aizvērt
open menu
facebook
SIA “Eco Baltia vide” aicina no svētku eglītēm atbrīvoties ekonomiskā un ekoloģiskā veidā

SIA “Eco Baltia vide” aicina no svētku eglītēm atbrīvoties ekonomiskā un ekoloģiskā veidā

Svētkos eglīte uzmirdz košākajā rotā, tomēr, ja eglīte reiz ir nocirsta, pēc svētkiem tās mūžs strauji tuvojas beigām. Tāpēc, lai izvairītos no nozaļojušo svētku eglīšu nonākšanas atkritumu poligonos vai pilsētvidē, arī šogad SIA “Eco Baltia vide” saviem klientiem Rīgā un reģionos piedāvās ērti, videi draudzīgi un bez maksas atbrīvoties no Ziemassvētku eglītes.

Lai arī biežāk dzirdams aicinājums aizdomāties par nepieciešamību ik katrā mājā ienest svētku eglīti, pieredze rāda, ka ir gana daudz mājsaimniecību, kas izvēlas vai nu sameklēt un nocirst savu eglīti mežā vai iegādāties to no eglīšu audzētājiem. Tāpēc mēs aicinām atcerēties, ka pēc svētkiem jāparūpējas par atbilstošu eglītes utilizāciju. Arī šogad esam izlēmuši no klientiem eglītes pieņemt bez maksas un prognozējam, ka, tāpat kā iepriekš, interese būs augsta,” stāsta SIA “Eco Baltia vide” valdes priekšsēdētājs Jānis Aizbalts.

Ir svarīgi no eglītes atbrīvoties atbilstošā veidā, jo pēc tam tās tiks pārstrādātas šķeldā. Daļu no iegūtās šķeldas SIA “Eco Baltia vide” ziedos dzīvnieku patversmei “Ulubele”, kas tiks izmantota patversmes teritorijas labiekārtošanai. Atlikusī šķeldas daļa tiks novirzīta siltumenerģijas iegūšanai, tādējādi nodrošinot ilgtspējīgu svētku eglīšu apsaimniekošanu.

Pēc pērn SIA “Eco Baltia vide” rīkotās Ziemassvētku eglīšu savākšanas akcijas Rīgā un reģionos tika iegūti aptuveni 100 m3 šķeldas.

SIA “Eco Baltia vide” nozaļojošās eglītes bez maksas pieņems atkritumu šķirošanas laukumos:

 • Salaspilī, Rīgas ielā 115k, atkritumu šķirošanas laukuma darba laikā,
 • Ādažos, “Kadagas attīrīšanas ietaises”, atkritumu šķirošanas laukuma darba laikā,
 • Liepājā, Ezermalas ielā 11, atkritumu šķirošanas laukuma darba laikā – līdz 31. janvārim;
 • Saldū, šķirošanas laukuma jaunajā adresē Saldus novada, Saldus pagasta “Zemgaļos” no 2024. gada 02. līdz 31. janvārim; atkritumu šķirošanas laukuma darba laikā.

Mārupes novadā eglītes bez maksas tiks pieņemtas pieņemšanas punktos 2024. gada sākumā adresēs:

 • 09. janvārī – 16.00-20.00 Vecozolu iela 45 (iepriekš Vecozolu iela 103), Tīraine;
 • 13. janvārī – 10.00-14.00 Notekas, Piņķi;
 • 16. janvārī – 16.00-20.00 Notekas, Piņķi;
 • 20. janvārī – 10.00-14.00 Vecozolu iela 45 (iepriekš Vecozolu iela 103), Tīraine.

SIA “Eco Baltia vide” vairākos apkalpotajos novados pēc iepriekšēja pieteikuma nodrošinās arī eglīšu augstumā līdz 2,5 metriem individuālu savākšanu no klientu adresēm:

 • Rīgas Ziemeļu rajonā un Vidzemes priekšpilsētā izvešana jāpiesaka, zvanot pa tel. 8717 vai rakstot uz e-pastu riga@ecobaltiavide.lv. Bezmaksas izvešana jāpiesaka līdz 31. janvārim, bet pieteikumiem pēc tam pakalpojuma maksa būs 4.96 eiro/gab. bez PVN (6,00 eiro/gab. ar PVN).
 • Liepājā (Jaunliepājas daļā) un Grobiņā izvešana jāpiesaka pa tel. 22013939 vai e-pastu kurzeme@ecobaltiavide.lv. Bezmaksas izvešana jāpiesaka līdz 31. janvārim, bet pieteikumiem pēc tam pakalpojuma maksa būs 4.96 eiro/gab. bez PVN (6,00 eiro/gab. ar PVN).
 • Saldū un Brocēnos eglīšu bezmaksas savākšana no adresēm notiks 13. janvārī, pakalpojumu piesakot līdz 11. janvārim pa tel. 22022418, e-pasts: saldus@ecobaltiavide.lv.
 • Mārupes novadā individuālā eglīšu izvešana jāpiesaka, zvanot pa tel. 8717 vai e-pastos marupe@ecobaltiavide.lv vai babite@ecobaltiavide.lv. Maksa par eglītes izvešanu 4.96 eiro/gab. bez PVN (6,00 eiro/gab. ar PVN).

Pieteikumi eglīšu izvešanai tiks pieņemti no 27. decembra.

Privātmāju iedzīvotāji aicināti paši pieteikt eglītes izvešanu, bet daudzdzīvokļu māju iemītniekiem ar šo vēlmi jāvēršas pie sava namu apsaimniekotāja, lai vienotos par eglīšu novietošanas vietu. Atgādinām, ka eglītēm ir jābūt atbrīvotām no svētku rotājumiem.

Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” klienti eglītes bez maksas varēs nodot šķirošanas laukumā “Zemdegas”, Siguldas novadā, tā darba laikā. Tāpat Siguldas pilsētas robežās pēc iepriekšēja pieteikuma eglīšu savākšana tiks nodrošināta arī no mājsaimniecībām un uzņēmumiem. Maksa par vienas eglītes augstumā līdz 2,5 metriem izvešanu ir 5,00 eiro bez PVN (6,05 eiro ar PVN). Eglīšu individuālas izvešanas pakalpojums tiks nodrošināts līdz 31. janvārim, bet izvešana ir jāpiesaka vēlākais līdz 19. janvārim. Pieteikties eglīšu izvešanai PSIA “JUMIS” klienti var, zvanot pa tel. 26112288 vai sūtot e-pastu uz info@jumis.lv.

Saistītie raksti

SIA “Eco Baltia vide” apgrozījums 2023. gadā palielinājies par 9,5%

19/06/2024

Vides apsaimniekošanas uzņēmuma SIA “Eco Baltia vide” neto apgrozījums 2023. gadā sasniedza 53,99 miljonus eiro, kas ir par 9,5% vairāk nekā 2022. gadā, kad neto apgrozījums bija 49,3 miljoni eiro. Apgrozījuma pieaugumu galvenokārt veicināja dabas resursu nodokļa […]

SIA “Eco Baltia vide” klientu apkalpošanas centru un atkritumu šķirošanas laukumu darba laiks Līgo svētkos

19/06/2024

Informējam par izmaiņām SIA “Eco Baltia vide” klientu apkalpošanas centru un atkritumu šķirošanas laukumu darba laikos Līgo svētku laikā. SIA “Eco Baltia vide” klientu apkalpošanas centri un zvanu centri nestrādās pirmdien, 24. jūnijā. Savukārt visi […]

“Eco Baltia vide” – oficiālais “Tet Rally Latvia” vides partneris

14/06/2024

Vides apsaimniekošanas uzņēmums “Eco Baltia vide”, ikdienā rūpējoties par atkritumu apjoma samazināšanu un vides ilgtspējas veicināšanu Latvijā, šovasar spēruši soli tuvāk autobraucējiem, kļūstot par “Tet Rally Latvia” organizētā FIA Pasaules rallija čempionāta posma oficiālo vides […]

Liepājā darbu sācis būvgružu šķirošanas laukums

13/06/2024

Šajā pavasarī darbu sācis Baltijā lielākās vides resursu apsaimniekošanas uzņēmumu grupas AS “Eco Baltia” uzņēmuma SIA “Eco Baltia vide” Kurzemes filiāles būvgružu šķirošanas laukums Liepājā,  Ezermalas ielā 11. Tajā tiks šķiroti visa veida būvniecības un […]

Sīkdatņu iestatījumi

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus
šajā vietnē var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Lūdzu atzīmējiet savu izvēli.

Obligāti nepieciešamās sīkdatnes
Analītiskās sīkdatnes
Mārketinga sīkdatnes
Sīkdatņu iestatījumi