aizvērt
open menu
facebook
Saimniecības visā Latvijā aicinātas bez maksas nodot lauksaimniecībā izmantoto iepakojumu

Saimniecības visā Latvijā aicinātas bez maksas nodot lauksaimniecībā izmantoto iepakojumu

Pavasaris ir laiks, kad sākas aktīvie darbi lauksaimniecībā, tāpēc, lai nodrošinātu otrreizējā pārstrādē arvien lielāku nodoto atkritumu apjomu, SIA “Eco Baltia vide” sadarbībā ar Latvijas Zaļo punktu aicina lauksaimniekus bez maksas nodot izlietoto lauksaimniecības iepakojumu.

Pērn SIA “Eco Baltia vide” otrreizējā pārstrādē nodeva vairāk nekā 4500 tonnas iepakojuma, kas savākt no lauku saimniecībām visā Latvijā. Vērts zināt, ka pārstrādei derīgi ir tādi materiāli kā dažāda veida plēve, tostarp skābsiena, ruļļu ietinamais, agro, dārza un cita veida plēve, polipropilēna maisi jeb BIG BAG, plastmasas kannas un mucas. Lūk, kādiem soļiem sekot, lai saimniekošana būtu videi un maciņam draudzīgāka un radītu mazāku atkritumu daudzumu.

  1. Izvēlies produkciju pārstrādājamā iepakojumā

Jāņem vēra, ka ir daļa iepakojuma, kas nav derīgs pārstrādei. Piemēram, iepakojums, kas ražots no dažādu materiālu sakausējumiem vai materiāliem, kuri ir tik reti tirgū, ka tiem pārstrādes iespējas vēl netiek nodrošinātas vai tik mazam apjomam tā ir neefektīva. Tāpēc ir vērts pārliecināties, ka produkcija, ko izvēlaties, ir pārstrādātā iepakojumā. Izvēloties produkciju pārstrādājamā iepakojumā, mazināsies atkritumu kalni poligonos, bet resursi tiks atgriezti otrreizējā dzīvē!

  1. Atrodi vietu, kur uzglabāt iepakojumu pēc tā iztukšošanas

Lai iepakojums būtu derīgs pārstrādei, tam ir jābūt relatīvi tīram un sausam – bez būtiskiem produktu, smilšu, dubļu piejaukumiem, kā arī bez jebkādiem atkritumiem, tostarp virvēm, striķiem, būvgružiem un pat kautķermeņiem, kas salīdzinoši reti, taču gadās ietīti pārstrādei derīgajos iepakojumos. Pirms iepakojuma nodošanas pārstrādei vai plānojot tā uzglabāšanu līdz no tā atbilstoši atbrīvoties, svarīgi to nošķirot no citiem atkritumu veidiem un novietot sausā vietā, lai novērstu vai vismaz mazinātu laikapstākļu ietekmi.

  1. Izvēlies oficiālu apsaimniekotāju iepakojuma nodošanai

Lai pārliecinātos, ka iepakojums patiešām nonāks pārstrādē un saimniecība saņemtu visus Valsts vides dienestam nepieciešamos apliecinājumus par iepakojumu nodošanu pārstrādei, vislabāk izvēlēties oficiālu atkritumu apsaimniekotāju. Oficiāls partneris spēs arī profesionāli konsultēt par iespējām pārstrādāt konkrēto iepakojumu.

  1. Nodod iepakojumu pārstrādei

Atkritumu šķirošanas laukumos

Zemnieku saimniecības lauksaimniecības iepakojumu var bez maksas nodot kādā no SIA “Eco Baltia vide” atkritumu šķirošanas laukumiem un filiālēm. Darba laiki pieejami ŠEIT.

  • Daugavpilī, Dunduru ielā 13A (tel. 26028042);
  • Madonā, Augu ielā 29A (tel. 25705502);
  • Aizkrauklē, Jaunceltnes ielā 9 ( tel. 25705502);
  • Bauskā, Īslīces ielā 5A (tel. 25705502);
  • Liepājā, Ezermalas ielā 11 (tel. 22004476).

Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumā “Zemdegas” (iepriekšēja pieteikšanās)

  • Siguldas pagasts, Zinātnes iela, Peltes (tel. 26112288)

Piesaki materiāla izvešanu

Tāpat SIA “Eco Baltia vide” visā Latvijas teritorijā apjomam 5-10 m3 bez maksas nodrošina iepakojuma savākšanu arī klātienē no saimniecībām.

Svarīgi!

Nododot iepakojumu, saimniecība saņems apliecinājumu Valsts vides dienestam par vides aizsardzības un atkritumu apsaimniekošanas prasībām atbilstošu lauksaimniecības iepakojuma apsaimniekošanu.

Plašāka informācija par SIA “Eco Baltia vide” piedāvātajām atkritumu šķirošanas iespējām un citiem pakalpojumiem pieejama www.ecobaltiavide.lv, zvanot pa tel. 8717 vai rakstot uz e-pastu info@ecobaltiavide.lv.

Saistītie raksti

“Eco Baltia vide” savos reģionos aicina šķirot arī dzērienu kartona iepakojumu jeb piena, kefīra, sulas u.c. pakas

18/07/2024

Attīstoties otrreizējo izejvielu pārstrādes iespējām pasaulē, palielinās to atkritumu daudzums, ko iedzīvotājiem iespējams šķirot dalīti no citiem atkritumiem. Piemēram, ja vēl pēdējos gados starp dažādiem iepakojumiem daudzviet netika pieņemts dzērienu kartona jeb kompozīta (dažādu materiālu […]

Derīgas lietas gluži par baltu velti. Saldū tapis otrreiz izmantojamu mantu skapis

16/07/2024

Lietu atkārtota izmantošana tāpat kā atkritumu šķirošana ir viens no ilgtspējīgiem ikdienas paradumiem, kas nereti tiek aizmirsts. Aktualizējot atkārtotas lietu izmantošanas nozīmi cilvēku ekoloģiskās pēdas mazināšanā un atgādinot, ka itin bieži tas, kas vienam var […]

“Eco Baltia vide” reizi mēnesī Skrundā nodrošinās klientu apkalpošanu klātienē

11/07/2024

No šā gada 1. jūlija vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide” Kuldīgas novada Skrundas pilsētā un pagastā, kā arī Nīkrāces, Rudbāržu, Raņķu pagastā turpina sniegt sadzīves atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumus. Lai nodrošinātu pieejamāku klientu apkalpošanu ikvienam […]

Divu dienu akcijas laikā Mārupē savāktas 52,67 tonnas dažāda veida atkritumu

03/07/2024

Jūnijā divus dienu akcijas laikā Mārupes pilsētā un pagastā iedzīvotāji nodevuši 52,67 tonnas dažāda veida atkritumu. Akciju organizēja vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide”, piedāvājot iedzīvotājiem savās dzīves vietās bez maksas atbrīvoties no nederīgajām […]

Sīkdatņu iestatījumi

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus
šajā vietnē var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Lūdzu atzīmējiet savu izvēli.

Obligāti nepieciešamās sīkdatnes
Analītiskās sīkdatnes
Mārketinga sīkdatnes
Sīkdatņu iestatījumi