aizvērt
open menu
Rīga
Par mums
Jaunumi
Blogs
Pakalpojumi
Klientiem
Karjera
Kontakti
facebook
SIA “Eco Baltia vide” investē 2,6 miljonus EUR un Tukumā atver Baltijā modernāko riepu pārstrādes rūpnīcu

SIA “Eco Baltia vide” investē 2,6 miljonus EUR un Tukumā atver Baltijā modernāko riepu pārstrādes rūpnīcu

31/07/2019

Jaunā riepu pārstrādes rūpnīca ik gadu pārstrādās vismaz 6,5 tūkstoši tonnas riepu

Eco Baltia grupas” vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide”, investējot 2,6 miljonus eiro, Tukumā izveidojis jaunu Baltijā modernāko riepu mehāniskās pārstrādes rūpnīcu. Tajā ik gadu plānots pārstrādāt vismaz 6,5 tūkstošus tonnu, galvenokārt Latvijā savākto, riepu. Paredzams, ka, pakāpeniski palielinot ražošanas jaudas, tuvākajos divos gados rūpnīcā varēs pārstrādāt līdz pat 10 tūkstošiem tonnu nolietoto riepu gadā. Rūpnīcā pārstrādāto riepu apjoms gadā ļaus samazināt CO2 izmešus 26 600 tonnu apmērā, kas ir līdzvērtīgs 4200 mājsaimniecību elektrības patēriņam gadā.          

Jaunā SIA “Eco Baltia vide” rūpnīca ir pirmā šāda tipa rūpnīca Latvijā un viena no retajām Eiropā, kas ir aprīkota ar šobrīd modernākajām tirgū pieejamajām riepu mehāniskās pārstrādes iekārtām. Tās maksimāli samazina un novērš dažādu potenciālo piesārņojumu riskus, kā arī nodrošina energoefektīvu un ekoloģiski saudzīgu ražošanas procesu. Nepieciešamības gadījumā ražotne ir pārvietojama.

SIA “Eco Baltia vide” valdes priekšsēdētājs Jānis Aizbalts: Viens no aprites ekonomikas stūrakmeņiem ir atkritumu pārstrāde jaunās izejvielās. SIA “Eco Baltia vide” izveidotā riepu pārstrādes ražotne būs nozīmīgs ieguldījums arī Latvijas vides sakoptības un ekonomikas attīstības kontekstā. Rūpnīca palīdzēs nodrošināt, ka Latvijā radītos riepu atkritumus spējam paši efektīvi un ilgtspējīgi pārstrādāt jaunās izejvielās un radām tiem jaunu vērtību, nevis atstājam vidē vai apglabājam poligonos. Turklāt mūsu izmantotās tehnoloģijas ļauj nākotnē pārstrādāt arī elektrības vadus, kas ir jauns atkritumu pārstrādes virziens Latvijā.”

Pārstrādes procesā riepas tiks gan smalcinātas sīkās strēmelēs un nodotas tālākai reģenerācijai, lai tās speciālās krāsnīs izmantotu kā kurināmo enerģijas ieguvei, tādējādi samazinot pirmreizējo fosilo kurināmo izmantošanu. Tāpat pārstrādes procesā, veicot metāla un tekstila atdalīšanu no riepu gumijas, tiks ražotas dažādu izmēru gumijas granulas. Saražotās granulas kalpos kā izejmateriāls jaunu produktu ražošanā – piemēram, gumijas segumiem rotaļu un futbola laukumiem, kā piedevas asfalt-bitumena maisījumiem u.tml. Produkcijas realizācija paredzēta gan vietējā tirgū, gan arī eksportā.

“Ekonomiskā situācija un tendences mainās, un ir ļoti nozīmīgi, ka uzņēmēji tām spēj pielāgoties un atrast veidus, kā uz tirgus principiem balstīt uzņēmējdarbību, kas ir nevis resursus patērējoša, bet gan jaunus resursus radoša. Arī Latvijai ir jātuvojas aprites ekonomikas modelim, un riepu pārstrāde ir ļoti labs piemērs, kā samazināt sarežģīti utilizējamu produktu nonākšanu Latvijas dabā,” norāda Ekonomikas ministrijas parlamentārais sekretārs Jurģis Miezainis.

Kā liecina Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pērn decembrī veiktais pētījums, Latvijā šobrīd kopējais nolietoto riepu uzkrātais apjoms veido 105 tūkstošus tonnu.

Apsveicami, ka pieredzējuši atkritumu apsaimniekošanas nozares uzņēmēji, kas orientējas uz ilglaicīgi saimniecisko darbību, veic investīcijas atkritumu pārstrādes iekārtās. Zināšanu un pieredzes trūkums, kā arī nespēja piesaistīt investīcijas diemžēl līdz šim ir radījuši neveiksmīgus eksperimentus, kas bez rezultāta noslēdzas dažu gadu laikā. Sagaidāms, ka jaunā SIA “Baltia Eco vide” rūpnīca ieņems nozīmīgu vietu riepu aprites ciklā Latvijā, un iespējams -pavērs iespēju pārstrādājot atbrīvoties no gadu desmitos uzkrātajām nolietotajām riepām, ko līdz šim nebija varēts izdarīt. Reģenerācija ir nozīmīga sadaļa riepu aprites ciklā, tāpēc būtiski to pēc iespējas vairāk veikt pašmāju uzņēmumos, tādējādi nodrošinot labāku izsekojamību, mazāk paļaujoties uz ārzemju pārstrādes rūpnīcām. Kāpinot vietējo uzņēmumu pārstrādes jaudas, ieguvums būs gan ekonomiskās aktivitātes pieaugums, gan nolietoto riepu aprites cikla sakārtošana,” skaidro VVD ģenerāldirektore Elita Baklāne – Ansberga.

Esam gandarīti, ka “Eco Baltia grupa”, paplašinot un daudzveidojot savas darbības jomas, var lepoties ar jaunu atkritumu pārstrādes rūpnīcu. Līdz šim esam pārstrādājuši dažādus polimēru iepakojumus, bet tagad sevi piesakām arī riepu un gumijas pārstrādē. Šādas rūpnīcas nepieciešamību apliecina nelegālo riepu krāvumi dažādās Latvijas vietās, radot jaunas pārstrādes iespējas tepat Latvijā. Turklāt, ņemot vērā, ka vairākas Āzijas valstis jau paziņojušas par nepārstrādātu atkritumu importa aizliegumu, Latvijai perspektīvā būs arvien vairāk jāattīsta atkritumu pārstrādes jaudas un iespējas, tāpēc lepojamies, ka varam būt līderi šajā jomā,” uzsver “Eco Baltia grupas” valdes priekšsēdētājs Māris Simanovičs.

Rūpnīcā pamatā tiks pārstrādātas no Latvijas uzņēmumiem un privātpersonām savāktās riepas. “Šobrīd notiek darbs, lai jau rudenī atbilstoši normatīvo aktu prasībām Tukumā, Dienvidu ielā 2, kur atrodas rūpnīca, varētu nodrošināt nolietoto riepu pieņemšanu no Tukuma novada iedzīvotājiem. Tas nozīmē, ka mūsu rūpnīcā Tukumā viena privātpersona ik gadu bez maksas varēs pārstrādei nodot vienu vieglo automašīnu riepu komplektu jeb četras riepas, papildina J. Aizbalts.

Jaunajā “Eco Baltia vide” riepu pārstrādes rūpnīca šobrīd radītas septiņas jaunas darba vietas, nākotnē plānots to skaitu palielināt.

Jaunas riepu pārstrādes vietas izveide Latvijā ir apsveicams solis, lai uzlabotu nolietotu riepu apsaimniekošanas, t.sk., pārstrādes caurspīdīgumu un izsekojamību, ar ko līdz šim sistēmiskā līmenī bijušas problēmas. Nedrīkst aizmirst arī par šādas iniciatīvas pienesumu jaunu darba vietu radīšanā, kā arī potenciālu valsts budžeta papildināšanu nodokļu veidā. Valstij, savukārt, atbildes vietā būtu jāstiprina pasākumi, kas saistīti ar apsaimniekotāju norādīto pārstrādes vietu ārvalstīs uzraudzību, lai mēs arvien mazāk dzirdētu par gadījumiem, kad riepas, kas, it kā, tiek pārstrādātas Indijā vai Lietuvā, pēcāk atrodas sakrautas kaudzē Latvijas mežos, vai, vēl ļaunāk, Rīgas centrā,” uzsver Latvijas Riepu apsaimniekošanas asociācijas vadītāja Tīna Lūse.

Par SIA “Eco Baltia vide”:

SIA “Eco Baltia vide” ir vides apsaimniekošanas uzņēmums, kas nodrošina atkritumu apsaimniekošanas,  uzkopšanas un ceļu uzturēšanas pakalpojumus, otrreizējo izejvielu šķirošanu un tirdzniecību, kā arī riepu pārstrādi. SIA “Eco Baltia vide” 2018.gadā strādāja ar 16,35 miljonu EUR apgrozījumu. Uzņēmumā strādā 290 darbinieki. SIA „Eco Baltia vide” ir daļa „Eco Baltia grupas”, kas ir apgrozījuma ziņā lielākā vides apsaimniekošanas uzņēmumu grupa Baltijas valstīs, nodrošinot pilnu atkritumu apsaimniekošanas ciklu no savākšanas līdz pārstrādei.

Saistītie raksti

Šķirošanas akcijā “Elektronikas šķiratlons” savāktas jau 243,5 tonnas elektroiekārtu

05/08/2020

No šā gada 20.aprīļa norisinās Latvijas Zaļā punkta, veikalu tīkla “top!” un SIA “Eco Baltia vide” organizētā Vislatvijas elektronikas šķirošanas kampaņa “Elektronikas šķiratlons”. Kopējais līdz šim akcijas laikā savāktais elektroiekārtu apjoms sasniedzis jau 243,5 tonnas. […]

VIDEO. Ar vecu elektroniku nav ko pīties

30/07/2020

SIA “Eco Baltia vide” sadarbībā ar Latvijas Zaļo punktu un veikaliem “top!”īstenotās šķirošanas kampaņas “Elektronikas šķiratlons” ietvaros radīts  VIDEO, kurā bijušais spēkavīrs Raivis Vidzis un TV un radio personība Ligita Mieze caur dramatikumu un vienlaikus […]

Izmaiņas SIA “Eco Baltia vide” rekvizītos

23/07/2020

Informējam, ka saistībā ar Luminor Bank AS datu pārcelšanu uz vienotu sistēmu, kas notika laikā no š.g. 21.jūlija plkst.19:00 līdz 22.jūlija 9:00, tiek paredzētas izmaiņas uzņēmuma SIA “Eco Baltia vide” līdzšinējos rekvizītos – mainīts bankas […]

SIA “Eco Baltia vide” aicina piedalīties elektrotehnikas, lielgabarīta un bīstamo atkritumu nodošanas akcijā

06/07/2020

Vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide” aicina Babītes novada iedzīvotājus piedalīties nolietoto elektroiekārtu, lielgabarīta un mājsaimniecībā radušos videi kaitīgo atkritumu bezmaksas nodošanas akcijā, kas notiks 29.  un 30.jūlijā. Iedzīvotāji tiek aicināti līdz 22.jūlijam pieteikt […]

Lietojot ecobaltiavide.lv vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai saskaņā ar mūsu Privātuma politiku.
Piekrītu