lv | ru
aizvērt
open menu
Rīga
Par mums
Jaunumi
Pakalpojumi
Klientiem
Kontakti
facebook

Biežāk uzdotie jautājumi

Aktuālie jautājumi pēc 20. maija
Kāpēc man netiek izvesti atkritumi?

Balstoties uz Rīgas domes iepirkuma rezultātiem, no 20.maija mainījās atkritumu apsaimniekošanas kārtība Rīgā, līdz ar to visi līdzšinējie līgumi spēku zaudēja 19.maijā. Tiem iedzīvotājiem, kuri nav pārslēguši jauno līgumu, atkritumu izvešana netiek nodrošināta.

Tie iedzīvotāji, kuri līgumu noslēdza līdz 13.maijam, savus jaunos grafikus saņēma līdz 20.maijam. Attiecīgi atkritumu apsaimniekošana notiek, atbilstoši tajā norādītajiem datumiem. Ja šajā gadījumā atkritumu izvešana nav notikusi, aicinām sazināties ar SIA “Eco Baltia vide” klientu centru, zvanot pa tel.8717 vai rakstot uz e-pastu riga@ecobaltiavide.lv.

Lūdzam pārliecināties, ka grafikā norādītajās dienās no plkst.5 rītā atkritumu konteineram jābūt izstumtam specializētajam transportam pieejamā vietā! Rīgas domes saistošie noteikumi paredz, ka konteineru tukšošanu varam veikt no plkst.5 līdz plkst.23.

Ja līgums par atkritumu apsaimniekošanu ir noslēgts (abu pušu parakstīts) pēc 13.maija un tuvāk 19.maijam, kad spēku zaudē līdzšinējie līgumi, to apstrāde notiek rindas kārtībā. Klientu apkalpošanas centrs šobrīd strādā pastiprinātā režīmā, lai pēc iespējas ātrāk sagatavotu un nosūtītu iedzīvotājiem jaunos grafikus, kā arī nodrošinātu pēc iespējas nepārtrauktu atkritumu izvešanu.

Ja atkritumi netiek izvesti pie daudzdzīvokļu ēkām, šajā gadījumā nepieciešams sazināties ar namu apsaimniekotāju.

Dzīvoju daudzdzīvokļu namā. Kāpēc mums netiek izvesti atkritumu?

Balstoties uz Rīgas domes iepirkuma rezultātiem, no 20.maija mainījās atkritumu apsaimniekošanas kārtība Rīgā, līdz ar to visi līdzšinējie līgumi spēku zaudēja 19.maijā. Tiem iedzīvotājiem, kuri nav pārslēguši jauno līgumu, atkritumu izvešana netiek nodrošināta.

Daudzdzīvokļu ēkām par līguma slēgšanu atbildīgi namu apsaimniekotāji. Gadījumā, ja atkritumi pēc 20.maija pie mājas novietotajos konteineros uzkrājas un netiek izvesti, aicinām sazināties ar Jūsu nama pārvaldnieku.

Vai es varu noslēgt līgumu par atkritumu apsaimniekošanu arī pēc 20.maija?

Jā, arī pēc 20.maija ir iespējams noslēgt līgumu gan elektroniski, gan klātienē. Skat. ”Kā es varu noslēgt līgumu par atkritumu izvešanu”. Pēc 20.maija noslēgtie līgumi tiek apstrādāti un jaunie grafiki izveidoti rindas kārtībā. Atkritumu izvešana tiks nodrošināta tad, kad tiks sagatavots un izsūtīts jaunais atkritumu izvešanas grafiks.

Kad man izvedīs atkritumus, ja līgumu noslēgšu tikai tagad?

Pēc līguma slēgšanas jārēķinās ar tā tālāko personas datu apstrādes un jaunā grafika izveides laiku, kas var aizņemt vairākas dienas. Tā kā līdz 19.maijam, kad zaudē spēku līdzšinējie līgumi, daļa iedzīvotāju vēl nebija noslēguši jaunos līgumus, to apstrāde un grafiku izveide notiek rindas kārtībā un tā var aizņemt ilgāku laiku. Mūsu klientu centrs šobrīd strādā pastiprinātā režīmā, lai atkritumu savlaicīgu izvešanu būtu iespējams nodrošināt ikvienam iedzīvotājam, kurš noslēdzis līgumu.

Kā es varu noslēgt līgumu par atkritumu izvešanu?

Mēs nodrošināsim vairākas līgumu pārslēgšanas iespējas:

 • ELEKTRONISKI mūsu mājaslapā sadaļā “Klientiem”, izvēloties “Līguma/vienošanās noslēgšana”. Autorizācija iespējama ar SEB, Swedbank un Luminor internetbanku starpniecību. Gadījumā, ja minēto banku sarakstā nav pieejama nepieciešamā banka, aicinām līguma slēgšanu pieteikt, rakstot uz e-pastu riga@ecobaltiavide.lv.
 • SIA “Eco Baltia vide” klientu apkalpošanas centros:
  • Brīvības iela 289, Rīga:
   • P: 9-17
   • O: 9-17
   • T: 9-17
   • C: 9-19
   • P: 9-17
   • S: Slēgts
   • Sv. Slēgts

NB! Informējam, ka pagaidām klientu apkalpošana, ievērojot piesardzības pasākumus, notiek tikai attālināti un klātienē klienti netiek pieņemti.

 

 

Juridiskās personas līgumus aicināti noslēgt  gan klātienē klientu apkalpošanas centros, gan elektroniski vai piesakot līguma noslēgšanu e-pastā: riga@ecobaltiavide.lv. Pēc e-pastā saņemtā pieteikuma, klientu apkalpošanas speciālists sazināsies ar iesniedzēju, lai precizētu detaļas un vienotos par līguma noslēgšanu.

 

Daudzdzīvokļu ēku iemītniekiem pašiem līgumus nav jāpārslēdz – par to jāparūpējas namu apsaimniekotājs.

Līgumu esmu noslēdzis, bet man nav atsūtīts atkritumu izvešanas grafiks.

Tie iedzīvotāji, kuri līgumu noslēdza līdz 13.maijam, savus jaunos grafikus saņēma jau līdz 20.maijam. Visi jaunie līgumi tiek apstrādāti rindas kārtībā un grafiks klientam tiks nosūtīts pēc datu apstrādes. Klientu apkalpošanas speciālisti strādā pastiprinātā režīmā, lai nodrošinātu iespējami ātrāku līgumu datu apstrādi, taču aicinām ņemt vērā, ka process līdz grafika un pakalpojuma saņemšanai var aizņemt vairākas dienas.

Ja līgumu noslēdzi līdz 13.maijam, taču atkritumu izvešanas grafiks vēl nav saņemts, aicinām sazināties ar SIA “Eco Baltia vide” klientu centru, zvanot pa tel.8717 vai rakstot uz e-pastu riga@ecobaltiavide.lv.

Esmu saņēmis jauno atkritumu izvešanas grafiku, bet nesaprotu, kad man notiks atkritumu izvešana?

Atkritumu izvešana notiks nosūtītajā grafikā norādītajos datumos. Citā datumā izvešana nenotiks, ja vien tā nav atsevišķi pieteikta pa tālruni vai e-pastā. Ja izvešana nenotiek norādītajā datumā vai nepieciešams to pārcelt uz agrāku vai vēlāku datumu, lūdzam pēc iespējas ātrāk sazināties ar SIA “Eco Baltia vide” pa tel.8717 vai rakstot uz e-pastu riga@ecobaltiavide.lv.

Kāpēc man atšķiras izvešanas dienas ar tām, kas bija līdz šim?

Mūsu rīcībā nav informācija par visu klientu līdzšinējo atkritumu izvešanas regularitāti un dienām, tāpēc jaunie grafiki sagatavoti atbilstoši jaunajam līgumam, kas noslēgts starp mums un pakalpojumu saņēmēju.

Kāpēc man atsūtīts grafiks tikai līdz šī gada jūnija beigām?

Visiem klientiem, kuri bija noslēguši līgumus līdz 13.maijam, sagatavoti pagaidu grafiki atkritumu izvešanai līdz jūnija beigām. Ņemot vērā, ka liela daļa rīdzinieku līgumus vēl nav noslēguši un attiecīgi mums var nākties pielāgot maršrutus, visi klienti līdz jūnija beigām saņems atjaunotus grafikus, kas būs spēkā līdz 2020.gada 31.decembrim. Pēc tam atkritumu izvešanas grafiki nepieciešamības gadījumā tiks atjaunoti reizi gadā – katra gada sākumā.

Kādos laikos notiks atkritumu izvešana?

Atbilstoši Rīgas domes saistošajiem noteikumiem, lai atkritumu izvešana iespējami mazāk traucētu iedzīvotāju naktsmieru, no 20.maija tvertņu tukšošana nebūs atļauta no plkst. 23 līdz plkst. 5, izņemot gadījumus, kad tehnisku apsvērumu vai avārijas apstākļu dēļ nav iespējams atkritumu savākšanu veikt citā laikā.

Skatīt visus jautājumus
Kur jānovieto atkritumu konteiners tā izvešanas dienā?

Atkritumu konteineram tā izvešanas dienā, kas noteikta grafikā, jābūt novietotam līgumā atrunātajā specializētajam transportam un mūsu darbiniekiem brīvi pieejamā vietā. Gadījumā, ja norādītā teritorija ir slēgta, par to jāinformē uzņēmumu, informējot par iespējām brīvi piekļūt atkritumu konteineriem, tostarp iesniedzot kodus, vārtu pulti vai atslēgas.

Kā nodot objektu vārtu atvēršanas pultis/atslēgas, lai tam var piekļūt atkritumu savākšanas mašīna? Cik daudz tās nepieciešamas?

Juridiskās personas pultis iekļūšanai teritorijā var nodot, noslēdzot līgumu, vai klientam citā ērtā laikā kādā no mūsu klientu apkalpošanas centrā. Katram atkritumu veidam (nešķirotie sadzīves atkritumi, stikla iepakojums, vieglais iepakojums) nepieciešama sava atslēga/pults, jo šos atkritumus izved dažādos maršrutos.

NB! Informējam, ka pagaidām klientu apkalpošana klātienē, ievērojot piesardzības pasākumus, notiek tikai klientu centrā Brīvības gatvē 289, Rīgā (darba laiku skat. šeit).

 

 

Klienti, kuri turpmāk vairs nesaņems pakalpojumus no SIA “Eco Baltia vide”, objektu apkalpošanā izmantotās pultis no 20.maija varēs saņemt Getliņu ielā 5, Stopiņu novadā, darba dienās no plkst.9-17.

Kā es varu pieteikt izmaiņas atkritumu izvešanas grafikā?

Tā kā SIA “Eco Baltia vide” nav zināmas visu klientu atkritumu konteineru iepriekšējās tukšošanas dienas, tad uzņēmums jauno grafiku sagatavojis atbilstoši noslēgtajiem līgumiem un prognozējamajam atkritumu apjomam.

Jaunie grafiki izveidoti tā, lai maksimāli efektivizētu atkritumu apsaimniekošanas plūsmu, tāpēc atkritumu izvešanas dienas var atšķirties no iepriekšējā grafika. Aicinām būt saprotošiem un izmaiņas pieteikt tikai gadījumā, ja atkritumu izvešana konkrētajā dienā patiešām nav iespējama.

Nepieciešamo izmaiņu gadījumā aicinām sazināties ar SIA “Eco Baltia vide” Klientu centru pa tel.8717 vai rakstot uz e-pastu riga@ecobaltiavide.lv.

Atgādinām, ka šoferi apkalpo klientus saskaņā ar iepriekš sastādītu maršrutu un viņiem nav tiesību un pienākumu tukšot tos konteinerus, kuriem tajā dienā nav paredzēta izvešana.

Ko man darīt, ja grafikā ir iekļauta biežāka/retāka izvešana nekā noslēgtajā līgumā?

Šāda situācija var gadīties programmatūras kļūdas rezultātā. Tādā gadījumā aicinām sazināties ar SIA “Eco Baltia vide” Klientu apkalpošanas centra speciālistiem pa tel.8717 vai rakstīt uz e-pastu riga@ecobaltiavide.lv.

Esmu saņēmis avansa rēķinu, bet kas man ar to jādara?

Saskaņā ar noslēgto līgumu, SIA “Eco Baltia vide” klientiem izsūtīs avansa rēķinu – tas ir informatīvs un tajā iekļautie aprēķini norādīti par prognozējamo pakalpojumu apjomu 2020.gadā. Privātpersonas katru mēnesi saņems arī rēķinu par faktisko iepriekšējā mēnesī saņemto pakalpojumu apjomu. Klients var maksāt avansa rēķinu uzreiz vai vairākos maksājumos, vai arī maksāt tikai ikmēneša rēķinu.

Kā es saņemšu rēķinus par faktiskajiem pakalpojumiem?

Privātpersonas saņems ikmēneša rēķinus, kā arī avansa rēķinus par ceturksni. Avansa rēķins ir informatīvs un klients var norēķināties arī saskaņā ar faktisko rēķinu par iepriekšējā mēnesī saņemtajiem pakalpojumiem.

 

Juridiskās personas saņems rēķinus par iepriekšējā mēnesī saņemtajiem pakalpojumiem.

 

Rēķinu saņemšanas formātu (elektroniski vai pa pastu) klienti var izvēlēties, slēdzot līgumu.

 

Daudzdzīvokļu ēku iemītniekiem izmaksas par atkritumu apsaimniekošanu tiek iekļautas rēķinā par komunālajiem pakalpojumiem, ko atbilstoši saņemto pakalpojumu apjomam sagatavo un izraksta ēkas apsaimniekotājs

Kāpēc man nav piegādāts/nomainīts atkritumu konteiners?

Iedzīvotāju ērtībām esam vienojušies ar citiem operatoriem, ka gan mūsu esošajiem klientiem, kuriem mainīsies atkritumu apsaimniekotājs, gan arī jaunajiem klientiem nav jāmaina atkritumu konteineri.

Ja klientam esošais konteiners ir bojāts, nepieciešams cits tilpums vai konteineru skaits, tad jāpiesaka konteinera nomaiņa pa tālr.8717 vai riga@ecobaltiavide.lv.

Tiem klientiem, kuri ir pieteikuši konteineru maiņu, tie pakāpeniski tiek piegādāti un piegādes turpināsies visu maija mēnesi.

Kāpēc nevar sazvanīt klientu centru?

Līdz 20.maijam, kad SIA “Eco Baltia vide” bija jāsāk darbs galvaspilsētā saskaņā ar jaunajiem nosacījumiem, liela daļa iedzīvotāju nebija vēl noslēguši jaunos līgumus. Tāpēc šobrīd ir liels apjoms ienākošo līgumu, kā arī klientu zvanu un e-pastu par dažādiem jautājumiem.

Pašreiz klientu centrs strādā pastiprinātā režīmā, lai pēc iespējas ātrāk spētu atbildēt uz visiem klientu interesējošajiem jautājumiem. Gadījumos, ja neizdodas operatīvi sazvanīt klientu centru, aicinām rakstīt uz e-pastu riga@ecobaltiavide.lv.

SIA “Eco Baltia vide” atvainojas klientiem par pacietību un sapratni pārejas periodā.

Vai es varu pieteikt šķiroto atkritumu konteineru stiklam un plastmasa, papīra, metāla iepakojumam, ja esmu jau noslēdzis līgumu?

Jā, privātmāju iedzīvotāji atkritumu šķirošanas konteineriem var pieteikties arī pēc līguma slēgšanas. Šķirošanas konteineri pieejami stikla, kā arī vieglā iepakojuma jeb plastmasas, papīra, metāla iepakojuma dalītai vākšanai. Privātmāju iedzīvotāji var pieteikt šādus šķirošanas konteineru izmērus: vieglajam iepakojumam 240 litri, stiklam 120 litri.

Šķiroto atkritumu konteineru novietošana un tā satura izvešana ir bez maksas.

Šķirošanas konteinerus privātmāju īpašnieki var pieteikt, aizpildot vienošanos elektroniski ŠEIT, izvēlnē atzīmējot “Rīga – šķiroto atkritumu līgums”.

Vienošanās pieejama arī ŠEIT. Šajā gadījumā tā jaaizpilda divos eksemplāros un jānosūta uz SIA “Eco Baltia vide”, Getliņu iela 5, Rumbulā, jāparaksta ar drošu elektronisko parakstu un jāatsūta uz riga@ecobaltiavide.lv vai jānogādā uz SIA “Eco Baltia vide” klientu centru Brīvības ielā 289, Rīgā. Klientu centra darba laiki pieejami ŠEIT.

Vienlaikus, ja privātpersona nevēlas pie savas privātmājas uzturēt individuālos šķirošanas konteinerus, uzņēmums gatavs nodrošināt arī kopīgus atkritumu dalītās vākšanas punktus, ja apvienojas vairāku privātmāju (vismaz 10) iedzīvotāji, norādot arī konkrētu konteineru atrašanās vietu.

Vai es varu pieteikt bioloģisko atkritumu šķirošanas konteineru, ja esmu jau noslēdzis līgumu?

Jā, arī pēc līguma slēgšanas vēl ir iespējams pieteikt bioloģisko atkritumu šķirošanas konteineru. Lai to izdarītu, aicinām rakstīt uz riga@ecobaltiavide.lv, norādot noslēgtā līguma numuru.

Kas notiks, ja es nenoslēgšu līgumu par atkritumu apsaimniekošanu?

Balstoties uz Rīgas domes saistošajiem noteikumiem, tiem iedzīvotājiem, kuri līdz 19.maijam nav noslēguši līgumu par atkritumu apsaimniekošanu, atkritumu izvešana netiek nodrošināta.

Balstoties uz Atkritumu apsaimniekošanas likuma 43.panta pirmo daļu par atkritumu radītāja vai valdītāja nepiedalīšanos atkritumu apsaimniekošanas procesā, var tikt piemērots administratīvais vai naudas sods – privātpersonām 10 līdz 150 eiro apmērā, savukārt juridiskām personām – 50 līdz 300 eiro apmērā.

Jaunas iespējas atkritumu apsaimniekošanā Rīgā
KĀPĒC?

2019.gada 5.decembrī – Rīgas dome (RD) izsludināja publisku konkursu par atkritumu apsaimniekošanu četrās teritorijās

2020.gada 19.februārī – saskaņā ar konkursa rezultātiem parakstīti līgumi ar pakalpojumu sniedzējiem

 

SIA “Eco Baltia vide” apkalpos klientus Rīgas Vidzemes priekšpilsētā un Ziemeļu rajonā

 

KAD IZMAIŅAS STĀSIES SPĒKĀ?
 • 2020.gada 10.martā sākas jauno līgumu slēgšana
 • 2020.gada 19.maijā zaudē spēku līdzšinējie līgumi
 • 2020.gada 20.maijā stājas spēkā jaunie līgumi

 

Lūdzam noslēgt līgumu pēc iespējas ātrāk, lai pakalpojumu varētu sniegt savlaicīgi. Noslēdzot līgumu pēc 13.maija jeb mazāk nekā nedēļu pirms izmaiņām, tuvākais atkritumu izvešanas datums būs vien 27.maijs.

KAM JĀPĀRSLĒDZ LĪGUMI?

Visiem atkritumu radītājiem:

 • Privātmāju īpašniekiem
 • Juridiskām personām (namu apsaimniekotājiem, uzņēmumiem u.t.t.)

! Par atkritumu apsaimniekošanu daudzdzīvokļu namos parūpēsies mājas apsaimniekotājs.

KAS UZLABOSIES?
 • Pusgada laikā – 400 publiskie šķirošanas punkti stiklam un papīra, plastmasas, metāla iepakojumam
 • Vasaras vidū – vairākās vietās speciāli tekstila šķirošanas konteineri
 • Bioloģisko atkritumu šķirošana par pazeminātu tarifu – 12,57eiro/m3 ar PVN
 • Individuālie šķirošanas konteineri privātmājām vai to kopienām
 • Tuvāko gadu laikā – trīs Rīgas Domes izveidoti un mūsu apsaimniekoti šķirošanas laukumi
 • Videi draudzīgāks atkritumu izvešanas transports
 • Ērta saziņa, rēķinu un grafiku pieejamība mobilajā aplikācijā “Mana vide”
 • Nolietoto elektroiekārtu bezmaksas izvešana
 • Dažādi citi vides un atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumi.
KĀDS BŪS TARIFS PAR SADZĪVES ATKRITUMU APSAIMNIEKOŠANU?

Visiem mūsu klientiem Vidzemes priekšpilsētā un Ziemeļu rajonā tarifs būs vienāds – 16,53 EUR/m3 ar PVN jeb ~ 3,97 EUR ar PVN par 0,24m3 konteinera izvešanas reizi.

KUR NOSLĒGT LĪGUMU?

Elektroniski –> šeit

Klientu apkalpošanas centros: Rīgā, Brīvības ielā 289, un Rumbulā, Getliņu ielā 5.

NB! Informējam, ka pagaidām klientu apkalpošana, ievērojot piesardzības pasākumus, notiek tikai attālināti un klātienē klienti netiek pieņemti.  

 

 

Ja līguma noslēgšanai elektroniski izvēlnē nav pieejama Tava banka, aicinām līgumu pieteikt (lūdzam norādīt līguma slēdzēja vārdu, uzvārdu, adresi, kontakttālruni un e-pasta adresi), rakstot uz e-pastu riga@ecobaltiavide.lv vai zvanot pa tel.8717.

! Juridiskās personas līguma noslēgšanu var pieteikt gan elektroniski, gan  arī rakstot uz e-pastu: riga@ecobaltiavide.lv

SAZINIES AR MUMS

Tālr. 8717

e-pasts: riga@ecobaltiavide.lv

Facebook: @ecobaltiavide

 

Vispārīga informācija par izmaiņām
Kāpēc un kā Rīgā mainās atkritumu apsaimniekošanas kārtībā?

Jau 2012.gadā Satversmes tiesa atzina esošo kārtību par neatbilstošu Latvijas normatīvajiem aktiem. Tāpēc Rīgas dome vairākkārt mēģinājusi veikt izmaiņas sistēmas sakārtošanā, lai nodrošinātu atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu sniegšanu saskaņā ar Atkritumu apsaimniekošanas likumu.

Rīgas domes Mājokļu un vides departaments 2019.gada decembrī izsludināja iepirkumu atkritumu apsaimniekošanai četrās zonās. Iepirkuma komisija februāra sākumā noslēdza darbu un paziņoja uzvarētājus.  Par uzvarētāju Rīgas Austrumu izpilddirekcijas Centra rajona un Latgales priekšpilsētas administratīvajā teritorijā, kā arī Pārdaugavas izpilddirekcijas Kurzemes rajona administratīvajā teritorijā atzīts SIA “Clean R”, Pārdaugavas izpilddirekcijas Zemgales priekšpilsētas administratīvajā teritorijā – personu apvienība Lautus un Pilsētvides serviss. Savukārt par uzvarētājiem Ziemeļu izpilddirekcijas Vidzemes priekšpilsētas un Ziemeļu rajona administratīvajā teritorijā – SIA “Eco Baltia vide”.

 

Pakalpojumu sniedzēji parakstījuši līgumus ar Rīgas domi, kas paredz pakalpojumu sniegšanu saskaņā ar jauno kārtību sākt no 2020.gada 20.maija.

Kāpēc es nevaru turpināt saņemt pakalpojumus no sava esošā operatora?

Esošā atkritumu apsaimniekošanas sistēma neatbilst spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem. Šobrīd Rīgas dome ir noslēgusi publisko iepirkumu, kas paredz četru teritoriju iedzīvotājus un uzņēmumus piesaistīt konkrētam pakalpojumu sniedzējam. Visiem  konkrētajos Rīgas reģionos vai priekšpilsētu teritorijās esošajiem klientiem būs vienāda pakalpojumu cena.

 

Savukārt Atkritumu apsaimniekošanas likums nosaka pienākumu ikvienam atkritumu radītājam slēgt līgumu par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu ar operatoru, ar kuru attiecīgu līgumu noslēgusi pašvaldība. Iepirkuma rezultātā SIA “Eco Baltia vide” un Rīgas domes Mājokļu un vides departaments līgumu par pakalpojumu nodrošināšanu Vidzemes priekšpilsētā un Ziemeļu rajonā noslēdza 2020.gada 19.februārī. Attiecīgi līgumi ar SIA “Eco Baltia vide” jānoslēdz gan privātmāju īpašniekiem (īrniekiem) un daudzdzīvokļu māju apsaimniekotājiem, gan vasarnīcu un dārzu īpašniekiem (nomniekiem).

Kad izmaiņas stāsies spēkā?

Atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu sniegšana atbilstoši iepirkumam sāksies no 2020.gada 20.maija.

Lūdzam noslēgt līgumu pēc iespējas ātrāk, lai pakalpojumu varētu sniegt savlaicīgi. Noslēdzot līgumu pēc 13.maija jeb mazāk nekā nedēļu pirms izmaiņām, tuvākais atkritumu izvešanas datums būs vien 27.maijs.

Šobrīd esmu SIA “Eco Baltia vide” klients. Kas notiks ar esošo līgumu?

Līdz 19.maijam atkritumu apsaimniekošana tiks nodrošināta līdzšinējā kārtībā pēc esošo līgumu nosacījumiem. Visi līdzšinējie līgumi automātiski zaudēs spēku ar 20.maiju, kad stāsies spēkā jaunie līgumi par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu.

Lūdzam jauno līgumu noslēgt pēc iespējas ātrāk, lai pakalpojumu varētu sniegt savlaicīgi. Noslēdzot līgumu pēc 13.maija jeb mazāk nekā nedēļu pirms izmaiņām, tuvākais atkritumu izvešanas datums būs vien 27.maijs.

Kur es varu atrast informāciju par to, kuram no atkritumu apsaimniekošanas apgabaliem esmu piesaistīts?

Ziemeļu izpilddirekcijas Vidzemes priekšpilsētas un Ziemeļu rajona administratīvajā teritorijā ietilpst tādas apkaimes kā Brasa, Dreiliņi, Mežciems, Purvciems, Mežaparks, Sarkandaugava, Teika un u.c.

 

Rīgas domes Mājokļu un vides departaments ir sagatavojis interaktīvu karti, kurā iedzīvotāji var noskaidrot savai adresei piesaistīto teritoriju un atkritumu apsaimniekotāju  ŠEIT .

 

Līguma noslēgšana
Kuram jāpārslēdz līgumu par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu?

Atbilstoši Rīgas domes veiktajam iepirkumam par atkritumu apsaimniekošanu galvaspilsētā, līgumus būs jāpārslēdz visiem atkritumu radītājiem (iedzīvotājiem, daudzdzīvokļu māju apsaimniekotājiem un uzņēmumiem) par visiem īpašumiem, kur tiek radīti atkritumi, tostarp par īpašumiem, kuros iedzīvotāji uzturas reti.

 

Daudzdzīvokļu namos dzīvojošo iedzīvotāju vārdā līgumus kā juridiskām personām jānoslēdz mājas apsaimniekotājam, pārvaldītājam vai dzīvokļu īpašnieku biedrībai.

Kāpēc man jāslēdz līgumu ar SIA “Eco Baltia vide”?

Atkritumu apsaimniekošanas likums nosaka pienākumu ikvienam atkritumu radītājam slēgt līgumu par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu ar operatoru, ar kuru attiecīgu līgumu noslēgusi pašvaldība. Iepirkuma rezultātā SIA “Eco Baltia vide” un Rīgas domes Mājokļu un vides departaments līgumu par pakalpojumu nodrošināšanu Vidzemes priekšpilsētā un Ziemeļu rajonā noslēdza 2020.gada 19.februārī. Attiecīgi līgumi ar SIA “Eco Baltia vide” jānoslēdz gan privātmāju īpašniekiem (īrniekiem) un daudzdzīvokļu māju apsaimniekotājiem, gan vasarnīcu un dārzu īpašniekiem (nomniekiem).

 

SIA “Eco Baltia vide”, sākot ar 20.maiju, savus pakalpojumus sniegs Vidzemes priekšpilsētas un Ziemeļu rajona administratīvajā teritorijā, kurā ietilpst tādas apkaimes kā Brasa, Dreiliņi, Mežciems, Purvciems, Mežaparks, Sarkandaugava, Teika un u.c.

Vai man jānoslēdz jauns līgums, ja jau šobrīd esmu SIA “Eco Baltia vide” klients?

Arī tad, ja dzīvojat Vidzemes priekšpilsētā un Ziemeļu rajonā, un tagad atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumus saņemat no mums, jums ir jāpārslēdz jauns līgums saskaņā ar iepirkuma prasībām.

Mūsu esošajiem klientiem no citām Rīgas teritorijām, kurās mēs no 20.maija nedrīkstēsim sniegt nešķirotu sadzīves atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumus, jānoslēdz līgumi ar citiem operatoriem. Savu teritoriju un atkritumu apsaimniekotāju var uzzināt ŠEIT

Kur es varu pārslēgt līgumu par atkritumu apsaimniekošanu?

Mēs nodrošināsim vairākas līgumu pārslēgšanas iespējas:

 • ELEKTRONISKI mūsu mājaslapā sadaļā “Klientiem”, izvēloties “Līguma/vienošanās noslēgšana”. Autorizācija iespējama ar SEB, Swedbank un Luminor internetbanku starpniecību.
 • SIA “Eco Baltia vide” klientu apkalpošanas centros:
  • Brīvības iela 289, Rīga

NB! Informējam, ka pagaidām klientu apkalpošana, ievērojot piesardzības pasākumus, notiek tikai attālināti un klātienē klienti netiek pieņemti.

 

Juridiskās personas līgumus aicināti noslēgt  gan klātienē klientu apkalpošanas centros, gan elektroniski vai piesakot līguma noslēgšanu e-pastā: riga@ecobaltiavide.lv. Pēc e-pastā saņemtā pieteikuma, klientu apkalpošanas speciālists sazināsies ar iesniedzēju, lai precizētu detaļas un vienotos par līguma noslēgšanu.

 

Daudzdzīvokļu ēku iemītniekiem pašiem līgumus nav jāpārslēdz – par to jāparūpējas namu apsaimniekotājs.

Līdz kuram datumam man jāpārslēdz jaunais līgums par atkritumu apsaimniekošanu?

Privātmāju īpašniekiem, namu apsaimniekotājiem un uzņēmumiem jaunie līgumi jānoslēdz laikus, vismaz līdz 13.maijam, lai no 20.maija nepārtrauktā režīmā saņemtu atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumus.

 

Tā kā katram līgumam nepieciešama pēcapstrāde, lūdzam noslēgt līgumu pēc iespējas ātrāk, lai pakalpojumu varētu sniegt savlaicīgi. Noslēdzot līgumu pēc 13.maija jeb mazāk nekā nedēļu pirms izmaiņām, tuvākais atkritumu izvešanas datums būs vien 27.maijs.

Kas notiks, ja es nepārslēgšu līgumu ar jauno atkritumu apsaimniekotāju?

Līdzšinējie līgumi būs spēkā līdz šā gada 19.maijam, jo no 20.maija stāsies spējā jaunie līgumi. Līdz tam laikam visiem atkritumu radītājiem jābūt noslēgtiem līgumiem, lai turpinātu nepārtrauktā režīmā saņemt atkritumu izvešanas pakalpojumus.

 

Lūdzam noslēgt līgumu pēc iespējas ātrāk, lai pakalpojumu varētu sniegt savlaicīgi. Noslēdzot līgumu pēc 13.maija jeb mazāk nekā nedēļu pirms izmaiņām, tuvākais atkritumu izvešanas datums būs vien 27.maijs.

Mana uzņēmuma juridiskā adrese atšķiras no pakalpojuma sniegšanas faktiskās adreses. Tās atrodas dažādās zonās. Ar kuru operatoru man jāslēdz līgums?

Šajā gadījumā jāņem vērā pakalpojumu sniegšanas faktiskā adrese. Tātad līgums jānoslēdz ar atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumu, kurš nodrošina atkritumu izvešanu teritorijā, kurā atrodas pakalpojumu sniegšanas faktiskā adrese.

Man ir vairāki objekti, kuriem nepieciešama atkritumu apsaimniekošana? Vai par katru objektu jāslēdz jauns līgums?

Par katru objektu nav nepieciešams noslēgt atsevišķu līgumu, ja līgumu noslēgsiet klātienē KAC. Atkritumu apsaimniekošanas objektu uzskaitījums tiks ietverts vienā līgumā – tā pielikumā.

NB! Informējam, ka pagaidām klientu apkalpošana, ievērojot piesardzības pasākumus, notiek tikai attālināti un klātienē klienti netiek pieņemti.

 

Tā arī elektroniski ir iespējams pievienot vairākas objektu adreses un dažādus konteinera tilpumus un izvešanas biežumus.

Kāpēc privātpersonām un daudzdzīvokļu māju apsaimniekotājiem līgumos tiek prasīts deklarēto personu skaits?

Šādu prasību nosaka Ministru kabineta noteikumi Nr. 546 “Noteikumi par minimālajām prasībām, kas iekļaujamas darba uzdevumā, pašvaldībai izraugoties sadzīves atkritumu apsaimniekotāju, un atkritumu apsaimniekošanas līgumu būtiskie nosacījumi”.

 

Vienlaikus vēlamies uzsvērt, ka deklarēto personu skaitu SIA “Eco Baltia vide” neņem vērā, aprēķinot maksu par sniegtajiem pakalpojumiem – tā tiek rēķināta atbilstoši konteinera tilpumam un līgumā paredzētajam izvešanas reižu biežumam.

Skatīt visus jautājumus
Vai man ir jāslēdz līguma, ja pakalpojums nepieciešams tikai sezonā, piemēram, vasarā?

Līgums ir jānoslēdz arī gadījumā, ja pakalpojumi nepieciešami tikai sezonāli. Noslēdzot līgumu, jānorāda tā darbības termiņš. Tāpat līgumā jānorāda ( laukā PIEZĪMES), vai tiks izmantots atkritumu konteiners vai priekšapmaksas maisi, īpaši vietās, kur specializētajam atkritumu izvešanas transportam ir apgrūtināta iebraukšana.

Kur var iegādāties priekšapmaksas sadzīves atkritumu maisus un cik tie maksā?

Priekšapmaksas sadzīves atkritumu maisu komplektus ( 5gb) varēs iegādāties darba dienās no plkst.9-17 mūsu KAC – Brīvības gatvē 289, Rīgā, un Getliņu ielā 5, Rumbulā. Maksa par maisu komplektiem ir noteikta atbilstoši sadzīves atkritumu  izvešanas maksai. Klientiem ir iespēja izvēlēties 60 litru vai 120 litru maisus. Piecu 60 litru maisu komplekts maksā – 4,96 EUR (ar PVN), bet piecu 120 litru maisu komplekts – 9,92 EUR (ar PVN).

NB! Informējam, ka pagaidām klientu apkalpošana, ievērojot piesardzības pasākumus, notiek tikai attālināti un klātienē klienti netiek pieņemti.

 

Priekšapmaksas maisu izvešanu vismaz trīs darba dienas iepriekš klients piesaka pa tālr.8717 vai rakstot uz e-pastu riga@ecobaltiavide.lv.

Pakalpojumu maksa
Kāda turpmāk būs cena par nešķirotu sadzīves atkritumu izvešanu?

Rīgas Vidzemes priekšpilsētas un Ziemeļu rajona administratīvajā teritorijā, kurā no 20.maija darbosies SIA “Eco Baltia vide”, atkritumu izvešanas maksa par nešķirotajiem atkritumiem visiem iedzīvotājiem un juridiskām personām būs vienāds 13,66 EUR bez PVN jeb 16,53 EUR/m3 ar PVN.

 

Izmaksas par privātmājās visbiežāk izmantoto konteinera tilpumu – 0,24 m3 jeb 240 litri – būs EUR 3,97 (ieskaitot PVN) par vienu izvešanas reizi.

Kā veidojas SIA “Eco Baltia vide” maksa?

SIA “Eco Baltia vide” pakalpojumu sniegšanas tarifu aprēķinājusi atbilstoši Rīgas dome (RD) iepirkumā minētajām prasībām, kas operatoram jāizpilda un jānodrošina konkrētajā teritorijā. Mūsu sagatavoto piedāvājumu atkritumu apsaimniekošanai Vidzemes priekšpilsētā un Ziemeļu rajonā iepirkuma komisija atzinusi par izdevīgāko un lētāko no konkursā iesniegtajiem piedāvājumiem.

 

Atkritumu apsaimniekošanas maksu veido virkne dažādu komponenšu, no kuriem lielāko daļu veido tieši maksa par nešķirotu atkritumu noglabāšanu poligonā un dabas resursu nodoklis. Tāpat pakalpojuma maksā tiek iekļautas transporta, darbaspēka, administratīvās izmaksas, kā arī investīcijas atkritumu šķirošanas infrastruktūras nodrošināšanā.

Kāda būs maksa par šķiroto atkritumu apsaimniekošanu?

Saskaņā ar iepirkuma prasībām, tuvāko divu gadu laikā mums ir jāizveido 400 publiskos atkritumu šķirošanas punktus, kuros varēs šķirot dažāda veida iepakojumu. Plānojam šo prasību izpildīt ātrāk un jau tuvākā pusgada laikā Vidzemes priekšpilsētā un Ziemeļu rajonā izveidot vismaz 400 punktus atkritumu šķirošanai. Tāpat nodrošinām individuālas šķirošanas iespējas privātmāju iedzīvotājiem. Vieglā iepakojuma (plastmasas, papīra, metāla) un stikla taras apsaimniekošana notiek bez maksas.

Visi mūsu klienti par zemāku maksu varēs šķirot bioloģiskos atkritumus. Bioloģisko atkritumu apsaimniekošanas maksa būs 12,57 EUR/m3 (ar PVN).

 

Savukārt vasaras vidū nodrošināsim arī vairākus tekstila šķirošanas konteinerus.

 

Iepakojuma un tekstila šķirošanas konteineru izvietošana, apkalpošana un izvešana, tiks nodrošināta bez maksas.

Kāda būs maksa par bioloģisko atkritumu apsaimniekošanu?

Bioloģisko atkritumu apsaimniekošanu nodrošināsim par zemāku maksu – 10,39 EUR/m3 (bez PVN) jeb 12,57 EUR/m3 ar PVN.  Bioloģisko atkritumu šķirošana tiks nodrošināta pēc iedzīvotāju pieprasījuma, nodrošinot atsevišķu konteineri un arī maršrutu to tukšošanai.

 

Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem bioloģisko atkritumu izvešana vasaras sezonā – aprīlī, maijā, jūnijā, jūlijā, augustā un septembrī – jānodrošina vismaz divas reizes nedēļā jeb vienu reizi 72 stundās, savukārt ziemas periodā – janvārī, februārī, martā, oktobrī, novembrī un decembrī – vismaz reizi nedēļā jeb reizi 168 stundās. Bioloģisko konteineru izvešana Ministru kabineta noteikumos minētajā kārtībā jāveic neatkarīgi no konteinera satura apmēra.

Kādi ir bioloģisko atkritumu konteineru pieejamie tilpumi?

Klientiem bioloģisko atkritumu šķirošanai tiks piedāvāti konteineri brūnā krāsā, kuru tilpums ir 120 litri vai 660 litri.

Kāda būs maksas par citu atkritumu veidu, piemēram, būvgružu, lielgabarīta (mēbeles) un bīstamo (riepas, elektroiekārtas u.tml) atkritumu izvešanu?

Būvgružus, mēbeles, elektroniku un citus liela izmēra atkritumus nekādā gadījumā nedrīkst novietot pie atkritumu tvertnēm vai izmest dabā. Šos atkritumus var nodot SIA “Eco Baltia vide” šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumā, Getliņu ielā 5, Rumbulā.

 

Lielgabarīta atkritumu izvešana ir jāpiesaka kā atsevišķs pakalpojumu. Maksa par šo pakalpojumu tiks aprēķināta atbilstoši nešķirotu sadzīves atkritumu maksai – 16,53 EUR/m3 ar PVN.

 

Būvgružu izvešanai iespējams pieteikt arī konteineru un/vai speciālos maisus, kuru apkalpošanu nodrošinās SIA “Eco Baltia vide” speciālisti. Pakalpojuma maksa tiks aprēķināta atbilstoši būvgružu apjomam, kvalitātei, izvešanas adresei, izvēlētajam risinājumam u.c. kritērijiem.

 

Savukārt elektronikas izvešana tiek nodrošināta bez maksas, piesakot pakalpojumu, rakstot uz e-pastu riga@ecobaltiavide.lv vai zvanot pa tel. 8717.

Pakalpojumu sniegšanas kārtība
Kad es saņemšu grafiku par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu?

Klientiem, kuri noslēguši līgumus līdz 1.maijam, jaunais atkritumu izvešanas grafiks tiks nosūtīti līdz šā gada 20.maijam, kad jāsāk sniegt pakalpojumi atbilstoši jaunajai kārtībai un līgumiem.

Tie līgumi, kuri tiek noslēgti pēc 1.maija un pēc iespējas tuvāk 19.maijam, kad spēku zaudē līdzšinējie līgumi, tiek apstrādāti rindas kārtībā. Uzņēmuma klientu centrs strādā pastirpinātā režīmā, lai līgumu pēcapstrādi un grafiku izveidi veiktu pēc iespējas ātrāk.

Lūdzam noslēgt līgumu pēc iespējas ātrāk, lai pakalpojumu varētu sniegt savlaicīgi. Noslēdzot līgumu pēc 13.maija jeb mazāk nekā nedēļu pirms izmaiņām, tuvākais atkritumu izvešanas datums būs vien 27.maijs.

Kā es saņemšu rēķinu par atkritumu izvešanu?

Privātpersonas saņems ikmēneša rēķinus, kā arī avansa rēķinus par ceturksni. Avansa rēķins ir informatīvs un klients var norēķināties arī saskaņā ar faktisko rēķinu par iepriekšējā mēnesī saņemtajiem pakalpojumiem.

 

Juridiskās personas saņems rēķinus par iepriekšējā mēnesī saņemtajiem pakalpojumiem.

 

Rēķinu saņemšanas formātu (elektroniski vai pa pastu) klienti var izvēlēties, slēdzot līgumu.

 

Daudzdzīvokļu ēku iemītniekiem izmaksas par atkritumu apsaimniekošanu tiek iekļautas rēķinā par komunālajiem pakalpojumiem, ko atbilstoši saņemto pakalpojumu apjomam sagatavo un izraksta ēkas apsaimniekotājs

Cik bieži tiek izvesti sadzīves atkritumi?

Nepieciešamo atkritumu izvešanas biežumu klients izvēlas, noslēdzot līgumu. Vienlaikus aicinām ņemt vērā, ka Rīgas domes saistošajos noteikumos ir noteikts minimālais atkritumu izvešanas biežums, lai ierobežotu atkritumu nonākšanu dabā vai citu iedzīvotāju atkritumu konteineros.

 

Atbilstoši Rīgas domes saistošajiem noteikumiem par atkritumu apsaimniekošanu galvaspilsētā, atkritumu radītājs slēdz līgumu par nekustamajā īpašumā radīto atkritumu apsaimniekošanu ar atkritumu apsaimniekotāju, nodrošinot regulāru atkritumu izvešanu, ņemot vērā īpašumā radīto atkritumu daudzumu (apjomu), bet ne retāk kā:

 

individuālajām dzīvojamām mājām:

 • Vienu reizi četrās nedēļās, ja dzīvojamā mājā dzīvesvietu deklarējušas ne vairāk kā divas personas un pieņemot, ka izvesto atkritumu daudzums mēnesī ir 120 litri neatkarīgi no atkritumu savākšanas veida (konteineri vai priekšapmaksas atkritumu maisi);
 • Vienu reizi divās nedēļās, ja dzīvojamā mājā dzīvesvietu deklarējušas vairāk nekā divas personas;

daudzdzīvokļu dzīvojamām mājām – vienu reizi nedēļā;

 • Nedzīvojamām ēkām, kurās tiek veikta saimnieciskā darbība (biroji, skolas, stacijas un citas tamlīdzīgas ēkas) – vienu reizi četrās nedēļās;

 

Saimnieciskās darbības veicējam, kura darbība ir saistīta ar pārtikas preču tirdzniecību, sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu vai kas nodarbojas ar pārtikas produkcijas ražošanu vai apstrādi un kurš noslēdzis līgumu ar atkritumu apsaimniekotāju saskaņā ar saistošo noteikumu 34.punktu – vienu reizi četrās nedēļās.

Kādos laikos tiks iztukšoti konteineri pēc jaunā līguma?

Atbilstoši Rīgas domes saistošajiem noteikumiem, lai atkritumu izvešana iespējami mazāk traucētu iedzīvotāju naktsmieru, no 20.maija tvertņu tukšošana nebūs atļauta no plkst. 23 līdz plkst. 5, izņemot gadījumus, kad tehnisku apsvērumu vai avārijas apstākļu dēļ nav iespējams atkritumu savākšanu veikt citā laikā.

Kā es varu pieteikt izmaiņas atkritumu izvešanas grafikā?

Tā kā SIA “Eco Baltia vide” nav zināmas visu klientu atkritumu konteineru iepriekšējās tukšošanas dienas, tad uzņēmums jauno grafiku sagatavojis atbilstoši noslēgtajiem līgumiem un prognozējamajam atkritumu apjomam.

Jaunie grafiki izveidoti tā, lai maksimāli efektivizētu atkritumu apsaimniekošanas plūsmu, tāpēc atkritumu izvešanas dienas var atšķirties no iepriekšējā grafika. Aicinām būt saprotošiem un izmaiņas pieteikt tikai gadījumā, ja atkritumu izvešana konkrētajā dienā patiešām nav iespējama.

Nepieciešamo izmaiņu gadījumā aicinām sazināties ar SIA “Eco Baltia vide” Klientu centru pa tel.8717 vai rakstot uz e-pastu riga@ecobaltiavide.lv.

Visi ienākošie e-pasti tiek apstrādāti rindas kārtībā.

Android mobilo ierīču lietotāji atkritumu izvešanas grafiku var apskatīt arī mobilajā aplikācijā “Eco Baltia”.

Atgādinām, ka šoferi apkalpo klientus saskaņā ar iepriekš sastādītu maršrutu un viņiem nav tiesību un pienākumu tukšot tos konteinerus, kuriem tajā dienā nav paredzēta izvešana.

Ko man darīt, ja grafikā ir iekļauta biežāka/retāka izvešana nekā noslēgtajā līgumā?

Šāda situācija var gadīties programmatūras kļūdas rezultātā. Tāpēc aicinām sazināties ar SIA “Eco Baltia vide” Klientu apkalpošanas centra speciālistiem pa tālr.8717, vai rakstīt uz reģionālajiem e-pastu riga@ecobaltiavide.lv, lai vienotos par abām pusēm ērtu risinājumu.

Kas notiks ar pultīm/atslēgām no objektiem, kurus pašlaik apsaimnieko pie SIA “Eco Baltia vide”, bet no 20.maija būs cits apsaimniekotājs?

Pēc grafikā paredzētās pēdējās izvešanas reizes, pultis varēs saņemt SIA “Eco Baltia vide” birojā Getliņu ielā 5, Rumbulā, Stopiņu novadā.

NB! Informējam, ka pagaidām klientu apkalpošana, ievērojot piesardzības pasākumus, notiek tikai attālināti un klātienē klienti netiek pieņemti.

 

Ja esmu SIA “Eco Baltia vide” klients un arī pēc 20.maija palikšu SIA “Eco Baltia vide”, vai nepieciešams papildus iesniegt pultis/atslēgas?

Nē, nav nepieciešams iesniegt papildu pultis/atslēgas.

 

Lūgums šo informāciju pieminēt pie līguma noslēgšanas ( elektroniski –  laukā “PIEZĪMES”,  vai klātienē)

Kā nodot objektu vārtu atvēršanas pultis/atslēgas jaunajiem klientiem? Cik daudz tās nepieciešamas?

Pultis varēs nodot, noslēdzot līgumu, vai klientam citā ērtā laikā kādā no mūsu KAC. Katram atkritumu veidam (nešķirotie sadzīves atkritumi, stikla iepakojums, vieglais iepakojums) nepieciešama sava atslēga/pults, jo šos atkritumus izved dažādos maršrutos.

NB! Informējam, ka pagaidām klientu apkalpošana, ievērojot piesardzības pasākumus, notiek tikai attālināti un klātienē klienti netiek pieņemti.

Sadzīves atkritumu konteineri
Vai man būs jauns atkritumu konteiners?

Iedzīvotāju ērtībām esam vienojušies ar citiem operatoriem, ka gan mūsu esošajiem klientiem, kuriem mainīsies atkritumu apsaimniekotājs, gan arī jaunajiem klientiem nav jāmaina atkritumu konteineri.

Ja klientam esošais konteiners ir bojāts, nepieciešams cits tilpums vai konteineru skaits, tad jāpiesaka konteinera nomaiņa pa tālr.8717 vai riga@ecobaltiavide.lv.

Kādi konteineru veidi ir pieejami?

Mūsu klienti varēs izvēlēties piecus dažādus konteineru veidus, ņemot vērā savas individuālās atkritumu rašanās paradumus un vēlamo tukšošanas reižu skaitu.

– 0,12 m3

platums (mm) ~500
augstums (mm) ~933
dziļums (mm) ~550
tukša konteinera svars (kg)9,6

 

– 0,24 m3

platums (mm) ~582
augstums (mm) ~1.075
dziļums (mm) ~728
tukša konteinera svars (kg)14,0

 

– 0,66 m3

platums (mm) ~1.370
augstums (mm) ~1.230
dziļums (mm) ~775
tukša konteinera svars (kg)43,00

– 0,77 m3

platums (mm) ~1.370
augstums (mm) ~1.365
dziļums (mm) ~775
tukša konteinera svars (kg)46.0

 

– 1,1 m3

platums (mm) ~1.370
augstums (mm) ~1.330
dziļums (mm) ~1.075
tukša konteinera svars (kg)50,0

Ko nozīmē RFID? Kad šī sistēma tiks ieviesta?

RFID ir konteineru identificēšanas sistēma. Katrs konteiners tiek aprīkots ar mikročipu, kas ļauj identificēt konteineru un tā īpašnieku. Šāda sistēma ļauj izvairīties no gadījumiem, kad tiek iztukšots kādam citam piederošs konteiners, kurš novietots citā adresē. Plānots, ka Vidzemes priekšpilsētā un Ziemeļu rajonā savu klientu konteineru identificēšanu jeb aprīkošanu ar RFID sistēmu veiksim tuvāko divu gadu laikā.

Atkritumu šķirošana
Kur es varēšu šķirot atkritumus?

SIA “Eco Baltia vide”, atbilstoši Rīgas domes iepirkuma nosacījumiem, tuvāko divu gadu laikā izveidos vismaz vienu atkritumu šķirošanas punktu uz 700 iedzīvotājiem jeb aptuveni 400 vietas, kurās iedzīvotāji varēs šķirot gan stikla iepakojumu, gan vieglo iepakojumu – plastmasas, kartona un metāla iepakojumu.

Nodrošinām individuālas šķirošanas iespējas arī uzņēmumiem, privātmājām vai to kopienām, aizpildot papildu vienošanos pie līguma par šķiroto atkritumu apsaimniekošanu.

Šķirotos atkritumus, tostarp stikla, plastmasas, metāla iepakojumus, elektroniku, nolietotās autoriepas u.c. var nogādāt arī uz šķirošanas laukumu Getliņu ielā 5, Rumbulā.

Vai privātmājām būs pieejami šķirošanas konteineri?

Jā, privātmāju iedzīvotāji var pieteikt šķirošanas konteineru stikla, kā arī vieglā iepakojuma jeb plastmasas, papīra, metāla iepakojuma dalītai vākšanai. Privātmāju iedzīvotāji var pieteikt šādus šķirošanas konteineru izmērus: vieglajam iepakojumam 240 litri, stiklam 120 litri.

Šķiroto atkritumu konteineru novietošana un tā satura izvešana ir bez maksas.

Šķirošanas konteinerus privātmāju īpašnieki var pieteikt, aizpildot vienošanos elektroniski ŠEIT, izvēlnē atzīmējot “Rīga – šķiroto atkritumu līgums”.

Vienošanās pieejama arī ŠEIT. Šajā gadījumā tā jaaizpilda divos eksemplāros un jānosūta uz SIA “Eco Baltia vide”, Getliņu iela 5, Rumbulā, jāparaksta ar drošu elektronisko parakstu un jāatsūta uz riga@ecobaltiavide.lv vai jānogādā uz SIA “Eco Baltia vide” klientu centru Brīvības ielā 289, Rīgā. Klientu centra darba laiki pieejami ŠEIT.

Vienlaikus, ja privātpersona nevēlas pie savas privātmājas uzturēt individuālos šķirošanas konteinerus, uzņēmums gatavs nodrošināt arī kopīgus atkritumu dalītās vākšanas punktus, ja apvienojas vairāku privātmāju (vismaz 10) iedzīvotāji, norādot arī konkrētu konteineru atrašanās vietu.

Vienlaikus, ja privātpersona nevēlas pie savas privātmājas uzturēt individuālos šķirošanas konteinerus, uzņēmums gatavs nodrošināt arī kopīgus atkritumu dalītās vākšanas punktus, ja apvienojas vairāku privātmāju (vismaz 10) iedzīvotāji, norādot arī konkrētu konteineru atrašanās vietu.

Kā pareizi šķirot atkritumus?

Uz katra šķirošanas konteinera pieejamas arī vizuālas norādes, kas palīdzēs to darīt pareizi.

 • Stikla šķirošanas konteinerā drīkst ievietot tikai dzērienu stikla pudeles un burkas. Tām jābūt tīrām un ievietotām tvertnē bez atkritumu maisiņa.
 • Vieglajam iepakojumam paredzētajā konteinerā drīkst izmest plastmasas, kartona, metāla iepakojumu – plastmasas pudeles, šampūnu un citas līdzīga veida pudeles, sulas un piena pakas, polietilēna maisiņus, skārdenes, kā arī grāmatas, žurnālus, avīzes u.c.

Atgādinām, ka visiem iepakojumiem jābūt tīriem no jebkādiem pārtikas pārpalikumiem, kā arī pēc iespējas saplacinātiem, lai atkritumu izvešanas mašīnā būtu iespējams savākt pēc iespējas lielāku apjomu, tādējādi samazinot CO2 izmešu veidošanos, regulāri transportējot “tukšu gaisu”.

Ko varēs šķirot bioloģisko atkritumu konteineros?

Bioloģiskie atkritumi ir jebkuri dabīgas izcelsmes atkritumi – olu čaumalas, pārtikas atliekas, tējas un kafijas biežumi, augļu un dārzeņu atlikumi, arī slapji papīra atkritumi ir bioloģiski noārdāmi un kompostējami.

 

Bioloģisko atkritumu šķirošanas konteineros nedrīkst šķirot piena produktu un gaļas izstrādājumu pārpalikumus, kas sadalīšanās procesā veicina baktēriju vairošanos un rada nepatīkamu smaku.

 

Vienlaikus iedzīvotāji, kuriem ir tādas iespējas, aicināti bioloģiski noārdāmos atkritumu šķirot savās mājsaimniecībās, veidojot komposta kaudzes.

Kad būs atkritumi šķirošanas laukumi?

Kopumā iepirkums paredz, ka tuvāko septiņu gadu laikā Rīgas dome izveidos vismaz astoņus atkritumu šķirošanas laukumus Rīgā. Vidzemes priekšpilsētā un Ziemeļu rajonā tiks izveidoti trīs atkritumu šķirošanas laukumi. Pēc tam, kad Rīgas dome būs nodrošinājuši laukuma izbūvi, SIA “Eco Baltia vide” veiks to aprīkošanu un nodrošinās atkritumu šķirošanas laukumu darbību un apkalpošanu.

 

Šobrīd mūsu klienti aicināti izmantot atkritumu šķirošanas laukumu Getliņu ielā 5, Rumbulā, kurā var nodot gan dažāda veida iepakojumu, gan riepas un nolietotās elektroiekārtas. Plašāka informācija par šķirošanas laukuma darba laiku un pieņemamo atkritumu klāstu pieejama ŠEIT.

Lietojot ecobaltiavide.lv vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai saskaņā ar mūsu Privātuma politiku.
Piekrītu