aizvērt
open menu
facebook
SIA “Eco Baltia vide” klientiem Kurzemes reģionā nodrošinās vairākas iespējas bioloģisko atkritumu šķirošanai

SIA “Eco Baltia vide” klientiem Kurzemes reģionā nodrošinās vairākas iespējas bioloģisko atkritumu šķirošanai

2024. gada janvārī spēkā stāsies nosacījumi, kas paredz, ka bioloģiski noārdāmie atkritumi jāvāc dalīti no pārējiem atkritumiem visā Latvijā. Vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide” arī Saldus novada, Dienvidkurzemes novada, Liepājas pilsētas, Skrundas pilsētas un pagasta klientiem piedāvā vairākus risinājumus to šķirošanai. Jau šobrīd šis pakalpojums tiek nodrošināts klientiem citviet Latvijā.

Bioloģiskos atkritumus ir svarīgi atdalīt no sadzīves atkritumiem, jo dalīta bioloģisko atkritumu vākšana palīdz samazināt poligonā noglabājamo sadzīves atkritumu apjomu. Dalīta vākšana arī rada iespēju mazināt izmaksas par atkritumu apsaimniekošanu, jo maksa par bioloģisko atkritumu apsaimniekošanu no 2024. gada janvāra būs par 40 % zemāka nekā maksa par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu. Šķirojot bioloģiskos atkritumus, samazinās sadzīves atkritumu apjoms, līdz ar to izmaksas par atkritumu apsaimniekošanu var samazināt, ja tiek samazināts sadzīves atkritumu izvešanas biežums un konteinera tilpums.

Konteineri bioloģiskajiem atkritumiem

SIA “Eco Baltia vide” klienti bioloģisko atkritumu šķirošanai par samazinātu tarifu var pieteikt dažāda izmēra konteinerus. Pieejami 0,12 m3, 0,24 m3 un 0,66 m3 tilpuma konteineri, kas tiek izvesti pēc grafika. Pakalpojumam var pieteikties gan fizikas, gan juridiskas personas.

Lai bioloģiskie atkritumi būtu derīgi pārstrādei, būtiski ievērot pareizas šķirošanas pamatprincipus. Bioloģisko atkritumu konteineros drīkst likt:

  • pārtikas un virtuves atkritumus (augļus, dārzeņus, pārtikas un ēdienu atkritumus bez iepakojuma, arī gaļu un sieru);
  • dārzu vai parku atkritumus (koku lapas, zāli, vecus augus un nelielus zariņus līdz 2 cm diametrā un garumā līdz 50 cm, izņemot tūju skujas un zarus);
  • kafijas un tējas biezumus;
  • olu čaumalas;
  • papīra un bio maisiņus.

Maiss bioloģiskajiem un zaļajiem atkritumiem

Ja bioloģiskie atkritumi rodas neregulāri, ērts risinājums ir iegādāties priekšapmaksas speciālo maisu, kurā ievietot bioloģiskos dārza un pārtikas atkritumus. Maisi pieejami 120 litru tilpumā un to izvešanu var pieteikt pēc nepieciešamības. Maisus no 2024. gada janvāra būs iespējams iegādāties:

  • Saldū, SIA “Eco Baltia vide” klientu apkalpošanas centrā (adrese tiks precizēta);
  • Liepājā, SIA “Eco Baltia vide” klientu apkalpošanas centrā Ezermalas ielā 11.

Kompostēšanas iespējas

Jāuzsver, ka videi draudzīgs un ekonomisks bioloģisko atkritumu apsaimniekošanas veids ir komposta veidošana savā dārzā vai pagalmā. Ja mājsaimniecība kompostēšanu ir jau uzsākusi vai tai ir iespēja to darīt savā teritorijā, iedzīvotāji ir aicināti arī turpmāk vai no jauna bioloģiskos atkritumus kompostēt. Tādā gadījumā nav nepieciešamības pēc atsevišķa konteinera bioloģiskajiem atkritumiem.

Kompostā drīkst likt augļu un dārzeņu mizas, augu izcelsmes pārtikas produktus, tējas un kafijas biezumus, grieztos ziedus un telpaugus, olu čaumalas un dažādus dārza uzkopšanas atkritumus – zāli, vecos augus, neliela izmēra zarus. Kompostā neiederas gaļas un zivju gaļas pārtikas produkti, sadzīves atkritumi, tūju un citu koku zari.

Pieteikt bioloģisko atkritumu apsaimniekošanu SIA “Eco Baltia vide” apkalpošanas zonās iespējams:

  • Saldus novadā, zvanot pa tālruni 22022418 vai rakstot uz e-pastu saldus@ecobaltiavide.lv;
  • Liepājas pilsētā, Dienvidkurzemes novadā, Skrundas pilsētā un pagastā, zvanot pa tālruni 22013939 vai rakstot uz e-pastu kurzeme@ecobaltiavide.lv.

 

 

 

 

 

 

Saistītie raksti

SIA “Eco Baltia vide” apgrozījums 2023. gadā palielinājies par 9,5%

19/06/2024

Vides apsaimniekošanas uzņēmuma SIA “Eco Baltia vide” neto apgrozījums 2023. gadā sasniedza 53,99 miljonus eiro, kas ir par 9,5% vairāk nekā 2022. gadā, kad neto apgrozījums bija 49,3 miljoni eiro. Apgrozījuma pieaugumu galvenokārt veicināja dabas resursu nodokļa […]

SIA “Eco Baltia vide” klientu apkalpošanas centru un atkritumu šķirošanas laukumu darba laiks Līgo svētkos

19/06/2024

Informējam par izmaiņām SIA “Eco Baltia vide” klientu apkalpošanas centru un atkritumu šķirošanas laukumu darba laikos Līgo svētku laikā. SIA “Eco Baltia vide” klientu apkalpošanas centri un zvanu centri nestrādās pirmdien, 24. jūnijā. Savukārt visi […]

“Eco Baltia vide” – oficiālais “Tet Rally Latvia” vides partneris

14/06/2024

Vides apsaimniekošanas uzņēmums “Eco Baltia vide”, ikdienā rūpējoties par atkritumu apjoma samazināšanu un vides ilgtspējas veicināšanu Latvijā, šovasar spēruši soli tuvāk autobraucējiem, kļūstot par “Tet Rally Latvia” organizētā FIA Pasaules rallija čempionāta posma oficiālo vides […]

Liepājā darbu sācis būvgružu šķirošanas laukums

13/06/2024

Šajā pavasarī darbu sācis Baltijā lielākās vides resursu apsaimniekošanas uzņēmumu grupas AS “Eco Baltia” uzņēmuma SIA “Eco Baltia vide” Kurzemes filiāles būvgružu šķirošanas laukums Liepājā,  Ezermalas ielā 11. Tajā tiks šķiroti visa veida būvniecības un […]

Sīkdatņu iestatījumi

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus
šajā vietnē var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Lūdzu atzīmējiet savu izvēli.

Obligāti nepieciešamās sīkdatnes
Analītiskās sīkdatnes
Mārketinga sīkdatnes
Sīkdatņu iestatījumi