aizvērt
open menu
facebook
Vislatvijas “Elektronikas šķiratlona” pirmajā posmā iedzīvotāji sašķirojusi 142 tonnas elektroiekārtu

Vislatvijas “Elektronikas šķiratlona” pirmajā posmā iedzīvotāji sašķirojusi 142 tonnas elektroiekārtu

Turpinot iesāktās tradīcijas un veicinot iedzīvotāju šķirošanas paradumus, Latvijas Zaļais punkts sadarbībā ar partneriem no šā gada aprīļa rīko šķirošanas kampaņu “Elektronikas šķiratlons”. Tās pirmajā posmā, kas no 20.aprīļa līdz 20.maijam norisinājās vairāk nekā 40 atkritumu šķirošanas laukumos visā Latvijā, piedalījās 4761 iedzīvotājs, kopā otrreizējai pārstrādei nododot 142 742  kilogramus dažāda veida elektroiekārtu. Katrs dalībnieks tika reģistrēts izlozei par galveno balvu – jaunu televizoru, kā arī veikalu “top!” dāvanu kartēm.

Visvairāk dalībnieku “Elektronikas šķiratlonā” piedalījās Valmieras novadā – 400 dalībnieku, kuri ZAAO atkritumu šķirošanas laukumā nodeva 7500 kilogramus nolietotās tehnikas. Lielākais nolietotās elektronikas apjoms, 11  360 kilogramu, tika nodotas šķirošanas laukumā Liepājā. Liela iedzīvotāju atsaucība un interese bija vērojama arī kampaņas partnera, vides apsaimniekošanas uzņēmuma “ZAAO” EKO laukumos. Tajos kopā iedzīvotāji nodeva 49,5 tonnas dažādu iekārtu.

“Jau vairāk nekā  142 tonnas dažādu elektroiekārtu nonāks pārstrādē un sāks savu otru dzīvi. Sakām lielu paldies ikvienam, kurš, ievērojot valstī noteiktos drošības prasības, apmeklēja kādu no mūsu partneru 40 šķirošanas laukumiem, lai piedalītos “Elektronikas šķiratlonā”. Tādējādi ar atbildību esam kopīgi parūpējusies gan katrs par savu apkārtējo vidi, gan Latvijas dabu kopumā. Turklāt “Elektronikas šķiratlons” ir tikai pusē, jo no jūnija līdz pat rudenim dažādos novados varēs pieteikt arī elektroiekārtu izvešanu dzīves vai darba vietās. Ar vecu elektroniku nav ko pīties un ir īstais laiks no tās atvadīties!” aicina Latvijas Zaļā punkta direktors Kaspars Zakulis.

Jānis Aizbalts, SIA “Eco Baltia vide” valdes priekšsēdētājs: “Iedzīvotāju aktivitāte kampaņas pirmajā posmā bijusi patiešām liela. Cilvēki uz šķirošanas laukumiem nogādāja gan lielo sadzīves tehniku, piemēram, ledusskapjus un veļas mašīnas, gan arī tējkannas, tosterus, mikroviļņu krāsnis, fēnus un daudzas citas ierīces. Šajā šķirošanas akcijā būtisks faktors bija Covid-19 dēļ valstī noteiktie piesardzības pasākumi, ar ko akcijā pārstāvētie šķirošanas laukumi veiksmīgi tika galā, nodrošinot maksimāli drošus apstākļus kā apmeklētājiem, tā arī pašiem laukumu darbiniekiem. Sadarbībā ar novadiem un partneriem esam gatavi “Elektronikas šķiratlona” otrajam posmam, kad nolietoto tehniku bezkontakta veidā savāksim jau iedzīvotāju vai uzņēmumu pieteiktajās adresēs.”

Katrs kampaņas pirmā posma dalībnieks, nododot elektroniku šķirošanas laukumā, tika reģistrēts lielajai izlozei par galveno balvu – jaunu televizoru, kā arī divām veikalu tīkla “top!” dāvanu kartēm 20 EUR vērtībā un 20 pārsteiguma balvām no Latvijas Zaļā punkta. Izloze notika 1.jūnijā. Lielo balvu laimēja Kaspars, kurš elektrotehniku nodeva šķirošanas laukumā Rūjienas novadā, savukārt dāvanu kartes 20 EUR vērtībā – Anastasija un Anita no Saulkrastu novada. Tāpat tika izlozēti 20 laimīgie Latvijas Zaļā punkta pārsteiguma balvu ieguvēji. Ar laimētājiem akcijas organizētāji sazināsies individuāli.

 “Kā vietējais veikalu tīkls mēs iestājamies par vides sakārtošanu un tīrību, tāpēc esam gandarīti, ka  sadarbība šķiratlonā veiksmīgi turpinās un ka varam būt daļa no šī lieliskā projekta, kur ikvienam ir iespēja atbrīvoties no mājās un darbā uzkrātās elektronikas, kas vairs nepilda savu funkciju, dodot tām iespēju piešķirt otru dzīvi. Līdz šim pircējus informējām par iespēju nodot elektroniku šķirošanas laukumos. Sākot ar Jūniju mazās elektroiekārtas turpmāk būs iespēja novietot īpaši atvēlētās kastēs arī veikalos “top!” Saldū, Brocēnos, Bēnē un Aucē. Līdz novembrim veikalu skaitu plānojam paplašināt, lai iespēju atbrīvoties no mazajām iekārtām nodrošinātu arī citos novados,” veikalu tīkla “top!” valdes locekle Ilze Priedīte.

“Elektronikas šķiratlona” pirmā kārta no 20.aprīļa līd 20.maijam notika atkritumu šķirošanas laukumos Liepājā, Grobiņā, Saldū, Siguldā, Rēzeknē, Daugavpilī, Maltā, Bauskā, Jēkabpilī,  Dobelē, Līvānos, Kārsavā, Krāslavā, Ludzā, Madonā, Ķegumā, Stopiņu novadā, Ādažu novadā, kā arī 20 SIA “ZAAO” EKO laukumos. Savukārt otrā kārta laikā jūnijā un jūlijā notiks Tērvetes, Vecumnieku, Brocēnu, Saldus, Madonas, Olaines, Bauskas, Līvānu novados un cituviet.

SIA “Eco Baltia vide”, Latvijas Zaļais punkts un veikali “top!” pateicas ikvienam iedzīvotājam, kā arī šķirošanas laukumu apsaimniekotājiem visā Latvijā par dalību Vislatvijas “Elektronikas šķiratlona” pirmajā posmā un aicina rūpēties par apkārtējo vidi, pareizi šķirojot savus mājsaimniecībās radītos atkritumus , arī turpmāk.

Saistītie raksti

Aprīlī Babītes un Salas pagastā savāktas 39,06 tonnas dažāda veida atkritumu

05/06/2026

Aprīlī divu dienu izbraukuma akcijā Mārupes novada Babītes un Salas pagastā savāktas 39,06 tonnas dažāda veida atkritumu. Akciju organizēja vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide”, piedāvājot bez maksas atbrīvoties no nederīgajām elektroiekārtām, liela izmēra […]

Izmaiņas “Eco Baltia vide” klientu apkalpošanas centra darba laikā Brīvības gatvē 289, Rīgā 10. jūnijā

04/06/2026

Vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide” informē, ka 10. jūnijā tiks mainīts klientu apkalpošanas centra darba laiks Brīvības gatvē 289, Rīgā. Šajā dienā klientu apkalpošanas centrs klātienē būs pieejams no plkst. 9.00 līdz 12.00. […]

Iedzīvotāju šķirošanas stāsti pārtop unikālā elektroniskās mūzikas skaņdarbā

03/06/2026

Kampaņā “Ieskaties šķirošanas troksnī” ar unikālu skaņdarbu pievērš uzmanību atkritumu šķirošanas nozīmei Vides resursu apsaimniekošanas uzņēmums “Eco Baltia vide” sadarbībā ar starptautiski atzīto Latvijas elektroniskās mūzikas projektu “Might Delete Later” radījis unikālu skaņdarbu kampaņas “Ieskaties […]

“Eco Baltia vide” aicina Babītes un Salas pagasta klientus pieteikties liela izmēra atkritumu un elektrotehnikas nodošanai

03/06/2026

Vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide” aicina savus klientus Babītes un Salas pagastā līdz 2026. gada 17. jūlija plkst. 16.00 pieteikt nolietotās elektrotehnikas, liela izmēra un sadzīvē radušos bīstamo atkritumu bezmaksas izvešanu no savas […]

Sīkdatņu iestatījumi

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus
šajā vietnē var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Lūdzu atzīmējiet savu izvēli.

Obligāti nepieciešamās sīkdatnes
Analītiskās sīkdatnes
Mārketinga sīkdatnes
Sīkdatņu iestatījumi