aizvērt
open menu
facebook
SIA “Eco Baltia vide” apgrozījums 2023. gadā palielinājies par 9,5%

SIA “Eco Baltia vide” apgrozījums 2023. gadā palielinājies par 9,5%

Vides apsaimniekošanas uzņēmuma SIA “Eco Baltia vide” neto apgrozījums 2023. gadā sasniedza 53,99 miljonus eiro, kas ir par 9,5% vairāk nekā 2022. gadā, kad neto apgrozījums bija 49,3 miljoni eiro. Apgrozījuma pieaugumu galvenokārt veicināja dabas resursu nodokļa (DRN) izmaiņas par atkritumu noglabāšanu poligonā, kā arī jaunu vides apsaimniekošanas pakalpojumu attīstība un otrreizējo izejvielu šķirošanas jaudu kāpināšana.

SIA “Eco Baltia vide” valdes priekšsēdētājs Jānis Aizbalts: “Atkritumu un vides apsaimniekošana Latvijā ir stingri kontrolēta nozare, kas vienlaikus ir mainīga, ņemot vērā Eiropas Savienības (ES) augošās prasības attiecībā uz atkritumu apjoma samazināšanu un pārstrādes veicināšanu. Tāpēc mūsu attīstība 2023. gadā tika vērsta uz jaunu pakalpojumu ieviešanu, kas palīdz izpildīt biznesa mērķus, tostarp kāpināt otrreizējo izejvielu šķirošanas jaudas. Mūsu biznesa portfeli pēc “Pilsētas Eko serviss” iegādes un pievienošanas “Eco Baltia vide” pērn esam paplašinājuši arī pilsētvides apsaimniekošanā, kur praktizējam jau vairāk nekā desmit gadu. Tas ir nozīmīgs solis, lai nu jau kopā ar ilggadēju nozares dalībnieku strauji kāpinātu kvalitātes latiņu ceļu uzturēšanā galvaspilsētā un citviet Latvijā.”

Uzņēmuma neto peļņa pērn bijusi 12,1 miljons eiro, kas salīdzinot ar gadu iepriekš palielinājusies par 119,6%. To būtiski ietekmēja 2023. gadā veiktā uzņēmuma reorganizācija, pievienojot Sabiedrībai SIA “Pilsētas Eko serviss”, kas deva pozitīvu ietekmi 6,6 miljonu eiro apmērā.

“Eco Baltia vide” pērn turpināja darbu pie vairāku projektu attīstīšanas, tostarp būvgružu šķirošanas un pārstrādes laukumu izveides, sadzīves atkritumu, tekstilizstrādājumu un citu materiālu šķirošanas veicināšanas. Tāpat 2023. gadā turpinājās darbs pie jaunās atkritumu šķirošanas rūpnīcas būvniecības Pierīgā, kur kopējās investīcijas veido aptuveni 11,7 miljonus eiro, savukārt rūpnīcas kopējā šķirošanas jauda plānota 45 000 tonnu gadā.

Pērn “Eco Baltia vide” turpināja investīcijas uzņēmuma autoparka, iekārtu un tehniskā nodrošinājuma atjaunošanā un uzlabošanā ar mērķi nodrošināt nepārtrauktu uzņēmuma darbību un pakalpojumu sniegšanu klientiem augstākajā kvalitātē. No kopējām investīcijām, kas 2023.gadā specializētajam transportam tika paredzētas 1,3 miljonu eiro apmērā, aptuveni 90% tika novirzīti videi draudzīgāku atkritumu savākšanas automašīnu iegādei. Pārskata perioda beigās uzņēmums pakalpojumu nodrošināšanai klientiem izmantoja jau 17 videi draudzīgākas automašīnas.

“Ilgtspējas principu ieviešana “Eco Baltia vide” darbības procesos ir viens no svarīgiem pīlāriem mūsu attīstībā. Ņemot vērā ES straujo virzību uz “Zaļo kursu”, stingrākas prasības attiecībā uz videi draudzīgāku uzņēmējdarbību nacionālā mērogā ieņem lielāku nozīmi. Tāpēc jau šobrīd strādājam, lai maksimāli mazinātu mūsu darbības laikā radīto ietekmi uz vidi, tostarp transporta, kas atkritumu apsaimniekošanā un citās nozarēs kļūst noteicošs arī pašvaldību publiskajos iepirkumos,” pauž J. Aizbalts.

Viena no uzņēmuma prioritātēm pērn bijusi arī darba apstākļu uzlabošana, atbalsts darbiniekiem un darba drošības prasību ievērošana visaugstākajā līmenī. Lai to veicinātu, uzņēmumā aktīvi tiek ieviestas LEAN metodes un notiek regulāras darba drošības mācības darbiniekiem, kā arī tiek organizētas papildu izglītojošās kampaņas darbiniekiem par darba drošības jautājumiem.

Būtiska uzmanība pērn pievērsta arī klientu apkalpošanas un loģistikas procesu uzlabošanai. 2023. gadā veiktā klientu aptauja rāda, ka klientu novērtējums par sadarbību sasniedzis 8,5 punktus (10 punktu skalā). Augsts novērtējums iegūts arī Ilgtspējas indeksā: 2023. gadā “Eco Baltia vide” jau otro gadu pēc kārtas saņēma godalgu Platīna kategorijā. Lai noteiktu savas darbības ilgtspējas un korporatīvās atbildības atbilstības līmeni un, balstoties uz ekspertu atzinumu, veiktu nepieciešamos uzlabojumus piecās jomās – stratēģija, sabiedrība, vide, darba vide, tirgus attiecības – uzņēmums dalību Ilgtspējas indeksā plāno arī 2024.gadā.

Veicinot uzņēmuma attīstību, arī šogad “Eco Baltia vide” turpinās darbu pie investīciju projektiem otrreizējo izejvielu apsaimniekošanā un šķirošanas tīkla paplašināšanā reģionos, tekstila šķirošanas infrastruktūras attīstības, kā arī autoparka atjaunošanas pārejai uz darba specifikai atbilstošu zemu emisiju vai bezemisiju transportu.

Saistītie raksti

“Eco Baltia vide” savos reģionos aicina šķirot arī dzērienu kartona iepakojumu jeb piena, kefīra, sulas u.c. pakas

18/07/2024

Attīstoties otrreizējo izejvielu pārstrādes iespējām pasaulē, palielinās to atkritumu daudzums, ko iedzīvotājiem iespējams šķirot dalīti no citiem atkritumiem. Piemēram, ja vēl pēdējos gados starp dažādiem iepakojumiem daudzviet netika pieņemts dzērienu kartona jeb kompozīta (dažādu materiālu […]

Derīgas lietas gluži par baltu velti. Saldū tapis otrreiz izmantojamu mantu skapis

16/07/2024

Lietu atkārtota izmantošana tāpat kā atkritumu šķirošana ir viens no ilgtspējīgiem ikdienas paradumiem, kas nereti tiek aizmirsts. Aktualizējot atkārtotas lietu izmantošanas nozīmi cilvēku ekoloģiskās pēdas mazināšanā un atgādinot, ka itin bieži tas, kas vienam var […]

“Eco Baltia vide” reizi mēnesī Skrundā nodrošinās klientu apkalpošanu klātienē

11/07/2024

No šā gada 1. jūlija vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide” Kuldīgas novada Skrundas pilsētā un pagastā, kā arī Nīkrāces, Rudbāržu, Raņķu pagastā turpina sniegt sadzīves atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumus. Lai nodrošinātu pieejamāku klientu apkalpošanu ikvienam […]

Divu dienu akcijas laikā Mārupē savāktas 52,67 tonnas dažāda veida atkritumu

03/07/2024

Jūnijā divus dienu akcijas laikā Mārupes pilsētā un pagastā iedzīvotāji nodevuši 52,67 tonnas dažāda veida atkritumu. Akciju organizēja vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide”, piedāvājot iedzīvotājiem savās dzīves vietās bez maksas atbrīvoties no nederīgajām […]

Sīkdatņu iestatījumi

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus
šajā vietnē var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Lūdzu atzīmējiet savu izvēli.

Obligāti nepieciešamās sīkdatnes
Analītiskās sīkdatnes
Mārketinga sīkdatnes
Sīkdatņu iestatījumi