst: “Atkritumu šķirošana un savu ikdienas paradumu maiņa ir viens solis, lai samazinātu atkritumu kaudzes Latvijas poligonos. Arī mūsu dati liecina, ka 74% Latvijas iedzīvotāju patēriņa samazināšanu un atkritumu šķirošanu vērtē kā veidu, lai samazinātu atkritumu apjomus*, kas ir pozitīvi vērtējama tendence. Būtiska ir visu iesaistīto pušu sadarbība – pašvaldības, kā tas ir Salaspils gadījumā un par ko esam gandarīti, atkritumu apsaimniekotāja, kā arī iedzīvotāju gatavība ieviest savā ikdienā dabai draudzīgākus paradumus.”

Guntars Auders, Salaspils novada domes attīstības daļas vadītājs, atklājot šo punktu, aicināja iedzīvotājus aktīvi iesaistīties atkritumu šķirošanā. “Nodrošināt kvalitatīvu un pievilcīgu dzīves vidi Salaspils novada iedzīvotājiem ir viens no pašvaldības ilgtermiņa mērķiem. Viens no veidiem, kā šo mērķi sasniegt, ir veidot ilgtspējīgu atkritumu šķirošanas sistēmu un dot iespēju ikvienam novada iedzīvotājam šķirot mājsaimniecībā radušos atkritumus. Tāpēc pašvaldības Attīstības programmas Investīciju plānā un ikgadējā pašvaldības budžetā tiek paredzēti ievērojami finanšu līdzekļi arī atkritumu savākšanas un šķirošanas infrastruktūras uzlabošanai. Pašvaldībā jau ir izbūvēti 16 šāda tipa atkritumu šķirošanas punkti, divi ir būvniecības stadijā un vēl vienam tiks izstrādāts būvprojekts. Kopējās investīcijas, ko pašvaldība ir ieguldījusi šādu punktu izbūvei, tuvojas pus miljonam eiro. Tāpēc aicinu ikvienu novada iedzīvotāju šķirot atkritumus, tādā veidā samazinot mājsaimniecības izmaksas par atkritumu izvešanu, kā arī padarot vidi, kurā dzīvojam, tīru gan šodien, gan nākotnē,” norāda G. Auders.

 

Kā atklāšanas pasākumā uzsvēra tā dalībnieki, lai šķirošana būtu veiksmīga, liela nozīme ir ne tikai pieejamai infrastruktūrai, bet arī iedzīvotāju iniciatīvai.

“Šī ir iespēja arvien plašākam Salaspils iedzīvotāju lokam šķirot atkritumus ērtā, modernā un estētiskā vidē. Turklāt šajā punktā būs iespēja šķirot neierasti plašu atkritumu klāstu. Jo vairāk no sava atkritumu maisa sašķirosim, jo mazāk atliks, ko ielikt kopējā atkritumu konteinerā,” turpina “Eco Baltia vide” attīstības direktors A. Karlsons.

Plānots, ka iesākumā iedzīvotājiem būs pieejami konteineri arī iepriekšējās atkritumu savākšanas vietās. Jāņem vērā, ka šķirošanas punkts būs pieejamas noteiktu ēku iedzīvotājiem:

  • Enerģētiķu iela 5, Salaspils;
  • Enerģētiķu iela 11, Salaspils;
  • Enerģētiķu iela 13, Salaspils;
  • Enerģētiķu iela 15, Salaspils;
  • Enerģētiķu iela 21, Salaspils;
  • Celtnieku iela 4, Salaspils;
  • Celtnieku iela 6, Salaspils;
  • Celtnieku iela 16, Salaspils.

Informācija par tuvāko atkritumu šķirošanas laukumu

Iedzīvotājiem tuvākais dalīto atkritumu vākšanas laukums atrodas Salaspilī, Rīgas ielā 115 k-1. Laukums apmeklētājiem pieejams četras reizes nedēļā – otrdienās no plkst. 10.00 līdz plkst. 14.00, ceturtdienās no plkst. 16.00 līdz plkst. 20.00, sestdienās no plkst. 10.00 līdz plkst. 18.00 un svētdienās no plkst. 12.00 līdz 16.00. Šķirošanas laukumā iedzīvotāji var nodot vieglo iepakojumu jeb plastmasas, papīra, metāla iepakojumus, stikla taru, nolietoto elektrotehniku, baterijas un akumulatorus, koku, logu stiklu un daudz citus atkritumu veidus. Tāpat laukumā iespējams nodot autoriepas, tostarp vienu riepu komplektu gadā bez maksas, kā arī bez maksas tiks pieņemti sezonālie zaļie dārza atkritumi.

* 2023. gadā “Latvijas Zaļā punkta” īstenotā aptauja par atkritumiem un veiktajiem pasākumiem to samazināšanai, aptaujājot 1001 Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

Saistītie raksti

Noslēdzas “Eco Baltia vide” un “Pilsētas Eko Serviss” apvienošana

01/12/2023

Turpinot efektivizēt AS “Eco Baltia” korporatīvo pārvaldību un struktūru un uzlabot pakalpojumu piedāvājumu un kvalitāti klientiem, grupas vadošajam vides apsaimniekošanas uzņēmumam SIA “Eco Baltia vide” reorganizācijas rezultātā pievienots ielu un ceļu uzturēšanas uzņēmums SIA “Pilsētas Eko Serviss”. Visas […]

Par plānotajām izmaiņām atkritumu apsaimniekošanas maksā 2024. gadā

01/12/2023

Informējam, ka paredzams, ka no nākamā gada 1. janvāra valstī palielināsies dabas resursu nodoklis (DRN) par nešķirotu sadzīves atkritumu apglabāšanu poligonos. Plānotās izmaiņas Dabas resursu nodokļa likumā nosaka, ka no 2024. gada 01. janvāra dabas […]

SIA “Eco Baltia vide” aicina informēt par traucētu piekļuvi atkritumu konteineriem apledojušu ceļu un sniega dēļ

28/11/2023

Tupinoties snigšanai un salam visā Latvijā, daudzviet apstākļi uz auto ceļiem var būt neparedzami. Neskatoties uz to, vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide” turpina nodrošināt atkritumu izvešanu pēc grafikiem un strādā pie tā, lai […]

Divas nedēļas Saldus novada iedzīvotāji bez maksas varēs nodot vieglo auto riepas

23/11/2023

  No 27. novembra līdz 10. decembrim vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide” aicina Saldus novada iedzīvotājus bez maksas nodot vieglo automašīnu riepas, nogādājot tās uz SIA “Eco Baltia vide” apsaimniekoto otrreizējo materiālu šķirošanas […]

Sīkdatņu iestatījumi

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus
šajā vietnē var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Lūdzu atzīmējiet savu izvēli.

Obligāti nepieciešamās sīkdatnes
Analītiskās sīkdatnes
Mārketinga sīkdatnes
Sīkdatņu iestatījumi