aizvērt
open menu
facebook
Mārupē, pie “Business Garden Rīga” virszemes autostāvvietas, atklāts jauns nolietotās elektrotehnikas savākšanas punkts

Mārupē, pie “Business Garden Rīga” virszemes autostāvvietas, atklāts jauns nolietotās elektrotehnikas savākšanas punkts

Paplašinot un uzlabojot nolietotās elektrotehnikas savākšanas infrastruktūru, SIA “Eco Baltia vide” sadarbībā ar “Latvijas Zaļo punktu” atklājusi jaunu nolietotās elektrotehnikas savākšanas punktu Mārupē, Vērdiņu ielā, pie “Business Garden Rīga” virszemes autostāvvietas.

Punkts sāks darboties no š.g. 19. decembra un tajā iedzīvotāji aicināti bez maksas atbrīvoties no nolietotās vai nevajadzīgās elektrotehnikas. Jaunā elektrotehnikas savākšanas punkta darba laiks būs katru dienu no 16.00 līdz 20.00, izņemot pirmdienas, kad punkts nestrādās. Pieņemšanas punktā strādās darbinieks, un elektrotehniku varēs nodot tikai punkta darba laikā. Lūgums ņemt vērā, ka elektrotehniku pie punkta atstāt nedrīkst.

Īpaši ērti, ka jaunajā elektronikas nodošanas punktā bez maksas var nodot gan lielo sadzīves tehniku, tostarp ledusskapjus, veļas mašīnas, plītis, trauku mazgājamās mašīnas u.c. iekārtas, kuru nodošana nereti ir ierobežota. Tāpat punktā var nodot arī mazo tehniku, piemēram, mikroviļņu krāsnis, blenderus, elektriskos svarus, fēnus, virtuves kombainus un citas ierīces. Punktā var nodot arī uzkrātās baterijas un akumulatorus.

Aicinām ievērot, ka šķirošanas punktā var nodot tikai elektropreces, akumulatorus un baterijas. Netiks pieņemti citi atkritumu veidi, piemēram, mēbeles, logi, durvis, podi u.c.

SIA “Eco Baltia vide” informē, ka Rīgā elektrotehnikas bezmaksas savākšana no mājsaimniecībām un uzņēmumiem (sākot no 40 kg) tiek nodrošināta arī ikdienā. To var pieteikt, zvanot pa tel.8717 vai rakstot uz e-pastu riga@ecobaltiavide.lv. Plašāka informācija par pakalpojumu pieejama uzņēmuma mājaslapā.

Tāpat SIA “Eco Baltia vide” un Latvijas Zaļais punkts atgādina, ka ikdienā veco elektroniku iedzīvotāji var nodot vairāk nekā 70 atkritumu šķirošanas laukumos visā Latvijā. Mazo tehniku un baterijas var nodot arī tirdzniecības vietās, kur uzstādītas speciālās šķirošanas kastes. Šķirošanas laukumu, kā arī specializētie bateriju nodošanas punkti, apkopoti Latvijas Zaļā punkta digitālajā šķirošanas kartē.

Svarīgi zināt un atcerēties, ka nolietota elektrotehnika un baterijas ir videi kaitīgie atkritumi, kuru sastāvā var būt bīstamas vielas, piemēram, svins, kadmijs, alva u.c. Turpretim, ja elektrotehniku un baterijas pārstrādā, rodas jaunas izejvielas, kas ir derīgas atkārtotai dažādu priekšmetu ražošanai. Līdz ar to, atbildīgi šķirojot, ir iespējams samazināt arī pirmreizējo dabas resursu izmantošanu.

Saistītie raksti

“Eco Baltia vide” savos reģionos aicina šķirot arī dzērienu kartona iepakojumu jeb piena, kefīra, sulas u.c. pakas

18/07/2024

Attīstoties otrreizējo izejvielu pārstrādes iespējām pasaulē, palielinās to atkritumu daudzums, ko iedzīvotājiem iespējams šķirot dalīti no citiem atkritumiem. Piemēram, ja vēl pēdējos gados starp dažādiem iepakojumiem daudzviet netika pieņemts dzērienu kartona jeb kompozīta (dažādu materiālu […]

Derīgas lietas gluži par baltu velti. Saldū tapis otrreiz izmantojamu mantu skapis

16/07/2024

Lietu atkārtota izmantošana tāpat kā atkritumu šķirošana ir viens no ilgtspējīgiem ikdienas paradumiem, kas nereti tiek aizmirsts. Aktualizējot atkārtotas lietu izmantošanas nozīmi cilvēku ekoloģiskās pēdas mazināšanā un atgādinot, ka itin bieži tas, kas vienam var […]

“Eco Baltia vide” reizi mēnesī Skrundā nodrošinās klientu apkalpošanu klātienē

11/07/2024

No šā gada 1. jūlija vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide” Kuldīgas novada Skrundas pilsētā un pagastā, kā arī Nīkrāces, Rudbāržu, Raņķu pagastā turpina sniegt sadzīves atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumus. Lai nodrošinātu pieejamāku klientu apkalpošanu ikvienam […]

Divu dienu akcijas laikā Mārupē savāktas 52,67 tonnas dažāda veida atkritumu

03/07/2024

Jūnijā divus dienu akcijas laikā Mārupes pilsētā un pagastā iedzīvotāji nodevuši 52,67 tonnas dažāda veida atkritumu. Akciju organizēja vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide”, piedāvājot iedzīvotājiem savās dzīves vietās bez maksas atbrīvoties no nederīgajām […]

Sīkdatņu iestatījumi

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus
šajā vietnē var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Lūdzu atzīmējiet savu izvēli.

Obligāti nepieciešamās sīkdatnes
Analītiskās sīkdatnes
Mārketinga sīkdatnes
Sīkdatņu iestatījumi